MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Breda   Hollanda  /   /  Breda

Kısa Bilgi


Breda bir belediye ve Hollanda'nın güneyinde bir şehir. Haritaya baktiginizda sanki buyuk bir sehir gibi gozuken, mini mini, sevimli, duzenli bir hollanda sehri. Her ne kadar turklerin hollandada buyuk sehirlerde yasadigi soylenmis olsa da yolda yururken evlerinin kapisinin onunde oturan türkleri görünce pek de yabancilik cekmeyeceğiniz bir sehir. Breda kentsel alanda yaklaşık 175.000 kişiye ev sahipliği yapar.Konuşulan Dil

Hollandaca

Yüzölçümü

129.15 km2

Nüfus

174,544

Şehir Hakkında

Hollanda'da (Kuzey Brabant) kent, Belçika sınırı yakınında; 121 000 nüf. Bir italyan mimarının 1536'da başlayarak yeniden yaptığı şato. XV. yy.'dan kalma büyük kilise (anıtsal lahitler).
Belediye ve piskoposluk müzesi. Etnografya müzesi.
Breda, kanallarla çevrili eski bir tahkimli kenttir. Makine, kimya, dokuma ve besin sanayileri gelişmiştir.
25 mayıs 1625'te Spinola komutasındaki ispanyollar'ın kuşattıkları kent, Maurits Van Nassau'nun çabalarına rağmen uzun bir direnmeden sonra teslim oldu. 11 ve 12 mayıs 1940'ta Dyie manevrası çerçevesinde, Müttefiklerin Hollanda'da ulaştıkları en uç nokta olan kent, harekâttan hemen sonra Almanlar tarafından işgal edildi, 29 ekim 1944'te Crerar komutasındaki Kanada birlikleri tarafından kurtarıldı.

Kurulus Tarihi

29 10 1944

Kentte Yaşam

Hollanda'nin guneyinde bulunan kendi halinde sirin sehirin adi.

Trafige kapali ufak town hall vakit gecirmek icin idealdir, tabi diger kuzey avrupa sehirlerinde oldugu gibi icinde devasal bir manastir bulundurur. Manastirin onunde konserler, aktiviteler olur; etrafi da bar, restoran ve cafe'ler ile cevrili oldugundan sehrin kalbinin burada attigi soylenebilir. Breda kuzeyli hollandalilara gore daha sicakkanli insanlara sahip sirin bir kenttir, zamanin durdugunu hissettiren mekanlardandir.

Konaklama

Breda da konaklama, yurt daire kiralama yada aile yanı şeklinde olmakatadır. Breda da alacağınız eğitime göre bu alternatifler değerlendirilecektir. Üniversite eğitimi alan öğrenciler genellikle daire kiralama ve yurt konaklamasını tercih etmektedirler.

Toplu Taşıma

Şehirde ulaşım için bisiklet iyi bir alternatiftir.ayrıca şehirde iki tane tren istasyonu vardır. Tren istasyonları Breda ve Breda-Prinsenbeek denir.

Görülmesi Gereken Yerler

Breda da tarihi kale,eski binalar ,önemli müzeler  vardır.Ayrıca caz festivalleri düzenlenir.
Breda aşağıdaki müzelere ev sahipliği yaptı:
•  Breda Müzesi
•  Begijnhof Breda Müzesi
•  Generaal Maczek Müzesi
•  Bier RECLAME Müzesi
•  Grafik Tasarım Müzesi
•  NAC Müzesi
•  Heemkundig Müzesi Paulus van Daesdonck
•  Müze Oorlog & Vrede [Savaş ve Barış Müzesi]
•  Stichting Müzesi Princenhaags
 

Öğrenci İzlenimleri

Breda Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı