Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Mithat Şenol

  Bir WAT'çının Las Vegas macerası...

 2. Bir WAT'çının Las Vegas macerası...

  Minot havaalanında uçağımızı aramaya koyulduk Las Vegas yazısını görünce ikimizde de biraz heyecan oldu çünkü aylardır hayal ettiğimiz tatile başlamak üzereydik. Uçağa bindik çok uzun sürmedi sanırım 3 saate yakın bi uçuştan sonra Vegas görünmeye başladı ucu görünmez bi düzlük tamamıyla ışıktan oluşan bir şehir nefes kesici bir görüntüydü. Gece 11 gibi sanırım iniş yaptık.
  İlk gördüğümüz havaalanındaki kumar makineleriydi

   

  Sonra arabamızı almaya gittik. İşlemleri yaptık. Dışarda Mustang, Camaro, Challenger vardı, istediğimiz arabayı alabiliyorduk çok zor bi karardı ama Mustang'a karar verdik. İlk siftahı Harun yaptı, sonra otelimizin yoluna koyulduk. Luxor'da kalacaktık hotele gittik o yorgunlukla çok fazla etrafa bakınmadan uyumuşuz.. Sabah oldu yemek yiyecek yer bakınıyoruz Mcdonald’ta 1 dolara cheeseburger vardı onlarla çok karnımızı doyurduk. Mustangla geziyoruz 1 dolarlık hamburger yiyoruz diyenler olabilir ama bunları yapmadan da bazı istekler olmuyor maalesef. Arabayla Vegas turu yaptık ama akşam harika parti vardı aklımız ondaydı Las Vegas Crawl adında bi organizasyon. Akşam 7 de toplanıyorsun sabah 2-3’e kadar Vegas’taki lüks clublara vip olarak girip eğleniyorsun.. Normalde club girişleri 30-40 dolar 5 farklı club + içkileri eklersek bütün maaşı oraya bırakır dönerdik Türkiye’ye sanırım. Facebook adresleri de var https://www.facebook.com/vegascrawl?fref=tsinanılmaz eğlenceli bi gece geçirdik...

   

  Sonraki gün gecenin yorgunluğuyla geç kalktık kahvaltı için yine Mcdonalt'a gittik fastfooddan bıkmıştık ama başka çaremizde yok maalesef. Diğer hotelleri gezmeye koyulduk 2 adım öteye arabayla gidiyorduk çünkü Vegas’ta tüm otoparklar bedava ve her hotelin arkasında 4-5 katlı otoparklar var. Harika bi şehir tamamıyla eğlence ve rahatlık üzerine kurmuşlar. Muazam hoteller yapmışlar. Zamanımız bile yetmedi hepsini gezmeye Luxor, Newyork, Excalibur, Venetian, Cesar, Bellegio ve dahası. Her akşam clublara giriyorduk ücretsiz olarak.. Las Vegas'a giderseniz bi club'a 40 dolar vermeyin akşam üstü yani 6-7 gibi club'ın önüne gidin orda görevliler bedava giriş bileti dağıtıyor ya da rezervasyon yapıyorlar.. En güzel club Luxor'un içindeydi. LAX diye bi club her gün bedava bilet alıyorduk. Bu sayede 4 gece bedavaya girdik eğlendik.

   

  Son güne yaklaşırken Vegas'tan ayrılacağımız için içimizde tatlı bi üzüntü vardı. Çok benimsemiştik şehri. 3 ay North Sakota’ta işten eve evden işe çalışıp direk eğlencenin göbeğine düşmemiz bizi mest etmişti açıkçası sonra Harun’la Grand Canyon turu için plan yapmaya başladık sabah Canyon'u gezip akşam Vegas’ta kaldıktan sonra Los Angelas'a geçecektik tabi ki plan tutmadı yolda birkaç macera ve aksilik yaşadık.. Vegas’tan ayrılırken Venetian’ı gezelim dedik harikaydı ama çok zaman kaybettik 6 saatlik yolumuz vardı saat 3’ü geçiyordu ve hala yola çıkamamıştık... Sonra yakıtımızı fulledik ve Harun’la Grand Canyon yoluna çıktık..

   

   

  Mithat ŞENOL

  Namık Kemal Üniversitesi, Makine Mühendisliği

  İdeal Work and Travel katılımcımız

  ABDNorth Dakota EyaletiWilliston'da çalıştı