Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Harun Atik

  Aslında tatilinizi sona bırakmak zorunda da değilsiniz, çalışırken de küçük tati

 2. Aslında tatilinizi sona bırakmak zorunda da değilsiniz, çalışırken de küçük tatiller yapabilirsiniz...

  Son pişmanlık fayda etmez derler ya aynen öyle. Bu programa kayıt olma şansını 4. sınıfta yakaladım, stajlar yaz okulu derken bu vakite kaldı. Halbuki üniversiteye gitmeden öncesinde bile haberdardım. Bu program Amerika’da 4 ay boyunca kalınabilecek minimum masraflı en iyi program. Gitmeden önce bi miktar harcıyorsunuz ama gittiğinizde çalıştığınız için günlük masraflarınızı, konaklamanızı, alışverişlerinizi ve en sonunda tatilinizi yapacak kadar para kazanmanızı sağlıyor ve kaldığınız süre boyunca yaptığınız İngilizce pratik size kar kalıyor.

   

  Aslında tatilinizi sona bırakmak zorunda da değilsiniz, çalışırken de küçük tatiller yapabilirsiniz. Benim Minneapolis’te Jennifer Lopez konserine gittiğim gibi. 3 günlük güzel bi tatildi ve sonrasında çalışmaya devam ettik. Güzel bir motivasyon oluyor. Çalışmanın sonunda ise karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Tatilimize Las Vegas’tan kiraladığımız Mustang Coupemiz ile başlayıp; Grand Canyon, Los Angelas, San Francisco ve tekrar Las Vegas’ta noktaladık bu tatil 2 hafta sürdü ve uçakla Miami’ye geçtik 5 günde Miami de kaldıktan sonra New York’a geçtik 6 günde burda kalıp Türkiye’ye geldik. 25 gün boyunca güzel bi tatil yaptım. Tabi herkesin tatili böyle olmayabilir, herkesin çalışma koşulları aynı değil ama sizde gönlünüzden geçen tatili yapabilirsiniz. 

   

  Bilmeniz gereken şeylerden birisi de oraya ilk önce çalışmaya gidiyorsunuz. Gitmeden önce buna hazır olmalısınız. Tabi bu gitmeden önce seçtiğiniz işe göre değişir. Benim işim zordu ve karşılığını tatilde aldım. Size tavsiyem; eğer böyle bi planınız varsa ertelemeden uygulamanız. Tekrar böyle bi fırsatı yakalayamayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın...

   

   

  Harun ATİK

  Sakarya Üniversitesi, Metalürji ve Maden Mühendisliği öğrencisi

  İdeal Work and Travel katılımcımız

  ABDNorth Dakota Eyaleti, Willistan’da çalıştı