MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Santa Barbara   ABD  / California  /  Santa Barbara

Kısa Bilgi


California eyaletine bağlı olan ve Amerikan Rivierası olarak bilinen Santa Barbara paljları ve parklarıyla ünlü bir kenttir.Etnik Yapı

Nüfusun %39,02’si Avrupa kökenli, %35,02’si Latin kökenli, %1,77’si Afrika kökenli, %2,77’si ise Asya kökenli olup geri kalanlar diğer milletlerdendir.

Konuşulan Dil

İngilizce

Yüzölçümü

111,6 km2

Şehir Hakkında

Harika California kültürünün yaşanabileceği Santa Barbara, ünlü 'State Caddesi', öğrenciler için, birçok kitapçıyı ve kafeyi gezebilecekleri, güvenli ve eğlenceli bir yerdir. Geceleri Santa Barbara’da görülmesi gereken yerlerden biridir!

Kurulus Tarihi

27 Aralık 1846

İklim ve Bitki Örtüsü

Yılda ortalama 300 güneşli gün ile Santa Barbara, ılıman ve sıcak bir iklime sahiptir. En sıcak aylar Temmuzdan Ekime kadardır ve ortalama günlük sıcaklık 24C’tır. Aralıktan Marta kadar en soğuk aylar yaşanır ve ortalama günlük sıcaklık 18C’tır. Pastırma yazlarıyla birlikte, sıcak güneşi sonbaharın sonlarına kadar yaşayabilirsiniz. Sonbaharın sonlarında dağların üzerinden sıcak rüzgârlar eser ve kış başlarında serin günleri sıcak akşamlara çevirir. Eğer yaşanırsa kışlar kısa ve muhteşem geçer. Birkaç yılda bir soğuk fırtına kıyı dağlarını karla örter. Genellikle soğuk geçen aylar kıştan çok bahar gibi geçer ve yaz hiçbir zaman uzakta değildir!

Görülmesi Gereken Yerler

Yosemite Ulusal Parkı’nı gezin, Santa Ynez’deki üzüm bağlarında yerel şarapların tadına bakın, Amerika’nın en çılgın şehri Las Vegas’a düzenlenen bir hafta sonu gezisinde şansınızı deneyin, Magic Mountain’da çeşitli eğlence trenlerinden birine binin ve sıkıca tutunup çığlık atın.

Öğrenci İzlenimleri

Santa Barbara Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı