MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Leonardo da Vinci Italian School Dil Okulları  Leonardo da Vinci Italian School Dil Okulları

Okul Türü Dil Okulu
Ülke/Bölge/Şehir İtalya / --- / Floransa
Kuruluş Tarihi 1977
Adres Via de' Brunelleschi, 4-red, 50123 Firenze, İtalya
Web http://scuolaleonardo.com
Mail info@italyada-italyanca.com
Tel +39 055290305
Fax +39 055294820

Okul Hakkında Kısaca

Leonardo da Vinci Italian School, İtalya'da sanat okulu eğitimleri için İtalyanca öğrenmek isteyen öğrenciler için en uygun kursları verir. Floransa, Milano, Roma ve Siena'da şubeleri bulunan Scuola Leonardo da Vinci, İtalyanca seviyesi ne olursa olsun, her yaştan öğrenciye eğitim vermesinin yanında İtalyanca dil kurslarının yanı sıra moda-tasarım ve farklı kültür kursları düzenlemektedir. . Ayrıca İtalya'da İtalyanca eğitimde uzmanlaşmış ve senelerin tecrübelerine sahiptir. SCUOLA LEONARDO DA VINCI aynı zamanda Accademia Italiana di Lingua (AIL)'nın kurucusudur. Italya'daki okulların kontrolünü yapan ve kalitesini ölçen ASILS (Association of language schools of Italian as a foreign language) 'in kurucu üyesidir. Italya'daki dil okullarının faaliyet alanlarını genişletmek amacı ile bir grup dil okulunun katılımıyla ITALSTUDIO ® isimli organizasyonu kurmuştur. Giaccomo Puccini, Viareggio 'daki partner okuldur. ASILS üyesi (ikinci dil olarak İtalyanca Eğitimi veren dil okulları birliği) olan Scuola Leonardo da Vinci, tüm sene boyunca her seviyede İtalyanca kursları, küçük çalışma grupları ile tercih edilen kurumlardan biridir. 

 

Başlangıç seviyeleri dahil her iki haftada bir yeni kurs açılır ve öğrenciler üç veya altı ay sonra AIL Floransa (İtalyan Dili Akademisi) DELI/DILI/DALI/DALC sınavlarını alabilirler. Engelli öğrenciler için her tür donanıma sahiptir. İtalyanca dil kursları başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadardır ve öğrencinin dil becerisine göre uygun seviyedeki İtalyanca dil kursuna kaydı yapılır. Ders saatleri haftada standart kurslar için 20 saat yoğun İtalyanca kursları için 30 saattir. İtalyanca dil kursları kısa dönem minumum 6 haftadır ve minumum 24 haftalık uzun dönem kursları seçenek dahilindedir. Sınıflar maksimum 12 kişidir. Dersler konuşma ve anlama odaklı bir sistem içinde günlük hayattan örneklerle zenginleştirilmiştir. Bütün şehirlerdeki okullar şehir merkezlerinde yer alır. Öğrenciler okullarda ücretsiz internet bağlantısını kullanabilir, kütüphaneden yararlanabilir ve okulların düzenlediği gezi ve diğer kültürel aktivitelere katılabilirler. Öğrenciler anlaşmalı aile yanında konaklama tercihi yada paylaşımlı dairelerde konaklama tercihini seçebilirler.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınırlık, yabancı dil öğreten okulları denetleyen AIL, ASILS, ELITE gibi kurumların akreditasyonu ve Domus Academy, NABA gibi üniversitelerle ortak çalışmalar Scuola Leonardo da Vinci'yi diğer İtalyanca okullarından ayıran en önemli özelliklerdir.  

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Okula Ait Şubeler