MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Florida   ABD / Florida

Kısa Bilgi


ABD’nin güney bölgesinde bulunan Florida (FL) Eyaleti, toplam nüfusta ülkenin en büyük 4. eyaleti olduğu gibi turizm alanında ilk sıralarda gelmektedir. İlk güneş yağının keşfedildiği Florida eyaletinin başkenti Tallahassee kentidir.


İdealsas
Cihan Sağlam

ABD’de ilk olarak markette çalıştım ikinci iş olarak eğlence parkında çalıştım...

ŞehirlerEtnik Yapı

Eyaletteki nüfusun %11,8’ni Alman, %10,3’nü İrlanda, %9,2’sini İngiliz, %8’ni Amerikan, %6,3’nü İtalyan, %2,8’ni Fransız, %2,7’sini Polonya ve %1,8’ni İskoç kökenliler oluşturmaktadır.

Coğrafi Yapı

Florida'nın güney kısmı genelde düzlüklerle kaplıdır, orta ve kuzey kısımları tepeliktir. Florida sahilinin Atlas Okyanusu kıyısındaki bölümü 933 km'lik bir alanda uzanırken, Meksika Körfezi'ne kıyı olan bölümü 1.239 km'dir. St. John's, Apalachicola ve Suwannee, Florida'nın önemli nehirleridir. Eyaletin güneyi düzlük iken orta ve kuzey kısımları tepeler ile kaplıdır.

Konuşulan Dil

İngilizce

Yüzölçümü

170.451 km²

Nüfus

18.328.340

Bölge Hakkında

Jacksonville, Miami, Tampa, Hialeah ve Orlando eyaletin en kalabalık şehirleridir. Florida'da 13 milyondan fazla insan yaşamaktadır. İlk defa insanı Ay üzerine taşıyan Apollo 11 uzay gemisi, 1969 yılında Florida'daki Cape Canaveral üssünden fırlatılmıştı. 1971'de, Walt Disney World Orlando'ya yakın bir yerde açılmıştı.

Kurulus Tarihi

3 Mart 1845

İklim ve Bitki Örtüsü

Florida sıcak ve nemli havası ile ünlüdür. Kışları çok ılık geçer. Kışın ortalama sıcaklık 15°C iken yazları ise ortalama sıcaklık 30°C olmaktadır.

Önemli Şehri

Jacksonville

Öğrenci İzlenimleri

Florida Bölgesindeki Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız