MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Almanca Dil Kursu Bul

Ülke Seçiniz

Bölge Seçiniz

Şehir Seçiniz


Almanca Öğrenebileceğiniz Ülkeler


Yurtdışında Almanca Dil Eğitimi

38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu Almanca, özellikle Almanya, İsviçre ve Avusturya'da konuşulmaktadır. Türkiye'de 25.000 kadar Alman ikamet etmektedir. Bu grup eski tabirle "Bosporus-Deutsche" (Boğaziçi Almanları) ve Akdeniz Bölgesinde yaşayan Alman vatandaşlarından oluşmaktadır. Almanca, dünyadaki en katı kuralcı dillerinden biridir. Bunu bazı psikologlar, Alman ulusunun, titiz ve kuralcılığıyla açıklamışlardır. Osmanlının son yüzyıllarında Almanlarla yoğun ilişkiye girmesine karşın, Almanca ülkemizde Fransızca kadar yaygınlaşmamıştır. Fakat bugün gelişmiş Alman mühendislik teknolojisi ile makine ve diğer mühendislik bilimlerinde Almanca yaygın olarak kullanılmaktadır.Yurtdışında Almanca dil eğitimi almak sanılanın aksine ciddi bir planlama isteyen zahmetli ve zaman isteyen bir iştir. Eğitim süresi, kişinin dil seviyesine göre değişse de dil öğrenimi uzun zaman almaktadır. Ayrıca dil öğreniminin yanı sıra yabancı bir ülkede bulunmanın zorluğunu da üstlenmek demektir. En az 2 hafta boyunca yabancı bir ülkeye hem alışmaya çalışacak hem de dilinizi geliştirmeye çalışacaksınız. İkisini bir arada yürütmek zor ama sonuçları mükemmel bir deneyimdir. Bununla beraber yurtdışında dil eğitimi almak masraflıdır. Burslu gitmediğiniz takdirde konaklama masraflarından, yiyecek masraflarına kadar her ihtiyacınızı cebinizden karşılamanız gerekecektir. Masraflar okullara göre değişmekte olup en düşük dil okulu fiyatı ortalama 2000 Euro ‘a çıkmaktadır. Fakat bütün bu zorluklar aşıldıktan sonra,

* Uluslararası tecrübe edinecek ve yerel dili konuşulduğu ülkede öğreneceksiniz.
* Her yerde pratik yapma şansınız olacak ve farklı kültürden insanlarla tanışabileceksiniz.
* Yabancı bir ülkede, ailenizden uzakta tek başınıza yaşamak kişiliğinizin gelişmesini ve kendinize güvenmenizi sağlayacaktır.
* Gittikçe ikinci bir dilin daha da önem kazandığı dünyamızda bu deneyim, kariyerinizde çok etkili olacaktır.
İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurt Dışında Almanca Dil Eğitim Rehberi

Sıfır Almanca İle Yurtdışında Herhangi Bir Dil Eğitim Programına Gidilebilir mi?

Katılabilirsiniz. Yeni başlayanlar ve daha ileri seviyede olanlar için kurslar bulunmaktadır.

Dil Eğitimi Kursları Hangi Zamanlarda Başlamaktadır?

Yurtdışında üniversiteler, kolejler, özel dil okulları dil eğitimi vermektedir. Üniversitelerde dil eğitimi, hazırlık bölümlerinde olmakta buralarda eğitim belli dönemlerde yapılmaktadır. Bu dönemler, Ağustos-Eylül, Aralık-Ocak, Mart-Nisan, Haziran-Temmuz olarak belirlenmiştir. Özel dil okullarına ise istediğiniz her hafta başlayabilirsiniz. Eğitimler her hafta Pazartesi günleri yeni sınıflarla başlamaktadır. Ancak bazı kurslar için farklı günler belirlenmiş olabilir. Bu kursların başlangıç tarihleri size İdealsas tarafından bildirilecektir.

