Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Duygu Bekli

  İşinizi ciddiye alırsanız liderler ve kamp yöneticisi kariyerinizde size referan

 2. İşinizi ciddiye alırsanız liderler ve kamp yöneticisi kariyerinizde size referans olabilirler...

  CampUSA programına İdealSas aracılığıyla gidişimin ikinci seferiydi. Programa geç başvurmam sebebiyle kamp bulmak neredeyse imkansızdı. Ancak, Eğitim Danışmanı Gökçe Hanımın desteğiyle kamp bulduk nihayet. Haziran başında kampı bulduk, vize, uçak bileti derken Haziran sonrasında kampa başladım. Gökçe Hanımın gerek kamp, gerekse uçak bileti bulmamda emeği çoktu. Kendisine bir kez daha buradan teşekkür etmek isterim.

   

  Velhasıl kampa geldim. Ben Ohio’da bir yaz kampında Camp Counselor olarak çalıştım. Yoğun bir çalışma temposu sizi bekliyor olacak. Kamplar genellikle sabah 7’den gece 10’a kadar sürer (bu süre bazen daha da uzun olabiliyor). Ancak, bu tempoda her ne kadar yoruluyorsanız da bir o kadar çok eğleniyorsunuz. Kampınızda yüzmeden, okçuluğa kadar geniş yelpazede aktivite bulunuyorsa şanslısınız demektir. Tadını çıkarın.

   

   

  Kampa başvurmayı düşünen veya bana soran arkadaşlara önerilerim şöyle olacaktır. Unutmayın kampa siz bir çalışan olarak gidiyorsunuz, her kampın kendisine ait kuralları ve çalışma şekli var, bunlara uymak zorunluluğunuz var. Kamp dışında istediğinizi yapmakta serbestsiniz. Çocuklarla iletişiminiz çok önemli, buna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Amerika çocuk haklarına ve çocuk istismarına çok önem bir ülke. İşinizi ciddiye alırsanız kamptaki herkes (özellikle sizden sorumlu liderler ve kamp yöneticisi) sizi çok sevecektir ve ileriki kariyerinizde size referans olabilirler. Girişken olun, guruplara katılmaya çalışın böylece kamptaki etkinliklerden haberdar olursunuz ve daha çok eğlenirsiniz, uzun süren arkadaşlıklar edinirsiniz. Farklı toplumda insanları tanıma şansınız olur.  Kamp sonrasında asıl Amerika macerası başlar, ver elini New York, Chicago, LA, LV. Unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor…

   

   

  Duygu BEKLİ

  İstanbul Üniversitesi, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Mastır Öğrencisi

  İdeal CampUSA 2015 Katılımcımız

  ABD, Ohio Eyaleti, Y-Noah Camp’ta Çalıştı