MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Montreux   İsviçre  /   /  Montreux

Kısa Bilgi


Montreux, küçük bir kasabadır ve Lake Geneva bölgesindedir. Lake Geneva, Swiss Riviera’sının incisidir. Yaz aylarında bu kasabanın nabzı bir başka atmaktadır. Yaz aylarında jazz festivallerine katılmak mümkündür ve Montreux’ta her mevsim bir başka güzeldir. Kasabanın arka planında Alp Dağları yer almaktadır ve muhteşem bir manzaraya sahiptir. Tüm sene boyunca çeşitli spor faaliyetleri bulunmaktadır ve bunlara katılma imkanınız vardır. Yaz aylarında öğrencilerin yanı sıra turistlerinde serinlemek için akın ettiği küçük koylar bulunmaktadır. Ayrıca merkezde panoramik teraslar, uluslar arası restoranlar, konferans merkezi ve kültürel yerler bulunmaktadır.Coğrafi Yapı

Montreux Cenevre Gölü'nün kuzey kıyısının doğrusunda, "Vaud Riviera" 'sının merkezinde yer alır. Montreux'nün en yüksek noktası "Cape au Moine", 1941 m yüksekliğindedir.

Konuşulan Dil

İtalyanca, Almanca ve Fransızca

Şehir Hakkında

Montrö ya da Montreux, bir İsviçre kantonu olan Vaud'nun, Vevey bölgesinde yer alan bir şehirdir. Montreux Cenevre Gölü'nün kuzey kıyısının doğrusunda, "Vaud Riviera" 'sının merkezinde yer alır. Montreux 20. yüzyılın başlarından beri, mikro-kliması sayesinde gelişen turizmle, oldukça tanınan bir şehirdirç Ama şehrin bu isimle tanınması ancak 1961'lerden beridir ki, bu tarihte Châtelard ve Planches bucakları birleşerek Montreux'yü oluştururlar. Montreux'nün en yüksek noktası "Cape au Moine", 1941 m yüksekliğindedir.

Konaklama

Konaklama olarak aile yanı yurt ve ev kiralama seçenekleri vardır. Kısa süreliğine gelecekseniz otelde düşünülebilir.

Görülmesi Gereken Yerler

Montreux çok küçük bir şehir. Ama buraya gitmeye değer kılan varış noktalarından biri olan muhteşem Şato Chillon'a sahip olması büyük bir hazine. Şato Montreux şehir merkezinin 10 dakika kadar dışında yer alıyor. Herhangi bir yerden 10 numaralı otobüse binerek rahatça ulaşılıyor.

Yüzyıllar boyunca yavaş yavaş yapıldığı için bir labirent şeklini almış şato. Bu yüzden de gezmesi çok eğlenceli. Kapıda verdikleri küçük broşürde şato hakkındaki tüm tarihi adım adım izleyebilirsiniz. Ayrıca içeride bir odada arkeologların şatoyu yavaş yavaş keşfetmeleri ve tekrar yapmalarına dair bir küçük demonstrasyon da bulunuyor.
Şatonun en güzel tarafı gölün üzerinde yer alması ve hava nasıl olursa olsun muhteşem bir manzara ve harika fotoğraf kareleri sunması. Ancak gölün üstünde yer alan taş yapı gerçekten çok soğuk olduğu için kış aylarında öğleden sonraları ziyaret etmekte fayda var. Gezi için yaklaşık 2 saat ayırabilirsiniz. Bazı odalarda mobilyalar, duvar süsleri yer alsa da Topkapı Sarayı kültüründen gelenler için aslında şato boş. Ama içindeki odaları keşfetmek gerçekten keyifli.

Öğrenci İzlenimleri

Montreux Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı