MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Ecole des Roches   Ecole des Roches

Okul Türü Lise
Ülke/Bölge/Şehir Fransa / --- / Paris
Kuruluş Tarihi 1899
Adres 295 Avenue Edmond Demolins, 27130 Verneuil-sur-Avre, France
Web http://ecoledesroches.com
Mail ecoledesroches@ecoledesroches.com
Tel 00 33 (0)2 32 60 40
Fax 00 33 (0)2 32 32 25

Okul Hakkında Kısaca

1899'da Edmond Demolins tarafından Fransa'da kurulan Ecole des Roches, yeni eğitim sisteminde kurulmuş ilk liselerden biridir. Okul, Paris'in kuzeyinde, Normandiya'da Verneul-sur-Avre sınırları içinde 60 hektarlık bir kampüs üzerine kuruludur.
 
İsmi "Kayaların Okulu" anlamını taşır, bunun sebebi de okulun kurulduğu yerin o dönemde kayalık bir bölge olmasıdır. I. Dünya Savaşı ve II. Dünya Savaşı sırasında, çocuklarını savaşlardan korumaya çalışan zengin aileler onları bu okula göndermiştir. Aristokratik bir eğitim tarzı o günlerde mevcut olsa da, günümüzde yerini pahalı bir uluslararası okula bırakmıştır. Öğrencilerinin %80'i Fransız, %20'si yabancılardır. Fransa'nın da en ünlü özel lisesi olarak kendini tanıtmaktadır.
 

Yaklaşık 250 öğrencisinin yanı sıra, yazları da yaz okulu olarak hizmet etmektedir. Planörler için bir havaalanı, karting pisti, 400 kişilik bir sinema/tiyatro salonu, 5 açık tenis kortu, 2 kapalı tenis kortu, golf sahası, stadyumu, futbol sahaları, basketbol kortları, egzersiz ve vücud geliştirme salonları, dövüş sanatları salonları, havuzu ve olimpik koşu pisti yanı sıra öğrenciler 20-45 kişilik şatolarda gözetmen aileleriyle beraber kalmaktadır. Mevcut 7 "yurt" şatosundan öğrenci sayısına göre bir yıl içinde en fazla 5 ila 6 adedi açıktır, ancak yazları tüm şatolar hizmet vermektedir. 

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge / Eyalet Şehir
Ecole des Roches Yaz Okulu Ecole des Roches Yaz Okulu Fransa --- Paris