Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Gülşah Saymaz

  Tekrar gitme şansım olsa yine gitmek isterim. Hem de tek başıma

 2. Tekrar gitme şansım olsa yine gitmek isterim. Hem de tek başıma

  Hiç yurtdışı deneyimi olmayan biri olarak İngiltere hakkında bazı önyargılarım vardı. Bu sebeple üniversiteden arkadaşımla aynı okula gitmeyi ve aynı aile yanında konaklamayı tercih ettim. Ancak İngiltere’ye gittiğim zaman zannettiğimden çok kolay bir hayatın beni beklediğini gördüm.

  Yağmurlu ve kasvetli hava durumu dışında bizi etkileyen olumsuz bir faktör yoktu. Yaşam kalitesi ve kültür seviyesi yüksek bir toplumla yaşamak oldukça kolay oldu. Yanında konaklama yaptığımız aile çok sıcakkanlı ve yardımseverdi. Konaklama süresince bize gerçek ailemiz gibi davranıp yakınlık gösterdiler. Sanılanın aksine İngiliz aileler oldukça sıcak insanlar.

  Günlük yaşam şartları Türkiye’ye kıyasla biraz pahalı. Ancak ailem sabah öğle ve akşam yemeklerimi hazırladığı için ekstra  benim inisiyatifimde olan harcamalardı. Harçlık bütçesini ayarlamak tamamen bana kalmıştı. Ulaşım ve okulun düzenlediği geziler biraz pahalı olsa da yeni yerler görmek pahalı oluşunu unutturan etmenler. Ayrıca otobüs ve trenlerin vaktinde durağa gelmeleri ve kalabalık olmaması da güzel yanlarından biriydi.

  Dil kursunun bitiminde öğleden sonralarımı gezip yeni yerleri keşfederek değerlendirdim. İngiltere Benim için gerçekten çok güzel bir deneyimdi. Hem İngilizce pratik yapma imkânı buldum hem farklı milletlerden arkadaşlar edindim.

   

  Tekrar gitme şansım olsa yine gitmek isterim. Hem de tek başıma ;)

   

  Gülşah SAYMAZ

  İstanbul Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği

  CES Worthing Dil Okulunda İngilizce Dil Eğitimi Aldı

  İngiltere, Worthing