Yurtdışında Dil Eğitimi Programına Katılmak İçin Ne Kadar Önce Başvurulmalı?

Herhangi bir dil eğitimi programına katılmak istiyorsanız konaklayacağınız yerin ayarlanması ve vize işlemlerinin rahat halledilebilmesi için en azından 3 ay öncesinden başvurmanız gerekmektedir.

Kurs Sonunda Sertifika Veriliyor mu?

Her kursu bitiren öğrenciye, kursun süresine ve türüne bakılmaksızın okulun sertifikası verilmektedir.

Dil Eğitiminden Sonra Üniversite Eğitimi Alınabilir mi?

Üniversitelerde dil eğitimi alırsanız eğitiminizin bitiminden sonra üniversitede kalma ihtimaliniz bulunmaktadır. Dil bilginiz belirli bir seviyedeyse üniversite başvurunuz Türkiye'deyken İdealsas tarafından yapılabilmektedir. Ancak dil bilginiz düşük seviyedeyse ve uzun süreli bir eğitim görecekseniz sonrasında size eğitim gördüğünüz üniversite tarafından akademik danışmanlık hizmeti verilebilmektedir.

Üniversitelerde mi Yoksa Özel Dil Kurslarında mı Almanca Eğitimi?

Üniversite Özel Dil Kursları
Kurslar üniversitelerin (genellikle şehir dışındaki) kampuslarında verilmektedir. Kurslar genelde şehir merkezlerindeki özel binalarda verilmektedir.
Bir kolej veya akademik kariyer yapmak ve üniversite imkânlarından yararlanmak isteyen öğrenciler tercih etmektedir. Kısa dönemde temel olarak konuşma, okuma, dinleme, yazma ve dilbilgisi dersleri almak isteyen öğrenciler ile bazı dil okullarının verdiği sertifikanın anlaşmalı oldukları okullarca geçerli uluslar arası dil sınav sonuçları yerine kabul edilmesinden dolayı tercih edilmektedir.
Pahalı olup başlangıç tarihleri esnek değildir. Ucuz olup neredeyse istenilen her hafta kursa başlanabilmektedir.
Öğrenciler, kampus içerisindeki üniversiteye bağlı jimnastik salonu, öğrenci merkezi, bilgisayar laboratuarları gibi öğrenci etkinlik binalarına giriş hakkına sahip olmaktadırlar. Genel Almanca becerilerinin yanı sıra, iş İngilizcesi (hukuk, işletme, mühendislik, yöneticilik vb), telaffuz, sinema, tiyatro, havacılık İngilizcesi vb., gibi derslerin verilmesi gibi alınacak kurs sürecince şehri gezmek ve tanımak imkanının daha fazla olması.

Dil Eğitim Programları

Genel Almanca Programları

 • Yoğun Almanca Programları
 • Akademik Yıl Dil Kursları
 • İş Amaçlı Kurslar
 • Birebir Özel Kurslar
 • Konuşma Kursları
 • Özel Amaçlı Dil Kurslar

Genel Almanca Programları Nedir?

Genel Almanca programı, 2 - 52 hafta arası sürmektedir. Bu program, yurtdışında uzun süre kalacak olan öğrenciler içindir. Haftada 15-30 saat arası ders görülmekte olup ders başlangıç günleri her hafta başı olarak belirlenmiştir. Ders saatleri dışında isteyen öğrenci part-time iş bulabilirken isteyenler çeşitli sosyal aktivitelere katılabilmektedirler.

Yoğun Almanca Programları Nedir?

Yoğunlaştırılmış kurslar, kısa zamanda ilerlemek isteyenlere yöneliktir. Ders saatleri, haftada 24-33 saat arası değişmektedir. Geçilen her seviyenin ardından yapılan testlerle öğrencinin seviyesi ve ne kadar ilerlediği tespit edilmektedir. Daha çok pratiğe yönelik olan bu kurslarda konuşma becerileri, günlük hayatta kullanılan kelimeler üzerinde durulur. 2 hafta süren program, her pazartesi yeni gruplarla başlamaktadır.

