MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Sofya Teknik Üniversitesi  Sofya Teknik Üniversitesi

Okul Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Bulgaristan / --- / Sofya
Kuruluş Tarihi 1945
Adres 8, Kliment Ohridski St. 1000 Sofya
Web http://tu-sofia.bg/
Mail office_tu@tu-sofia.bg
Tel 00359-2-965-21-11
Fax 00359-2-868-32-15

Okul Hakkında Kısaca

Sofya Teknik Üniversitesi, mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük okuldur. Onlarca yıla dayalı tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim vermiş olup aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlilerini de yetiştirmiştir. Öğrencileri ve akademisyenleri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Üniversite bünyesindeki 26 farklı bölümde eğitim alırken bilimsel çalışmalara da devam edilebilir ve doktora yapılabilir. Bugün Sofya Teknik Üniversitesi'nde 500 kişi doktora yapmaktadır. Aynı zamanda Sofya Teknik Üniversitesi, Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde bulunan eğitimin aynısını veren üniversitelerle beraber plan ve programlarını hazırlamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerine Avrupa üniversitelerinde okuma imkânı da sağlamaktadır. Mesela, öğrencinin notunun iyi olması halinde üçüncü ve dördüncü sınıfları Almanya’da okuma ve okul sonunda iki okuldan diploma alma hakkı kazanmaktadır. Ayrıca üniversitenin İstanbul Teknik Üniversite’si ile anlaşması ile de bulunmaktadır. Üç ayrı yabancı dilde eğitim veren Bulgaristan'ın tek üniversitesi olan Sofya Teknik Üniversitesi’nde, Almanya, Fransa ve İngiltere'de bulunan ortak üniversitelerin ya da kuruluşların verdiği diplomaları da vermektedir.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Üniversitenin Kampüsleri
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge / Eyalet Şehir
Sofya Teknik Üniversitesi (TU-Sofia) Sofya Teknik Üniversitesi (TU-Sofia) Bulgaristan --- Sofya