MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Varna Tıp Üniversitesi  Varna Tıp Üniversitesi

Okul Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Bulgaristan / --- / Varna
Kuruluş Tarihi 1961
Adres 55 “Marin Drinov” Str. 9002 Varna
Web http://mu-varna.bg/
Mail international_relations@mu-varna.bg
Tel +359 52 677 020
Fax +359 52 677 020

Okul Hakkında Kısaca

Bulgaristan'ın en büyük 3. tıp üniversitesi olan Varna Tıp Üniversitesi, Bulgaristan kuzeyinde yaşayan insanlara yeterli ve de kaliteli bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Kuruluşundan bu yana 10.351 Bulgar, 1.200 yabancı öğrenci eğitim görmüştür. Toplam 15 kürsüyü kapsayan tıp fakültesinde 246 öğretim görevlisi çalışmaktadır. 1970 yılından itibaren Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden öğrenci artışı olmuş, Asya, Afrika, Güney Amerika, Türkiye, Yunanistan, Makedonya gibi ülkelerden gelen öğrencilerle üniversite daha kozmopolit bir kimliğe bürünmüştür. Varna Tıp Üniversitesi, Bulgaristan'ın kuzeyinde bulunan, Karadeniz Kordon'unda yer alan, eğitim, bilim ve tıp merkezi ve bir ekol haline gelmiş bir üniversitedir. Dünya çapında ün yapmış ve bunu hak edecek kadar kaliteli bir yüksek eğitim vermekte olan üniversite, tıp ve kamu sağlığı alanında yüksek lisans programlarında ilerleme kaydetmiştir ki bu verilen eğitim International Universe of Science and Practice tarafından onaylanmaktadır. Vana Tıp Üniversitesine bağlı Varna, Shumen ve Dobriç’te tıp kolejleri olduğu gibi Varna Tıp Üniversitesi Türkiye’den Bursa Uludağ ve Gazi Üniversiteleriyle ortak bir çalışma içindedir.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Üniversitenin Kampüsleri
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge / Eyalet Şehir
Varna Tıp Üniversitesi (MU-VARNA) Varna Tıp Üniversitesi (MU-VARNA) Bulgaristan --- Varna