Akademik Yıl Dil Kursları Nedir?

Uzun dönemde dil öğrenme imkânı sunan bu program, yüksek lisans ve doktora yapacaklar için kaçırılmayacak bir fırsattır. Zamandan kazanırsınız. Hayatın her aşamasında Almanca konuşulduğundan her zaman pratik yapma imkânınız olacaktır. Paket halinde sunulan bu programlar sayesinde uygun fiyata hem dil öğrenecek hem de tatil yapacaksınız. Yabancı dili öğrenirken, o dile sahip kültürün içerisinde olmak size fayda sağlayacaktır.

Akademik Yıl Dil Kurslarının Avantajları Nedir?

Ekonomik

 • Uzun dönemde (bir akademik dönem/32 hafta) Almancanızı ilerletme imkânı
 • Farklı bir kültürün içerisinde yaşayarak, o kültürün insanlarıyla birlikte öğrenmek
 • 32 hafta boyunca farklı şehirlerde eğitim imkânı
 • Almanya, Avustralya, İsviçre gibi Almanca konuşulan ülkelerde İş Almancası ya da Akademik Almanca öğrenme imkânı
 • Üniversite ve yüksek lisans programlarına hazırlanmayı sağlaması

Akademik Yıl Dil Kurslarına Kimler Katılabilir?

Yurtdışında veya Türkiye'de yabancı dille eğitim veren bir üniversiteye gidecek olup Almanca seviyesi iyi olmayanlar

 • Yabancı dille eğitim veren bir üniversitede yüksek lisans yapmak isteyenler
 • Yurtdışında seminer ya da kurslara katılıp sertifika almak isteyenler
 • İş hayatında Almanca konuşması gerekip Almanca seviyesi iyi olmayanlar

İş Amaçlı Kurslar Nedir?

İş Almancası programına katılmak için, orta düzeyin üzerinde dil bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Bu program, dil bilgisini ve pratiğini geliştirmenin yanı sıra işle ilgili yazışmalar, görüşmeler, sunum yapabilme, rapor hazırlama ve telefonda konuşma gibi becerilerin geliştirilmesini sağlar. Kurs süresi en az 2 hafta olup haftada 15-30 ders görülmektedir

Birebir Özel Kurslar Nedir?

Dil bilgisi ve pratiği iyi ancak belli başlı noktalarda eksikleri olan kişilerin eksik yönlerini geliştirmeye yönelik kurslardır. En az iki hafta süren bu kurs programının süresi esnektir ve gerektiğinde uzatılabilir.

Konuşma Kursları Nedir?

Bir dili öğrenirken en önemli konu konuşma olduğu bilinir. Yurtdışı eğitimin başlıca amaçlarından biri de, bulunulan ortamda o dilin konuşulması ve onlarla iletişime geçilerek hızla ilerlemesidir. İdealsas bu nedenle, sizi geliştirecek konuşma üzerine odaklanmış programlara sizi yönlendirir. Sizin de konuşma konusunda eksiklerinizi tamamlamak isterseniz konuşma kursları ile ilgili İdealsas danışmanlarına başvurunuz.

Özel Amaçlı Dil Kursları Nedir?

Haftada 15-20-25 saat arası ders görülmekte bireysel ya da grup halinde düzenlenebilmektedir. Dersler genellikle sabah saatlerinde yapılmakta öğleden sonraları grup halinde şehir gezileri, spor etkinlikleri ve kültürel geziler düzenlenmektedir


Yurtdışında Almanca Dil Eğitimi

Yurtdışında Almanca Dil Eğitimi Fiyatları

Yurtdışında Almanca Dil Eğitimi Ve Çalışma

Yurtdışında Almanca Dil Eğitimi Ücretleri

Yurtdışında Almanca Dil Okulu