MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

İrlanda'da Çalışarak İngilizce Öğrenin

İrlanda'da Çalışarak İngilizce Öğrenin

İRLANDA'DA HEM ÇALIŞIP PARA KAZANMAYA HEM DE DİL KURSUNA GİDEREK İNGİLİZCE ÖĞRENMEYE NE DERSİNİZ?

Türk öğrenciler için yurtdışı dil eğitimi günden güne artan döviz kurları ile daha bir zor hale geliyor. Bu yüzden çalışma izni sağlayan ülkeler daha bir önemli hale geliyor. 2016 Ocak ayından bugüne İrlanda’da da haftada 20 Saat çalışma izni veren ülkelerden biri olarak dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Çalışma izni alabilmek için en az 25 haftalık dil programına kayıt olmak gerekiyor. Normal çalışma part time olarak haftalık en fazla 20 saat ve okul tatil dönemlerinde ful time (40 Saat) olarak çalışma şeklinde tanımlanır. Bu tatil dönemlerinden kasıt; Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları ve ayrıca Aralık 15 - Ocak 15 aralığındaki 1 aylık süredir. Yani haftalık 40 saat çalışabilecek dönemler 5 ay ile kısıtlıdır.  Çalışma periyodu 8 aylık iki dönem halinde daha uzatılabilir, fakat bunun için tüm öğrenciler kurslarına en az %85 oranında devam etmek zorundadır ve göçmenlik makamları bu konu üzerinde çok hassasiyet göstermektedir. Yani derslere devamı etkileyecek, yasal da olmayan bir çalışma düzenine geçmek tavsiye edilmez.

25 HAFTA Süreli Eğitim fiyatlarımız, 12 farklı okul için Özel Türkiye fiyatları ile şimdi çok daha avantajlı!

  OKUL ADI  TÜRKİYE'YE ÖZEL FİYAT 
  ISE Dublin 2.800 EUR
  Delfin English School 2.950 EUR
  OHC Dublin 2.835 EUR
  New College Group - NCG 3.250 EUR
  Centres of English Studies   3.600 EUR
  The Language Gallery 3.400 EUR
   SWAN Training Institute 3.625 EUR
   Atlas Language School 3.560 EUR
   International House 3.600 EUR
   Emerald Cultural Institute 4.076 EUR
   British Study Centre 4.144 EUR
   Kaplan 4.956 EUR

İrlanda'daki diğer indirimli İngilizce dil okullarımızı görmek için tıklayınız.
 


0212.292.3904 NOLU NUMARADAN ARAYABİLECEĞİNİZ GİBİ info@idealsas.com ADRESİNE TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN DANIŞMANLARIMIZ SİZİ ARASIN! Peki İrlanda'da Nasıl Hem Çalışıp Hem Eğitim Alabilirsiniz? İrlanda Çalışma ve Eğitim Sistemi Nasıl İşliyor? 

İrlanda’ya 25 hafta üzeri bir eğitim ile gittiğinizde, size Türkiye’den çıkış yapabileceğiniz bir süre zarfı kadar vize verilecektir. Genellikle 3 aylık bir süre olarak vize verilmektedir. İrlanda’ya vardıktan sonra 1-2 hafta içinde İrlanda’da bir bankadan hesap açtırılıp en az 3.000 Euro bir para yatırılması gerekiyor. Siz daha da fazla yatırabilirsiniz. Bu para İrlanda’da kalacağınız süre boyunca kullanacağınız cep harçlığı olarak istenmektedir ve bir nevi İrlanda’da maddi olarak zorda kalmamanız için gerekli tüm ücreti bir arada görmek istemekteler, aslında siz de bir yerde cebinizde yüklü bir cep harçlığı ile dolaşmaktan kurtuluyorsunuz.

Bankaya parayı yatırdıktan sonra hesap cüzdanı alıyorsunuz. İlaveten pasaportunuz, okuduğunuz okuldan öğrenci belgesi 2 fotoğraf ile İrlanda Göçmenlik Ofisi (GARDA)’ya gidip 300 Euro başvuru ücreti yatırarak başvuru yapılıyor. Bu aynı zamanda çalışma izni için de gereken prosedür olup, çalışmayı düşünmeyen öğrencilerin de aynı başvuruyu yapması gerekiyor. Sonra kaldığınız adrese posta ile hem 8 aylık oturum kartınız hem de sigorta numaranız geliyor. Yalnız GARDA’ya yapılan bu başvuru sonrası çalışma izni verilmiş olmuyor, çalışma izninin kesinleşmesi için çalışacağınız işin kesinleşmesi gerekiyor, yani iş bulduktan sonra çalışma izni onaylanıyor.

Daha geniş bilgi ve teklif için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

İRLANDA ÖĞRENCİ VİZESİ BAŞVURUSU

İRLANDA’DA EĞİTİM HAYATI

İRLANDA'YA GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİ

İRLANDA İNDİRİMLİ DİL KURSLARIBiz Sizi Arayalım

 ( * ) Zorunlu alanlar.-