MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Antibes   Fransa  /   /  Antibes

Kısa Bilgi


Akdeniz kıyı şeridinde bulunan tursitik bir sahil kasabası olan Antibes, Fransa’nın güneydoğusunda, Nice ile Cannes şehirleri arasında Cote d’Azur bölgesindedir. Nice’e 25 km, Cannes’a ise 10 km mesafedir. Antibes/Juan-les-Pins gençler için en popüler merkezlerden biridir. Hem gece hem gündüz aktiviteleriyle, zengin ve güvenli bir şehirdir. Juan-les-Pins bir sahil şehridir ve 7/24 yaşam devam etmektedir. Bu capcanlı güzel şehirde Saint-Tropez’in yaşam tarzını yakalayacaksınız. Ayrıca şehir Cannes’e 10, Nice’a 20 km uzaklıktadır. Plajlara ise 25 km uzaklıkta olan Juan-les-Pins, yılın 300 günü güneşli olan bir yerdir.Konuşulan Dil

Fransızca 

Yüzölçümü

26.48 km2 

Nüfus

76,994 

Şehir Hakkında

Antibes, cafeleri, restoranları, barları, gece kulüpleri, 25 km uzunluğundaki sahil şeridi ve havası ile yerli ve yabancı turistler tarafından rağbet gören bir tatil merkezidir. 72 bin civarında olan nüfusu yaz aylarında 75 bini bulmaktadır.  

İklim ve Bitki Örtüsü

Kış aylarında ortalama sıcaklık 140C-180C, sonbaharda 150C-230C, ilkbaharda 140C-180C, yaz aylarında 250C-350C arasında değişmektedir. 

Kentte Yaşam

Şehir merkezinde küçük kafeler, dondurmacılar, denize açılan kale surları…. Gezmeye doyamayacağınız ara sokaklar… Antibes bizi gerçekten çok keyifli sokak turlarına sürükleyen bir kasaba. En önemli görülecek nokta tabii ki Picasso Müzesi. http://www.musee-picasso.fr/ Picassonun ayrılmamak üzere yerleştiği bu büyük deniz kenarındaki harika ev (şato) içinde denemeleri,heykel çalışmalarının yanı sıra Picasso’ya has tabloları görmek mümkün. 

Görülmesi Gereken Yerler

Archaeology Museum, Naval Museum of Napoleon, Picasso Museum, The Exflora Park, The Eilenroc Gardens, Thuret Park en sık ziyaret edilen yerlerdir.  

Öğrenci İzlenimleri

Antibes Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
Centre International d'Antibes (CIA) Dil Okulları Dil Okulu Centre International d'Antibes (CIA) Dil Okulları CIA Antibes Dil Okulu
--- Antibes