MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Sofya Tıp Üniversitesi   Sofya Tıp Üniversitesi

Okul Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Bulgaristan / --- / Sofya
Kuruluş Tarihi 1917
Adres 1431 Sofia, 1 G. Sofijski Blvd.
Web mu-sofia.bg/
Mail raduch@mu-sofia.bg
Tel (02) 9152149
Fax (02) 9531174

Okul Hakkında Kısaca

Sofya Tıp Üniversitesi tıp, stomatoloji, eczacılık ve kamu sağlığı alanlarında dünya standart ve bilim kriterlerine uygun olarak eğitim ve öğretim veren kaliteli bir üniversitedir. Akademi bünyesinde çalışan ve her türlü modern tıbbi teçizata sahip Aleksandrovska, St.  Ekaterina, Tsaritsa Yoanna, Mayçin Dom ve diğer  üniversite hastaneleri Bulgaristan’ın sayılı hastaneleri arasındadır. Üniversite bünyesinde 1.969 öğretim görevlisi 1.000’ni yabancı yaklaşık 10.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversite öğretim programlarının AB kriterlerine uyumlu olmasından dolayı diğer dünya üniversiteleriyle oldukça geniş karşılıklı öğrenci ve öğretim görevlisi değişimine imkân vermektedir. Öğrenci değişim programları çerçevesinde Avrupa Amerika ve Asya ülkeleriyle yıllık 50 öğrenci başka ülkede tecrübe paylaşımı ve bilim araştırmaları yapmakta olup bir o kadar da diğer üniversitelerden gelen öğrenciler Sofya Tıp Üniversitesi’nde eğitim görmektedirler.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Üniversitenin Kampüsleri
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge / Eyalet Şehir
Sofya Tıp Üniversitesi (MU-SOFIA) Sofya Tıp Üniversitesi (MU-SOFIA) Bulgaristan --- Sofya