MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Warwickshire   İngiltere  /   /  Warwickshire

Kısa Bilgi


Warwickshire, İngiltere'nin Batı Midlands bölgesinde yer alan metropolitan olmayan kontluk. Kontluğun merkezi Warwick kentıyken; en büyük yerleşkesi, kontluğun kuzeyinde bulunan Nuneaton'dır.Tarihi

Warwickshire, 11. yüzyılın başlarında Mercia Krallığı'nın bir parçası haline geldi. Warwickshire ile ilgili ilk veriler 1001 yılına rastlamakta ve bu dönemde bölge isminin Wæringscir olarak geçtiği görülmektedir.
 

Orta Çağ'da, İngiltere'deki tekstil ticaretinin merkezi konumundaki Coventry'ın hakim olduğu Warwickshire, İngiltere İç Savaşı'nda önemli bir rol oynadı. Sanayi Devrimi sırasında ise, sınır komşuları Birmingham ve Coventry ile birlikte Britanya'nın önemli sanayi merkezlerinden birisi konumuna geldi. 

Coğrafi Yapı

Törensel Warwickshire Kontluğu West Midlands Metropoliten Kontluk; Staffordshire; Leicestershire; Northamptonshire; Worcestershire; Oxfordshire ve Gloucestershire ile komşudur. Yüz ölçümü yaklaşık 2.000 km2 olup, ortalama bir İngiliz kontluğu büyüklüğündedir.
 

Warwickshire'daki nüfus, kontluğun orta ve kuzey kısmında yoğunlaşır. Atherstone, Bedworth, Nuneaton, Rugby gibi kuzey ve doğu kısımlardaki kasabalar 19. yüzyılda sanayileşmiş ve popüler yerleşim yerleri olmuşlardır. 

Konuşulan Dil

İngilizce 

Yüzölçümü

1,975 km² 

Nüfus

530.500 

Şehir Hakkında

Stratford yeşillikler içinde, küçük, temiz ve güvenli bir kasabadır. Tarihi binaları ve çok çeşitli dükkanları, kafeleri, restoranları ve pubları sayesinde, bir eşi daha bulunmayacak bir şekilde, tarihi bir atmosfere sahiptir. Irmağın kıyısında güzel bahçeler, kasabada da hediyelik eşya satan dükkanlar, antikacılar, müzeler ve modern bir spor merkezi vardır. Geceleri eğlenmek için üç büyük tiyatro, birden fazla sinemanın yer aldığı bir film merkezi, diskotekler ve gece kulüpleri bulunmaktadır.  
 

Kasabaya yakın, yüzme, tenis, binicilik, futbol, golf, ve squash sporlarının yapılabileceği spor mekanlari bulunmaktadir.    

Kentte Yaşam

Shakespeare ve Stratford
İngiltere’nin en ünlü oyun yazarı Stratford-upon-Avon’da doğmuş ve büyümüştür. Shakespeare’in adı 400 yıldır kasabaya ziyaretçiler çekmektedir. Yazarın doğum yerini, okulunu ve mezarını ziyaret edebilir ve Royal Shakespeare Tiyatrosu’nda düzenli olarak sahnelenen oyunlarını izleyebilirsiniz.  
 
Dilerseniz katılabileceğiniz gezi ve eğlenceler
Çevredeki turistik yerleri –Warwick Şatosu’nu, güzel Cotswold yöresini, Oxford’un ünlü üniversite binalarını ve Birmingham şehrini keşfedebilirsiniz.  
 

Royal Shakespeare Tiyatrosu’nda ya da Stratford’un  diğer iki tiyatrosunda en sevdiğiniz oyunları görebilir ya da kasabadaki sinemada bir film izleyebilirsiniz.  Birmingham Senfoni Salonu’nda kusursuz Birmingham Şehir Senfoni Orkestrası’nın ya da başka birinci sınıf orkestraların  konserlerine gidebilirsiniz.   Birinci Lig futbol ya da rugby maçları izleyebilir ya da Stratford Yarış Alanı’nda bir at yarışı görebilirsiniz.  Okulda uluslararası yemek partilerine, film gecelerine, mangal ziyafetlerine, bilgi yarışmalarına ve partilere katılabilirsiniz. Çevredeki kafe ve publarda vakit geçirebilir, günübirliğine Londra, Bath, York, Cambridge, Stonehenge ve Galler’e gidebilir, ya da Cornwall’da bir haftasonu geçirebilirsiniz.      

Konaklama

Burada olduğunuz süre içinde,  sizin için dikkatle seçtiğimiz,  Okul’dan yürüyerek gidilebilecek kadar yakında olan İngiliz ailelerinden biriyle kalacak olursanız sizin için daha yararlı olacaktır. Hem kendinizi evinizde gibi hisseder, hem sıcak bir ortamda konakladığınız aile ile konuşarak İngilizce’nizi ilerletme fırsatı bulur, hem de İngiltere’deki hayat konusunda çok daha fazla şey öğrenirsiniz.  
 

Dilerseniz size kalabileceğiniz başka yerler de bulabiliriz. Bunlar; her sınıf otel, pansiyonlar ve kiralık katlar olabilir.    

Öğrenci İzlenimleri

Warwickshire Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
Oxford House College (OHC) Dil Okulları Dil Okulu Oxford House College (OHC) Dil Okulları Oxford House College Stratford-upon-Avon Dil Okulu
--- Warwickshire