MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Torquay   İngiltere  /   /  Torquay

Kısa Bilgi


Güney Devon’daki popüler tatil yeri Torquay, İngiltere’nin en güzel bölgelerinden birinde yer alır. Her yıl ortalama dört milyon turist çeken bölgenin ılık mevsimi, temiz altın kumasalları, tropik palmiye ağaçları ve şık marinaları, bölgeye İngiliz Rivierası adını kazandırmıştır. Akdeniz tadında bir tatil ve konaklama ile kaliteli İngiliz eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir alternatiftir.Coğrafi Yapı

Torquay şehrinin bulunduğu Devon bölgesinin komşuları batıda Cornwall, doğuda Dorset ve Somerset kontlukları bulunur. Güneyinde Atlantik Okyanusuna bir kısmı olan Manş Denizi ve kuzeyinde ise Atlantik Okyanusunun Bristol'da bulunan Bristol Halici bulunur.

Yüzölçümü

Torquay şehrinin yüz ölçümü 52 kilometrekaredir.

Nüfus

Torquay şehrinin nüfusu 130.000

Şehir Hakkında

Torquay Londra'dan 300 km. mesafede (trenle 3 saat) İngiltere’nin Güneybatısında yer alan, yumuşak iklimi sebebiyle “İngiliz Riviera”sı olarak bilinen güzel bir sahil kasabasıdır. Polisiye roman yazarı Agatha Christie’nin doğum yeri olan kasaba birleşip genişleyen şehir yapısı sebebiyle Torbay olarak da adlandırılır ve 130,000 nüfusa sahiptir.

 

Torquay de Lisansüstü Egitim Fakültesi, genis kapsamlı spor alanları ( tenis, ragbi ve futbol ) , bir halk kütüphanesi ve Birleşik Krallık'ın diğer parçaları ile ulaşımı sağlayan iyi otobüs ve tren bağlantıları bulunmaktadır.

 

Torquay Devon’un en popüler tatil merkezlerinden birisidir ve her yıl 4 milyondan fazla ziyaretçisi vardır.

 

22 millik bir sahil şeridi ve 19 kumsalı bulunmaktadır. Viktorya zamanından beri tatil bölgesi olarak bilinir ve o dönemlerde aristokların uğrak yerlerinden birisidir

 

İklim ve Bitki Örtüsü

İngiltere'nin en yumuşak iklimli ve en sıcak bölgelerinden olan Torbay, bu kadar turistik bir merkez olmasını masmavi denizi ile birlikte güneşli gün sayısının İngiltere ortalamasının çok üzerinde olmasına borçludur. Bölgenin yaz dönemi ortalama sıcaklığı 23 °C; kış dönemi ortalama sıcaklığı 8 °C'dir.

Toplu Taşıma

Torbay'e en yakın havaalanı Exeter Havaalanı'dır. Exeter Havaalanı'ndan Torquay'a 30 dakika, Paignton'a 45 dakikada, Brixham'a ise 70 dakikada ulaşmak mümkündür. Ayrıca Torbay Bölgesi Londra'ya trenle 3 saatlik mesafededir.

Görülmesi Gereken Yerler

Quaywest'e gidip inanılmaz su oyunlarıyla unutulmaz bir eğlence yaşayabilirsiniz. Burası aynı zamanda Birleşik Krallık'ın en büyük su ve eğlence parkıdır. Churston'daki Go-Kart pistine gidip günlük Grand-Prix'lere katılabilir, 1196'da inşa edilmiş Torre Abbey'i gezip geleneksel İngiliz mimarisinin ihtişamıyla tanışabilirsiniz. Taş Devri'nden kalmış 500 bin yıllık Kents Cavern mağaralarında gezebilir, Cockington Gardens'ta yüzlerce çeşit bitki türüyle tanışıp eşsiz manzarasıyla dinlenebilirsiniz. Balıkçılık faaliyetleri ile ön plana çıkan Birxham beldesi de gezilip görülecek yerlerden biridir. Torbay'ın en güneyinde yer alan Brixham 900 yıllık bir tarihi limana da ev sahipliği yapmaktadır.

Öğrenci İzlenimleri

Torquay Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
Kaplan International Dil Okulları Dil Okulu Kaplan International Dil Okulları Kaplan Torquay Dil Okulu
--- Torquay