MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Eastbourne   İngiltere  /   /  Eastbourne

Kısa Bilgi


Eastbourne, İngiltere’nin Güney sahilindeki şehirlerden biridir ve 98.000 nüfusa sahiptir. Londra’nın sadece 90 km güneyinde, İngiltere’nin güneşli Güney Kıyısında huzurlu bir liman kentidir. Doğa harikası kayalıklarından, limanına hatta binalarına, evlerine kadar beyaza bürünmüş bu şehir ziyaretçilerine kendini sevdirmektedir. Eastbourne ülke geneline göre güneşli ve kuru olan iklimi, doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla öğrenciler için ideal sayılabilir.Etnik Yapı

Eastbourne şehrinin etnik yapısı 2006 rakamlarına göre şu şekildedir. Kısaca şehrin %95 beyaz insanlardan oluşmaktadır.

% 89.6 Beyaz İngiliz

% 3.3 Diğer Beyazlar

% 2.0 Asyalı

% 1.4 Melez

% 1.1 Beyaz İrlandalı

% 1.1 Siyahî

% 0.8 Çinli

% 0.7 Diğer

 

Coğrafi Yapı

Eastbourne, İngiltere’nin Güney sahilindeki şehirlerden biridir. Londra’nın sadece 90 km güneyinde, İngiltere’nin güneşli Güney Kıyısında huzurlu bir liman kentidir. Ünlü beyaz kayalıklar ve bozulmamış South Downs Milli Park’ı çok yakındadır

Konuşulan Dil

Konuşulan resmi dil İngilizce’dir.

Yüzölçümü

Eastbourne şehrinin yüzölçümü 44.2 km2’dir.

Nüfus

Eastbourne şehrinin nüfusu 2009 nüfus sayım sonuçlarına göre 98.000 civarıdır.

Şehir Hakkında

Eastbourne, İngiltere’nin güney kıyısında bulunan canlı ve hareketli bir şehirdir. South Downs üzerinde harika bir şekilde yerleştirilmiş olan şehir temiz, güvenli ve zengindir. Eastbourne ayrıca güney kıyısının en güneşli bölgesi olma şöhretine sahiptir. Bu pastoral ortama rağmen, Eastbourne Londra’ya sadece 90 dakika ( 100km ) ve Brighton ‘a trenle yarım saat uzaklığındadır. Sadece bir gün içinde görülebilecek Cambridge, Oxford, Bath ve Brighton gibi diğer güzel merkezlere de çok yakındır

İklim ve Bitki Örtüsü

İngiltere’nin Güney sahilindeki şehirlerden biri olan Eastbourne ülke geneline göre güneşli ve kuru olan iklimi, doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla öğrenciler için ideal sayılabilir. Eastbourne’da öğrenim görmeyi düşünüyorsanız şanslısınız, çünkü son yıllarda güneydoğu sahillerinde Hastings’den sonra en çok güneş alan şehre gideceksiniz.

Eastbourne ayrıca İngiltere’nin diğer bölgelerine oranla çok daha kuru bir şehir olma özelliği ve doğal güzellikleriyle doğa sporları ile ilgilenenlerin de gözde mekanıdır.

Kentte Yaşam

Eastbourne, İngiltere’nin Güney sahilindeki şehirlerden biridir ve 98.000 nüfusa sahiptir. Londra’nın sadece 90 km güneyinde, İngiltere’nin güneşli Güney Kıyısında huzurlu bir liman kentidir. Doğa harikası kayalıklarından, limanına hatta binalarına, evlerine kadar beyaza bürünmüş bu şehir ziyaretçilerine kendini sevdirmektedir.

Eastbourne ülke geneline göre güneşli ve kuru olan iklimi, doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla öğrenciler için ideal sayılabilir. Eastbourne ayrıca, başkent Londra ve Hastings, Brighton gibi çevredeki tatil beldelerine ulaşım çabuk ve zahmetsiz olduğu için günübirlik gezilerden hoşlananlar için de iyi bir merkez.

Yerli halkın öğrencilere karşı nazik ve ilgili olduğu bu şehirde yıl boyu düzenlenen festivaller ve etkinliklerle zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Konaklama

Klasik aile yanı konaklamanın dışında, eğer kısa bir dönem için Eastbourne'da bulunacaksanız, bir tatil şehrinde bulunmanın getirdiği avantajdan yararlanıp okulunuza yakın bir otel ya da pansiyonda kalabilirsiniz.

Toplu Taşıma

Şehir içi ulaşımda Eastbourne belediyesi vatandaşlarının toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tercih eder. İngiltere’nin birçok şehrinde olduğu gibi Eastbourne’da da bisiklet kullanmak oldukça güvenli. Bisiklet yolları ve işaret tabelaları özellikle şehir merkezi ve çevresinde öğrenciler için ulaşımı kolaylaştırıyor.

Görülmesi Gereken Yerler

Haziran’da uluslararası tenis turnuvasını izleyin

Carpet Gardens’da Eastbourne’un Victoria tarzından etkilenmiş bahçelerinde büyülü bir gezintiye çıkın

Eastbourne sahil şeridini Doto adındaki minyatür trenle turlayın

Eastbourne yakınlarındaki Brighton, Hastings gibi ünlü tatil merkezlerini ziyaret edin

Ayrıca görebileceğiniz diğer güzel mekanlar aşağıdadır

Knockhatch Adventure Park

Herstmonceux Kalesi

South Downs ve Beachy Head

1066 Heritage

South Downs National Park

 

Öğrenci İzlenimleri

Eastbourne Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
St Giles International Dil Okulları Dil Okulu St Giles International Dil Okulları St Giles Eastbourne Dil Okulu
--- Eastbourne