MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Utrecht   Hollanda  /   /  Utrecht

Kısa Bilgi


Utrecht amsterdam ve roterdama yaklaşık yarım saat mesafede bulunan bir kanal şehridir. Ufak bir şehir olmasına rağmen öğrencileri kendisine bağlayacak bir çok aktiviteyi bünyesinde bulundurmaktadır. Görülesi bir yer olan Utrecht de sizler içinde mutlaka birşeyler vardır.Tarihi

Bölge, Orta Çağ boyunca 722 yılında Willibrord tarafından kurulmuş olan Utrecht Başpsikoposluğu tarafından yönetildi. Bölge toprakları zaman zaman kendisine komşu olan ülke ve dükalıklarla yaşadığı bazı savaşlara sahne oldu. 1527 yılından itibaren, o sırada bölgedeki eylaletlerinin pek çoğunu ele geçirmiş bulunan V. Karl'ın (Şarlken) yönetimine geçti. Fakat Utrecht' in 1579'da İspanya kralı ve V. Karl'ın oğlu II. Philip'e karşı yedi Hollanda eylaletinin bir araya gelmesiyle başlayan Birleşik Eyaletler ayaklanmasına katılması ile bölgedeki Habsburg idaresi çok uzun sürmedi. II. Dünya Savaşı sırasında Alman işgaline uğrayan bölge, Almanların yenilgiye uğramasının ardından 7 Mayıs 1945 tarihinde Kanada müttefik kuvvetleri tarafından ele geçirildi. 1970 yılından itibaren Utrecht'e ait olan Oudewater, Woerden ve Vianen şehirleri aşamalı olarak (1970, 1989, 2002) South Holland eyaletine dahil edildi.Utrecht Barışı ile Avrupa haritası değişmiş oldu.

Coğrafi Yapı

Utrecht  amsterdam gibi kanaları olan bir şehirdir. Roterdam va amsterdama yarım saatlik mesafededir.

Konuşulan Dil

Hollandaca

Yüzölçümü

99.32 km2

Nüfus

307,081

Şehir Hakkında

Utrecht, Hollanda'nın 12 eyaletinden biridir. Ülkenin ortasında olmasından dolayı Hollanda'nın dağıtım şehri olarak bilinen ve aynı zamanda ülkenin en büyük 4. şehri olan Utrecht şehri de bu eyaletin başkentidir. Hollanda'nın en küçük eyaleti olan Utrecht kuzeyde Eemmeer, güneyde Gelderland, batıda South Holland, kuzeybatıda North Holland eyaletleri ve yine güneyde Rhine Nehri ile çevrilidir. Eyaletteki en önemli şehirler Amersfoort, Zeist ve eyaletin başkenti olan Utrecht' tir.

Kentte Yaşam

Amsterdam ve Rotterdam’a yarım saat mesafedeki Hollandalı öğrenci şehri. Hollanda’nın en güzel şehri bile denebilir kendisine. Özellikle akşamları sadece kanal ışıklarının aydınlattığı şehir muhteşem bir görüntüyü içerir. Şehirdeki kanal kültürü, kanal dibindeki kafelerde geçireceğiniz vakiti ileride özlemeniz eğer Utrecht’te kalıcı olarak yaşamıyorsanız kesin. Şehir muhteşem ötesi bir estetiğe sahip, ulaşımı sadece bisikletle sağlıyorlar neredeyse, öğrencilerin yaşam adına aradığı herşey bu şehirde bulunmaktadır.

Konaklama

Aile Yanı Konaklama
Bu konaklama türünde en çok dikkat edilmesi gereken şeyler, aile ile mümkün olduğunca konuşmaya çalışılmalı, ailenin onayı olmaksızın eve arkadaş getirilmemeli ve izinsiz telefonları kullanılmamalıdır.
Oteller
Konaklama yöntemleri içinde en pahalı olan yöntem budur. Konaklama lüks veya standart özelliklerdedir ancak giriş-çıkış saatleri anlamında diğer konaklamalara nazaran bir kısıtlaması yoktur.
Ev-Oda Kiralama
Bu konaklama yöntemi, özellikle uzun süreli olarak konaklamaya ihtiyaç duyanlar için idealdir. Bağımsız yaşamak ve ekonomik konaklama yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği konaklama şeklidir.
Bu bölümde adresleri verilen organizasyonlardan bir kısmı, kendi ülkelerinde kiralama hizmetleri de vermektedir. Detaylı bilgi için idealsas ı arayınız.
 

Toplu Taşıma

Bisiklet ulaşım için ilk tercihiniz olacaktır. Kanallarda sandallarda ulaşım için kullanlıyor.

Görülmesi Gereken Yerler

Utrechtte gezilecek yerler arasında Oude Gracht,Sinagog Utrecht,Spoorweg museum,Galeri Aboriginal Art Museum,Centraal Museum,Dom Tower,Oudegracht,The Inkpot sayılabilir.

Öğrenci İzlenimleri

Utrecht Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı