MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Long Beach   ABD  / California  /  Long Beach

Kısa Bilgi


California'nın ünlü kumsal yaşamını denemek istiyorsanız, Long Beach sizin için ideal. Kısa bir otobüs yolculuğuyla yüzmek, sörf yapmak, güneşlenmek ve insanları seyretmek için mükemmel olan banliyönün uzun kumsallarına ulaşabilirsiniz. Long Beach, eyaletin en geniş ikinci üniversitesi olan California State Universitesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde ayrıca, Long Beach City College ve DeVry University bulunmaktadır.Coğrafi Yapı

Los Angeles şehrinin güney kısmında yer alan bir şehirdir. Pasifik Okyanusuna kıyısı olan şehir, Orange County ile komşudur. Los Angeles'a 20 mil yani yaklaşık 30 kilometre uzaklıktadır.

Yüzölçümü

Long Beach şehrinin yüz ölçümü 170.6 km2

Nüfus

Long Beach şehrinin 2009 yılı itibari ile nüfusu 492,682’dir. Long Beach, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük 35. şehri, aynı zamanda da Kaliforniya’nın da en büyük 5.şehridir

Şehir Hakkında

Long Beach, ABD'nin Kaliforniya eyâletinde bulunan, Los Angeles şehrinin güney kısmında yer alan bir şehirdir. Pasifik Okyanusuna kıyısı olan şehir, Orange County ile komşudur. Los Angeles'a 20 mil yani yaklaşık 30 kilometre uzaklıktadır.

 

Long Beach limanı dünyadaki en büyük limanlardan birisi olarak görülmektedir. Şehrin ayrıca gelişmiş bir petrol endüstrisi vardır. Bunun nedeni zengin petrol yataklarının bulunmasıdır. Şehirde, uçak, otomobil parçaları, elektronik ve ev mobilya üreticileri bulunmaktadır. İzmir ile kardeş şehirdir.

 

İklim ve Bitki Örtüsü

Long Beach, güçlü bir yarı-kurak iklim özellikleri ile bir Akdeniz iklimine sahiptir. Ortalama yıllık sıcaklık 24 derecedir. Ağustos ayı ortalama 30 derece ile en sıcak ayıdır. En düşük sıcaklıklar ise yıllık ortalama 13 derecedir, en soğuk ay ise, ortalama 7 derece ile Aralık ayındadır.

Kentte Yaşam

California'nın ünlü kumsal yaşamını denemek istiyorsanız, Long Beach sizin için ideal. Kısa bir otobüs yolculuğuyla yüzmek, sörf yapmak, güneşlenmek ve insanları seyretmek için mükemmel olan banliyönün uzun kumsallarına ulaşabilirsiniz.

 

Toplu Taşıma

San Pedro’dan başlayıp Queen Mary ve Long Beach şehir merkezine kadar giden otobüs hattı vadır. Los Angeles Union Station’a kadar da otobüs vardır. Toplu ulaşım Long Beach Transit tarafından sağlanmaktadır.

Görülmesi Gereken Yerler

The Walter Pyramid, Long Beach Aquarium of the Pacific (Akvaryum), The Shoreline Village Shopping Centre (Alışveriş Merkezi), ve klasik yolcu gemisinin otele dönüşmüş hali olan Queen Mary'i içeren belli başlı birçok turistik mekan görülmeye değerdir.

Öğrenci İzlenimleri

Long Beach Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
Embassy English Dil Okulları Dil Okulu Embassy English Dil Okulları Embassy Los Angeles-Long Beach Dil Okulu
California Long Beach