MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Jonesboro   ABD  / Arkansas  /  Jonesboro

Kısa Bilgi


Arkansas State University’e ev sahipliği yapan Jonesboro şehri, 65000 kişilik nüfusu ile Amerika’da küçük bir şehirde, ekonomik bir üniversite okumak isteyenler için oldukça uygun bir şehirdir. St Louis 4 saat, Memphis 1 saat, başkent Little Rock 2 saat uzaklıktadır.Tarihi

Jonesboro şehrine ilk yerleşim Osage, Caddo ve Quapaw gibi Hint kabileleri tarafından gerçekleştirilmiştir. Arkansas eyaletinin adı aslında Quapaw dilinden gelir. Amerikalıların Hintliler ticaret yapması ile bu bölgeye Amerikalılar da yerleşmeye başlamıştır. Şehirdeki oturumların tarihi 1815 yılına kadar dayanır.

Coğrafi Yapı

Jonesboro şehri, Arkansas eyaletinin kuzeydoğusundadır.

Konuşulan Dil

Konuşulan dil İngilizce’dir.

Yüzölçümü

Toplam yüz ölçümü 207,2 km2’dir.

Nüfus

2006 nüfus sayımlarına göre şehrin nüfusu 64,849 kişidir.

Şehir Hakkında

Arkansas eyaletinin en büyük 15.şehridir. Şehir üretim, tarım, tıp, eğitim ve ticaret alanlarında oldukça aktif bir durumdadır. Amerika’nın diğer şehirlerine kıyasla, yaşam giderleri açısından %27 daha ucuz bir yaşam imkanı sunmaktadır. Nestle, Frito-Lay gibi uluslar arası firmaların fabrikaları bu şehirdedir. En yakın uluslar arası havalimanı Memphis şehrinde olup, sadece 1 saat uzaklıktadır.

Kurulus Tarihi

18 Şubat 1859

İklim ve Bitki Örtüsü

Nemli subtropikal iklim görülür. En sıcak ay 34 derece ile Temmuz ayıdır. En soğuk ayı ise -3 derece ile Ocak ayında görülür.

Öğrenci İzlenimleri

Jonesboro Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız