MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Amboise   Fransa  /   /  Amboise

Kısa Bilgi


Amboise, ‘Fransa’nın Bahçesi’ olarak nitelenen güzel ve küçük bir şehir. Dünyaca ünlü şatolar ve bağlar, Amboise’ta öne çıkan unsurlar. Amboise, asıl Fransızlar’ın şehri; o yüzden Fransızca’yı tam anlamıyla öğrenmek için güzel bir lokasyon aslında. Amboise’in yer aldığı Touraine şehri, 2000 yılında UNESCO’nun dünya mirasları listesine girmiş.Konuşulan Dil

Fransızca

Nüfus

12.000

Şehir Hakkında

Dünyanın en güzel şatolarından birinin cepheleri ve kuleleri, muhteşem bir yeşil göl manzarasında göğe yükseliyor ve yakından baktığınızda, ilk anda fark etmediğiniz kadar muazzam olduklarını görüyorsunuz. Dünyaca ünlü Loire şatosu kültür programının ayrılmaz bir parçası. Amboise, yüzyıllardır cazibesini korumayı başardı ve her şeyin ötesinde, ölçülü ritmi, özel yemekleri ve sakinlerinin içtenliğiyle Fransız yaşam kalitesini sunuyor. Tourraine, Fransızcanın en saf haliyle konuşulduğu bir bölge. Sonuç olarak, Mick Jagger'in ikinci evi olarak Amboise'i seçmesi bir tesadüf değil!

Kentte Yaşam

Küçük bir kasabanın huzur ve sessizliğini ve kırsal kesime yakınlığı değerlendirmek isteyenler Amboise’da fazlasını bulacak. Spor aktiviteleri arayanlar tenis oynayabilir, yüzmeye, kano binmeye gidebilir ya da uzun bisiklet gezilerinin tadını çıkarabilirler. Amatör sporseverler de tenis oynayabilir, yüzebilir, kano binmeye gidebilir ve ormanda ya da Loire nehri boyunca bisiklet gezileri yapabilir. Ayrıca sinemaya, tiyatroya ya da konsere gidebilirsiniz. Cuma ve pazar sabahları bütün civarda yaşayan insanları cezbeden muhteşem bir pazar kurulur.
Harcama durumu: Restoranda bir öğle yemeği yaklaşık 12 EURO, sinemaya gitmek yaklaşık 4.8 EURO
Cep harçlığı :Haftada en az 150 EURO.
 

Konaklama

Apartman: Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışmak isteyenler için harika bir fırsattır. Konakladığınız diğer öğrencilerle sürekli pratik yapabilirsiniz. Apartmanlarımızda tam donanımlı Mutfak ve banyo bulunmaktadır. Banyo ve Mutfak aynı katta konaklayan öğrencilerle ortak kullanımdır. Apartmanda konaklayan öğrencilerimiz kendi yemeklerini kendileri hazırlarlar. Isteyen öğrencilerimiz restorandan da yararlanabilirler apartmanlarımızda tek ve çift kişilik odalar mevcuttur.


öğrenci yurdu:çeşitli üniversiteler ile dil okullarının kendilerine ait olan yurtlarındaki konaklama şekline denir. Çoğunlukla çift kişilik odalarda sadece barınma olanağı sunar. Bazı yurtlarda, barınmanın dışında kahvaltı ve/veya diğer yemek olanakları da sunulabilir.(haftalık ortalama 140 euro )


Aile yanı: Dil öğrenmenin yanı sıra gittiğiniz ülkede ki insanların yaşam tarzlarını ve kültürlerini öğrenmek için idealdır. Konaklayacağiniz aileler özenle seçilmektedir. Bizim için önemli olan rahat bir şekilde konaklamanız ve pratik yaparak öğrendiklerinizi pekiştirmenizidir. (haftalık ortalama ücret 190 euro)
 

Görülmesi Gereken Yerler

Şehrin kendisi: güzel dükkanları ve eski binaları, nehir boyunca hoş yürüyüşler ve gölge veren ağaçlarıyla küçük ve canlı. Kırsal kesim zengin tarım alanları, üzüm bağları, hafif yokuşlu vadileri ve kireçtaşı tepeleriyle oldukça farklı. Çevresinin çoğu ormanlık olduğundan yürüyüş yapmak ya da bisiklete binmek için mükemmel bir yer. Loire vadisi boyunca Rönesans dönemine ait en güzel kalelere rastlamak mümkün.
Chateau d'Amboise : kale
Chateau du Clos Luce : Müze
     Chanteloup Pagoda : Tarihi bir yapı
Parc des Mini-Chateaux: Türkiyedeki miniatürkün bir başka versiyonu diyebiliriz.
 

Öğrenci İzlenimleri

Amboise Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
Eurocentres Dil Okulları Dil Okulu Eurocentres Dil Okulları Eurocenters Amboise Dil Okulu
--- Amboise