Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Funda İbiş

  İngiltere'de yaşadığım hayat tecrübem anlatmakla bitmez

 2. İngiltere'de yaşadığım hayat tecrübem anlatmakla bitmez

  Merhabalar,

   

  29 haftalık gittiğim dil okulum ve sonrasında danışmanlık firmam yardımıyla ve ailemin desteğiyle 9 hafta daha uzatabildiğim dil kursum ve İngiltere'de yaşadığım hayat tecrübem anlatmakla bitmez. Brighton, yaşadığım şehir hem Londra'ya 1 saat uzaklıkta hem de trafikten uzak küçük ama bi o kadar da canlı bir yer.

  st giles dil okulları, ingiltre dil okulları

  Öğrenciler için çok ideal bir şehirdir, Brighton'da yaşayan insanlar çok cana yakın ve yardımseverler. İngiltere’ye ilk gittiğimde pahalı bir şehir olduğu için çalışmak istedim, şansımın yardımıyla bir Türk restoranında 5 ay boyunca garson olarak çalıştım, daha sonra okulum St. Giles dil Kursunun kütüphanesinde, kütüphane görevlisi olarak çalışmaya başladım. Aynı zamanda hem para kazanıyor, hem de ders çalışabiliyordum, Bi taraftan da dilim daha çok gelişiyordu. Hiç bir zaman öğrenci olduğumu unutmadım, Asyalılar kadar olmasa da gezmeye çalıştım.

  Diğer ülkelere ya da İngiltere’nin diğer şehirlerine gitmek için cazip fiyatlara turlar düzenleniyor, boş vakitlerimde birçok yer gezdim. Okulumdan bahsetmem gerekirse St Giles Dil Okulları, eğitim bakımından çok kaliteli bir okul. Her sorunumuzla okul müdürü birebir ilgilenip yardımcı olmaya çalışırdı, öğretmenleri deneyimli ve arkadaş canlısı kişiler, dersler çok eğlenceli geçerdi. Dediğim gibi yaşadığım anılar anlatmakla ve yazmakla bitmez.

   

  Gidilmesi, görülmesi ve öğrenilmesi gereken bir deneyim, sadece İngilizceyi değil, hayat tecrübesini kazandım. İdealsas’a çok teşekkür ederim...

   

  Funda İBİŞ

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İşletme

  St. Giles Brighton Dil Okulunda İngilizce Dil Eğitimi Aldı

  İngiltere, Brighton