MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Radolfzell   Almanya  /   /  Radolfzell

Kısa Bilgi


Radolfzell’i ideal bir dil öğrenme yeri ve her tür boş zaman aktivitelerini gerçekleştirebileceğiniz bir yer yapan sadece fantastik ortamı ve çevresi değil, aynı zamanda 1.300 yıllık tarihidir. Şehrin tarihi binalarla bezenmiş mistik dokusu, modern kent yaşamıyla çok ahenkli bir biçimde uyuşmuştur ve Radolfzell, evlerinin ve mimarisinin güzelliğiyle de ünlüdür. Constance Gölü ve muhteşem çevresi sportif faaliyetler için çok uygun ortamlar sunar; yelken, sörf, yüzme, golf, tenis, bisiklet turları ve yürüyüş, yapılabilecek aktivitelerden sadece birkaçıdır. Gölü ve Kara Ormanları sayesinde, sayısız dinlenme, tatil ve aktivite sunan Almanya’nın en ünlü ve güzel bölgelerinden biridir.Konuşulan Dil

Almanca

Nüfus

30.000

Şehir Hakkında

Radolfzell, İsviçre sınırına yakın bir yerde, Almanya’nın en güzel tatil bölgelerinden birinde yer almaktadır. Direkt göl konumundan dolayı, çok fazla gezi ve spor olanakları mevcuttur. Büyük bir pazar meydanına sahip olan, arabanın bulunmadığı eski yerleşim merkezi ve geçgotik Münster, keyifli lokantalar ve sokak kafeteryaları, ayrıca göl kenarında uzun sahil  gezintileri bu küçük şehre özel güneyimsi bir hava vermektedir.

Hem rüya gibi çevresi, hem de yaklaşık 1.300 yıllık tarihi, Radolfzell’i heyecan verici bir tatil merkezi haline getirmektedir. Hareketli Bodensee Gölü şehrinin takribi 30.000’lik nüfusu çok kibar ve dışarıya karşı açıktır, yollar ise çok kısadır.

Radolfzell am Bodensee, birçok gezi ve sportif aktivitenin çıkış noktasını oluşturmaktadır. Küçük ve büyük maceralarda, çok fazla keyif ve değişiklik sizi beklemektedir. Yelkenliye binme, sörf yapma, golf oynama, tenis, Plaj-Voleybolu, fotbol, tırmanma ve ata binme çok sayıdaki olanaklardan sadece bir kaçını oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra yazları göl kenarında yapılan açık hava konserleri ve ustalık kurslu yaz akademileri, tüm dünyadan gelen genç müzisyenlere kültürel bir değişiklik getirmektedir. Tüm yıl boyunca yapılan çok sayıdraki geleneksel festivaller çok özel bir deneyim teşkil etmektedir.  Bunların arasında kışın yapılan Alemannische Fasnacht, Temmuz ayında yapılan Mooser Su Alaylı Ev Erkekleri Festivali ve sonbaharda yapılan Bülle-Festivali’de yer almaktadır.

Sahip olduğu muhteşem trafik bağlantıları sayesinde, Freiburg ve Stuttgart’ta veya Kara Ormanlara, ayrıca Rust’daki Avrupa-Parkına günü birlik geziler çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Fakat, Schaffhausen ve Zürih şehirleri ile İsviçre’de buraya çok fazla uzak değildir. Üniversite şehri Konstanz, sahip olduğu resimimsi sokakları ile sanat ve kültür tarihine ilgi duyan kişiler için muhteşem bir müze bölgesi oluşturmaktadır. Mainau Çiçek Adasına yapılacak bir ziyaret, sadece doğan sevenler için unutulmaz bir doruk noktası oluşturmamaktadır. Sahip olduğu muazzam konumu ve küçüklüğü nedeni ile Radolfzell, aktif dil öğrenimi için ideal bir yerdir.
 

Konaklama

Aile Yanında Konaklama: Almanya'nin kültürünü yakından tanımak isteyenler için en uygun konaklama şeklidir. Alman kültürünü birinci elden öğrenirken, pratik yapabilme imkanınada sahip olacaksınız. (haftalık ortalama 175euro)
Yurt veya Apartmanda Konaklama: Farklı ülkelerden sizin gibi ingilizce öğrenmeye gelmiş öğrencilerle birlikte konaklamak istiyorsanız apartmanda veya Yurt'da konaklama idealdir. Çift ve tek kişilik odalar mevcuttur. Banyo ve mutfak aynı daireyi paylaşan öğrencilerle ortak kullanımdır.(haftalık ortalama 85 euro)
Hotel'de Konaklama: Daha lüks ve daha konforlu konaklamayı tercih edenler için idealdir. Tek ve çift kişilik odalar mevcuttur. Çift kişilik odalar sadece aynı dönem kurs alacak öğrenciler içindir.
 

Toplu Taşıma

Yollar çok kısadır. Bu sayede istediğiniz yere ulaşmak  hiç  zamanınızı almayacaktır. Bisiklet sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Görülmesi Gereken Yerler

Bina  Rathaus Radolfzell
Anıt/Memorial Kappedäschle-Brunnen
Bina  Höllturm
Müze/ ..../ Galeri  Stadtmuseum Radolfzell
Festivaller/Gösteriler Altstadtfest
Bina Villa Bosch
Café/Bar/Restoran Peppone
Café/Bar/Restoran Bürgerstube
 

Öğrenci İzlenimleri

Radolfzell Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
Carl Duisberg Centren (CDC) Dil Okulları Dil Okulu Carl Duisberg Centren (CDC) Dil Okulları CDC Radolfzell Dil Okulu
--- Radolfzell