MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Birkirkara   Malta  /   /  Birkirkara

Kısa Bilgi


Ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri Birkirkara, ayrıca 1439’daki verilere göre o tarihten önce kurulduğu bilinen en eski şehridir. Şehirde, Hıristiyanlık sembolleri çok sık kullanılmıştır. Bu, şehrin kurulmasından bugüne dini inançlara bağlılıklarını göstermektedir.Coğrafi Yapı

Balzan, Iklin, Lija, Msida, San Gwann, Santa Venera, Qormi kentlerine sınırı olmak üzere ülkenin merkezinde yer almaktadır.

Konuşulan Dil

Şehirde Malta dili kullanılmakla birlikte, turistik yapısından dolayı hemen herkes İngilizce’yi normal yaşamlarında kullanmaktadır.

Yüzölçümü

Birkirkara şehrinin yüzölçümü 2.7 km2

Nüfus

Birkirkara şehrinin nüfusu 21,858

Şehir Hakkında

Malta’nın en büyük ve en kalabalık şehri olan Birkirkara, St Helen, St Joseph, Our Lady of the Carmel ve St Mary adlı dört mahalleden oluşmaktadır. Ülkenin en önemli okulu St Aloysius' College bu şehirde bulunmaktadır.

Kurulus Tarihi

Birkirkara şehrinin 1436’da kurulu olduğu bilinmektedir.

Kentte Yaşam

Birkirkara bir ticaret merkezi olarak gelişmeye devam etmektedir. Çeşitli konut ve konaklama alanları hızla artmaktadır. Şehri temsil edern Birkirkara FC, kurulduğu 1950 yılından bu yana ülkenin önemli takımları arasında yer almaktadır.

 

Ülkenin dini yapısından dolayı Birkirkara’da asıl dini bayram Aziz Helen (St Helen) Ağustos ayının 18’inde ya da sonraki ilk Pazar günü kutlanmaktadır.

Görülmesi Gereken Yerler

Ülkenin en büyük çanına ev sahipliği yapan St Helen Bazilikası, Malta’nın en güzel kiliselerinden biri olarak gösterilmektedir.

 

Şehrin önemli gezilebilecek merkezlerinden biri de bir parkın yanında yer alan eski demiryolu istasyonudur. Bu istasyondan ülkenin tüm noktalarına 1931 yılına kadar tren seferleri yapıldığı bilinmektedir.

 

Öğrenci İzlenimleri

Birkirkara Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı