Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Özge Görücü

  Yarıyılda sadece iki haftalığına gitmiş olmama rağmen, bu iki haftanın en güzel

 2. Yarıyılda sadece iki haftalığına gitmiş olmama rağmen, bu iki haftanın en güzel geçmesini sağlayan...

  Ben Özge, İTÜ’de hazırlık öğrencisiyim ve yurtdışında ilk dil okulu deneyimimi Malta’da Am Language Studio’da yaşadım.

   

  Okulu benim tercih etme şansım olmadı fakat bir daha Malta’ya dil okulu için gidecek olsam yine aynı okulu seçeceğimi düşünüyorum. Yarıyılda sadece iki haftalığına gitmiş olmama rağmen, bu iki haftanın en güzel geçmesini sağlayan, Malta’nın gezip görülecek yerlerinin çok olması dışında, bütün bu yerleri görmemi sağlayan okulumdu. Hem ders olanakları hem de düzenlediği etkinlikleri açısından gerçekten mükemmel bir okul olduğunu söyleyebilirim. İki haftanın sonunda keşke daha fazla kalabilseydim demiş olmam da bunun sonucu.

  Dersler her sabah 9’da başlıyor ve isteğe göre bazı günler öğlen de ders olan programlar var. Sınıf ortamı gerçekten çok iyi, genelde sınıflar az kişilik. Benim öğretmenim çok eğlenceli biriydi. Derste gurup çalışmaları ve oyunlarla dersi hem daha eğlenceli hem de öğretici hale getiriyordu. Bir şeyi anlamadığım zaman öğretmenime söylemem yetiyordu, bir kelimenin anlamını bilmediğimde sözlük kullanmama gerek kalmıyordu. Sınıflarda farklı milletlerden öğrencilerin olması hem onlarla anlaşabilmek için İngilizce konuşmak zorunda olmam hem de farklı milletlerin kültürlerini, davranışlarını tanımam açısından oldukça iyiydi.

   

  Derslerden sonra okulun düzenlediği etkinlikler sayesinde diğer sınıflardan da kişilerle tanışmış oldum. Gitmeden önce “Hiçbir şey bilmiyorum Malta’da nereleri gezeceğim, nasıl yapacağım? “ diye düşünüyordum ama düşünmeme hiç gerek olmadığını gittikten sonra öğrendim. Okulun aktiviteleri sayesinde Malta’nın birçok yerini gezmiş oldum ve birçok arkadaş edindim. Onlar her konuda yardımcı olmaya hazırlardı.

   

  En başta da söylediğim gibi tekrar Malta’ya gidersem okul olarak Am Language Studio’yu seçerim.

   

  Özge GÖRÜCÜ

  İTÜ, Geomatik Mühendisliği öğrencisi

  Am Language Studio Malta Dil Okulunda İngilizce dil eğitimi aldı

  Malta, Sliema