Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Birol Bilgili

  İnternet aracılığı ile birçok danışman firma ile bağlantıya geçtim...

 2. İnternet aracılığı ile birçok danışman firma ile bağlantıya geçtim...

  Yurtdışında İngilizce eğitimi almaya karar verdiğim andan itibaren internet aracılığı ile birçok danışman firma ile bağlantıya geçtim. Bunlar arasından tercih yapmak o kadar zordu ki hayatımın en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşamadım desem yalan olur. Fakat Aydın Bey’den aldığım telefon sonrası süreç daha hızlı gelişmeye başladı ve yardımları sayesinde Lewis School of English’e gitmeye kara verdim. Vize sürecinde ise sadece onların tavsiyelerine uyarak verdikleri dosya ile başvurarak kolay bir şekilde aldım.

  Lewis Dil Kursunda genelde kış döneminde sınıflar 6-8 kişi oluyor. Yaza doğru bu sayılar max.12 olsa da benim için hiçbir sorun teşkil etmedi. Gerçi ben olduğum seviyelerde max.6 kişi olduk. Hocalar aktif şekilde derse katılımınızı sağlıyorlar. Dersler dışında öğleden sonra isteğe bağlı olarak konuşma kulubü, film izleme ya da gramar clinic'e katılarak İngilizcenizi geliştirme fırsatı oluyor. Okul genelde her haftasonu farklı lokasyonlarda aktiviteler düzenlemekte. Dürüst olmak gerekirse ben bunlardan sadece birine katıldım. Biz daha çok kendi isteklerimiz doğrultusunda arkadaşlarla karar verip gezme taraftarıydık.

  Şehir olarak herşeyi bulabileceğiniz bir şehir fakat akşam 6 dan sonra şehirde hayat duruyor herkes evlerine çekiliyor. Ama diğer şehirlere yakın olması her haftasonu başka yerler görmeniz açısından büyük bir avantaj. Yanında kaldığım aile açısından da şanslı biriyim. İlk geldiğim günden beri aynı ailenin yanında kaldım ve onlar daima beni ailenin bir parçası olarak gördüler. Yemek konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım kilo bile aldım diyebilirim. Birbirimize o kadar alıştık ki seneye onları Türkiye de misafir edeceğim..

  Son olarak Aydın Bey'e tekrar teşekkür eder benim isteklerimi anlayıp Southampton'ı ve Lewis Dil Okulunu tavsiye ettiği için teşekkür ederim…

   

  Birol BİLGİLİ

  Uludağ Üniversitesi, Makine Mühendisiliği

  Lewis School Dil Okulunda Dil Eğitimi Aldı

  İngiltere, Southampton