MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Coventry   İngiltere  /   /  Coventry

Kısa Bilgi


Coventry İngiltere’nin merkez bölgesinde yer almaktadır. Ülkenin 8’inci büyük şehridir. 300.000‘den fazla nüfusu olan şehirde 17.500 civarında öğrenci yaşamaktadır. Sosyal hayatın oldukça ekonomik olduğu Coventry, Londra’ya yaklaşık 1 saat, Birmingham Uluslararası Havaalanı’na ise 20 dk. mesafededir.Etnik Yapı

Coventry şehrinde Beyaz olmayan etnik grup %19,5 olup bu oran Birleşik Krallık ortalamasından ve diğer şehirlerden daha yüksektir. Coventry'deki etnik azınlıkların kompozisyonu da Birleşik Krallık için tipik değildir. Güney Asyalı Britanyalı grup içinde Sıkh'ler en büyük oranı kapsamaktadırlar.

Coğrafi Yapı

Coventry Şehri, Birmingham şehrinin 30 km doğusunda, Londra'nın 153km kuzey doğusundadır. İngiltere ülkesindin tam ortasına hemen yakın bulunan şehir statülü yerleşkeler arasında denizden en uzakta olanıdır.

Konuşulan Dil

İngilizce

Yüzölçümü

Coventry şehrinin yüz ölçümü 98.64 km2

Nüfus

Conventry şehrinin nüfusu 2001 Nüfus Sayımına göre 300,848 iken 2008 tahminlerine göre 309.800 olmuştur. Nüfus bakımından 2001 sayımına göre Coventry, Birleşik Krallık'ta 11 sırada ve İngiltere ülkesinde 9. sıradadır

Şehir Hakkında

Coventry'nin modern mimarisi, iki Katedralin canlı bar ve restoranların yer aldığı parke taşlı sokaklara hakim olduğu tarihi harabeler üzerine kuruludur.

 

Modern şehir merkezinde bile tarih eski şehir surlarında, ahşap çerçeveli binalarda ve Ortaçağ'dan kalma yeniden inşa edilen Spon Sokağı'nda hala varlığını sürdürmektedir.

 

Bir öğrenci kenti olan Coventry'de canlı bir müzik ortamı, popüler ana caddeler üzerinde yer alan mağazalar, barlar, restoranlar ve kulüpler bulunmaktadır.

 

Konaklama tesisi, derslikler, mağazalar, spor tesisleri ve barlar da dahil olmak üzere öğrenciler istediklere her yere kolaylıkla ulaşabilmektedir.

 

Kurulus Tarihi

1043 yılında kurulmuştur.

Kentte Yaşam

Coventry’de birçok büyük mağaza, butik, bar, kafe ve restoran bulunmaktadır. The SkyDome oldukça büyük bir eğlence merkezidir. Ayrıca şehirde 32.000 kişilik Coventry Futbol kulübüne ait bir stadyum inşa edilmiştir. Burada büyük konserler ve sosyal organizasyonlar da düzenlenmektedir. Coventry İngiltere’nin tarihi ve kültürel açıdan oldukça önemli bir bölgesinde yer almaktadır.

Görülmesi Gereken Yerler

• Skydome Eğlence Merkezi

• Bulyard Fountains

• Precinct Alışveriş Merkezi

• Prior Place

• Whittle Kemerleri

• The Ricoh Arena

• Spon Caddesi

• Coventry Transport Müzesi

• Coventry Katedrali

• Memorial Park

• Belgrade Theatre

Öğrenci İzlenimleri

Coventry Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
Coventry Üniversitesi Üniversite Coventry Üniversitesi Coventry Üniversitesi Merkez Kampüs
--- Coventry