MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Arkansas State Üniversitesi İngilizce T.I.C.E.  Arkansas State Üniversitesi İngilizce T.I.C.E.

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir ABD / Arkansas / Jonesboro
Kuruluş Tarihi 1909
Adres The International Center for English, P.O. Box 2230 State University, AR 72467
Web www.astate.edu...
Mail tice@astate.edu
Tel +1 (870) 972 – 3460
Fax +1 (870) 972 – 2011

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

Arkansas State Üniversitesi Dil Kursu Merkezi (The International Center for English (T.I.C.E.) uluslar arası öğrenciler için yoğunlaştırılmış İngilizce programı sunmaktadır. ESL ( English as a second language) adı verilen bu programda öğrenciler akademik dili İngilizce olan bir üniversitede rahatlıkla eğitim alabilecek yeterlilikte İngilizce dil bilgisine sahip olurlar. Arkansas State University ESL programının avantajlı noktalarından biri 5. seviyeyi bitiren öğrenciler akademik eğitimlerine devam edip Arkansas State University’den kabul almak için TOEFL ya da IELTS gibi sınavları sunmak zorunda kalmazlar.

 

Arkansas State University ESL programında başlangıç seviyesinden 5. seviyeye kadar farklı eğitim programı vardır. İngilizce derslerinde öğrenci sayısı 12’dir.

 

Her seviye İngilizce kursu 150 ders saati, 8 hafta sürer. Lisans eğitimi alacak öğrencilerin ESL programının 5. seviyesini bitirmeleri ve en az B (% 80)almaları gereklidir. Master / Doktora öğrencileri ise yine 5. seviyeyi bitirmeli ve en az A (%90) almalıdır.

 

 

 

Yerleşim Yeri Özellikleri

Jonesboro’daki Arkansas State Üniversitesi’nin Uluslararası İngilizce Merkezi (TICE), öğrencilerine akademik başarı ve sosyal yaşantıları için ihtiyaçları olan gerekli dil eğitimini verir. Sınıftaki eğitime ek olarak, TICE tarafından sunulan heyecan verici programlar ve aktiviteler öğreniminizi eğlenceli hale getirir.

 
Bir TICE öğrencisi olarak, üniversitenin tüm hizmet ve tesislerinden sınırsız faydalanabilirsiniz. Buna dinlenme tesisleri, öğrenci sağlık tesisleri, öğrenci organizasyonları ve kulüpleri, kütüphane, bilgisayar odası ve çok daha fazlası da dâhildir.
 
Tüm bunlara ek olarak TICE öğrencilerinin, ASU’daki akademik eğitimlerine başlamak için TOEFL veya IELTS skoru gibi test skorlarına ihtiyaçları yoktur, ESL programını başarıyla bitirmeleri yeterlidir.

Okulun Sunduğu Programlar

Yoğun İngilizce Programı (IEP)

Tüm seviyelere açık olan bu program size sınıfta eğitime ek olarak kültürel aktivitelerle İngilizce dil becerinizi geliştirme fırsatı sunar. Günlük çalışmalar, yönlendirilmiş uygulamalar, gerçek hayat deneyimi, bir Amerikan kolej veya üniversitesinde başarılı olmanızı sağlayacak derecede dilinizin gelişmesine yardımcı olur.  Tüm kurslar okuma, yazma, dinleme, konuşma gramer ve telaffuz ağırlıklıdır. Derslerde üzerinde durulan konular:

 

• Sözlü İletişim

• Yapı/Gramer

• Dinleme/Konuşma

• Dinleme/Okuma/Not alma

• Okuma/Yazma

• Seçmeli Dersler: Günlük Deyimler, Telaffuz ve Aksan Azaltma

 

ESL’den Üniversiteye Geçiş

• ESL programı mezunları için TOEFL veya IELTS gerekmez

• ASU’nun sunduğu tüm etkinlik ve olanaklardan faydalanma

• Amerikan oda arkadaşıyla kampüste konaklama

• GMAT ve GRE hazırlık kursları

 

Akademik Köprü Programı

Yeni bir kültüre geçiş eğlenceli olabileceği kadar zorluklar da içerir. ASU’daki sınıfınıza ve Birleşik Devletler’deki yaşamınıza çabukça alışabilmeniz için Uluslararası İngilizce Merkezi (TICE)’nin 2 köprü sınıfı vardır:

 

Lisans Eğitimi Köprü Programı: Tüm yeni veya transfer olmuş uluslararası lisans öğrencileri için gereklidir. Üniversite’de başarı elde etmeleri için öğrencilerin becerilerini geliştirir. Not alma ve tartışma becerileri üzerinde durur. Konuşma becerileri ve sözlü yeterliliği sağlar. Sosyal ve akademik çevrede nasıl etkileşime girilceğini öğretir.

 

Yüksek Lisans Eğitimi Köprü Programı: Tüm yeni veya transfer olmuş uluslararası lisans öğrencileri için gereklidir. Öğrencilerine Akademik ve sosyal başarıya ulaşmaları için kültürel olarak uygun davranışları tanıtır. Akademik sözlü sunum vermeyi öğretir. Araştırma yapma ve akademik rapor yazma için gerekli olan dil becerilerinin gelişmesini sağlar. Öğrencilerin görev ve etkinliklerde yer almalarını sağlayarak Amerikan sınıf ve üniversite ortamına alışmalarına yardımcı olur.

 

Özel Programlar

Uluslararası İngilizce Merkezi (TICE), en az 20 öğrenciden oluşan gruplar için özel kurs ve programlar hazırlamıştır. Bu program; öğretmenler, yöneticiler, hükümet yetkilileri, turizm ve ticaret temsilcileri, lise öğrencilerini de kapsayan pek çok alan için Yoğun Yaz Kurslarını kapsamaktadır. Örneğin; öğretim becerilerini geliştirip, İngilizce yetkinliklerini artırmak isteyen, ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri bu kurslara katılabilirler. Bu programların birçoğu kültürel aktiviteler içerir. 

 

Konaklama Seçenekleri

Okula yürüme mesafesindeki, farklı özelliklerdeki lojmanlarda, tek başınıza veya bir Amerikan oda arkadaşıyla paylaşabileceğiniz odalarda konaklayabilirsiniz.

Neden Tercih Edilmeli ?

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler