MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

CDC Radolfzell Dil Okulu  CDC Radolfzell Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir Almanya / --- / Radolfzell
Kuruluş Tarihi 1962
Adres Carl Duisberg Centrum Radolfzell Fürstenbergstraße 1 78315 Radolfzell
Web www.cdc.de ...
Mail radolfzell@cdc.de
Tel +49 (0)7732/9201-0
Fax +49 (0)7732/9201-92

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

Carl Duisberg Centren uluslararası eğitim ve vasıflandırma alanında öncü bir hizmet kuruluşudur. Dünya çapında binlerce insana her yıl yabancı dil bilgisi ve kültürel arası yeterlilik , yurtdışı tecrübesi ve uluslararası uzmanlık bilgisi alanlarında hizmet vermektedir.
 
Carl Duisberg (CDC) dil kursları Berlin, Köln, Münih ve Radolfzell am Bodensee’de gerçekleştirilmektedir. CDC’de dersler, uygun yüksek öğrenim diplomasına sahip tecrübeli eğitmeler tarafından verilmektedir. Derslerde, iletişim kabiliyetinin ilerletilmesine çok önem verilmektedir. Öğrenmedeki ilerleme, Diller için Avrupa müşterek Referans Çerçevesinin başarı kademesine yöneliktir. CDC’in her dört merkezinde de en yeni eğitim ve öğrenme materyaller kullanılmaktadır.  Radolfzell Carl Duisberg Centrum hemen şehir bahçesinde yer almakta ve manzarasında eski yerleşim merkezi bulunmaktadır. Seyredilesi bina 1903 yılında inşaa edilmiştir. Burada çok çabuk rahat edersiniz ve tüm dünyadan arkadaşlar bulabilirsiniz. Bu küçük, çok özel okulda sekiz derslik, küçük bir kafeterya, bir bilgisayar odası, ayrıca bir de parti salonu bulunmaktadır.
 

Kursiyerlerin çoğu küçük gruplar halinde okula ait misafirhanede konaklamaktadır. Buna alternatif olarak ise, şehirde veya çevre bölgelerde aile yanında, genellikle bahçeli müstakil evlerde, aile bağlantılı konaklama olanakları mevcuttur. Bilhassa genç kursiyerler Radolfzell Carl Duisberg Centrum’da optimal olarak bilgilendirilmekte ve özenle gözetilmektedir.  

Yerleşim Yeri Özellikleri

Macera arıyor ve çok şey yaşamak isteyenler için Bodensee doğru adrestir. Kara Orman ve Alpleri ile İsviçre’nin çok yakınında, kursiyerler su ve doğasıyla, aynı zamanda kültürü, tarihi, gelenekleri ve misafirperverliği ile tatil havasına giriyorlar. Radolfzell gezintiler ve çekici geziler için ideal bir çıkış noktasıdır,Örneğin; Freiburg ve Stuttgart şehirleri, Triberg’deki şelaleler veya Rust Avrupa Parkı. Fakat tarihi yerleri sevenlerde, tamamen sevdikleri şeyleri bulurlar: Radolfzell’in muhteşem güzellikte bir eski yerleşim merkezi bulunmaktadır, dar sokaklarıya ve sahip olduğu muazzam alışveriş imkanları ile üniversite şehri Konstanz’a ulaşım çok hızlıdır, ortaçağdaki yaşamı ise Meersburg’da hayretler içerisinde keşfedebilirsiniz ve Hohentwiel’de Şövalye Kalesini görebilirsiniz.
 
•Direkt olarak eski yerleşim merkezinde
•8 derslik
•Medya merkezi
•Serbest internet girişi

•Genç kursiyerler için ideal 

Okulun Sunduğu Programlar

Yoğun Kurs Artı: Haftada 24 ders saati içermektedir. En az 2 hafta katılım gözterilmelidir. Tüm merkezlerde bulunmaktadır.
 
Yoğun Kurs Ekonomi Almancası: C1 dil seviyesi itibariyle bu programa katılmak mümkün. Haftada 24 ders saati içermektedir. Tüm merkezlerde bu program sunulmaktadır. 4er haftalık dönemler mevcuttur. Kişinin kendisi ve şirketini tanıtmasının yanısıra, müşteri telefon görüşmelerinin yapılması, rapor hazırlama veya görüşme/pazarlık yapılması gibi konularda programda işlenmektedir. Bu kursta Ekonomi Almancası sınavına (PWD) hazırlanabilirsiniz.
 
Hızlandırılmış Kurs 5 / Hızlandırılmış Kurs 10: Haftada 24 ders saati grup çalışması ve tercihe göre haftada 5 veya 10 saat birebir ders. Tüm merkezlerde katılmak mümkün.
 
Bireysel Çalışma – Meslek ve Kariyer için Almanca: Bireysel çalışmada, çalışmadan evvel ihtiyaç analizi ile birlikte belirlenen gereksinimleriniz ve konulan hedefler en iyi şekilde dikkate alınacaktır. Haftada 20 deya 40 ders saati almanız mümkün. Tüm merkezlerde katılabilrisiniz.
 
Eğitmenin evinde yaşamak ve öğrenmek: Tek bir çatı altında öğrenmek ve yaşamak, bireysel çalışma direkt olarak eğitmenin evinde yapılmaktadır. Bu kurs sizin için hızlı, etkili ve zevkli bir şekilde Almanca öğrenmek için mükemmel bir fırsattır. Tercihinize göre haftalık çalışma saatleri belirlenir. Eğitmenin evinde tam pansyion olarak konaklanır. Tüm merkezlerde  programa katılmak mümkündür.
 
Sınav Hazırlık: telc Almanca B1,B2,C1,TestDaf, PWD, Wdaf sınavlarına CDC merkezlerinde girebilirsiniz.
 
Üniversiteye Hazırlık Programı: CDC ile üniversiteye giriş için hazırlanabilirsiniz.  
 
Yoğun Kurs Artı’ya İleveten: Fonetik, İletişim yeterliliği, İşyerinde Almanca, tecl B1-B2-C1 sınav hazırlığı, PWD Hazırlık, Mülakat Çalışması gibi alanlarda ek dersler alabilirsiniz.
 
Sportif ve kültürel aktiviteler ile ilave programlar: Alman tarihi, Mythos Kral Ludwig II, Sanat şehri Köln, sanat şehri Münih, Klasik Müzik, ren’de bağcılık, Advent özel, Radolfzell am Bodensee’de açık hava aktiviteleri, Kış özel gibi programlarla Genel Almanca derslerinizi sportif ve kültürel faaliyetlerle birleştirebilirsiniz.
 

Çocuklar ve gençler için paket programlar: Yaz döneminde Radolfzell merkezinde sunulan programda haftada 24 saat Almanca eğitimi alınmaktadır. Misafirhane veya aile yanlarında konaklama mümkündür. Haftaiçi tam pansiyon, haftasonları yarım pansiyon konaklanır. 15+ yaş grubuna hitap eder. Haftasonları çevre yerlere geziler düzenlenir. Ayrıca 10-15 yaş arası öğrenciler iin futbol kmapı imkanı da sunulmaktadır.  

 

 

Almanca kursu - Sportif ve kültürel aktiviteler ile ilave programlar: Birçok insan, bilhassa ilgi alanları dahilinde yer alan konuları daha kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenir. Bundan dolayı Carl Duisberg Centren, size Almanya’yı ve kurs yerinizi daha da yakınlaştıracak farklı kültürel ve sportif ağırlık noktalarına sahip ilave programlar oluşturmuştur. Böylelikle özendirici bir şekilde Almanca bilgilerinizi derinleştirme ve misafir olarak kaldığınız ülkenin yeni yönlerini öğrenma olanağına sahip olacaksınız. 

 

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Kurs yerlerinin tümünde bir aile yanında kalabilirsiniz. Aile yanında aynı zamanda kahvaltı veya yarım pansiyon rezervasyonu da yaptırılabilir. Aile yanı ile okul arasındaki mesafeler 60 dakikaya kadar çıkabilmektedir.
 
Ortak Konaklamada Bir Oda: Eğer evi başka öğrencilerle paylaşmak istiyorsanız, bu durumda Berlin ve Köln merkezlerinde ortak konaklamada bir oda opsiyonunu seçebilirsiniz. Kendinize air tek bir odada kalacaksınız ancak evdeki diğer öğrencilerle ortak kullanım alanları olan mutfak, banyo ve tuvaleti paylaşıyor olacaksınız. Konaklanan ev  ile okul arasındaki mesafeler 60 dakikaya kadar çıkabilmektedir.
 
Misafirhaneler: Odalar basit ve amaca uygundur. Her katta duş ve tuvalet bulunmaktadır. Aynı zamanda televizyonlu bir oturma odası ile ortak kullanıma yönelik bir mutfak da bulunmaktadır. Münih’te okulla aynı bina kompleksinde bulunan CDC Misafirhanesinde kalabilirsiniz. Bu konaklama şekli Köln dışındaki merkezlerde bulunmaktadır.
 

Daireler, Ticari Daireler: Dairelerde  her tek kişilik oda, bir tek kendine özel banyosu ve yemek pişirme olanaklarıyla tek başına bağımsız daire niteliğindedir. Berlin, Köln ve Münih’te sunulmaktadır. Ticari daireler ise, yüksek donanıma sahiptir. Telefon/PC bağlantısı,W-LAN ve kablolu yada uydu televizyon imkanları sunulmakadır. ( bunlar ücrete tabi değildir. Ekstra ücret istenebilmektedir.) Ticari daireler sadece Köln ve Münih’te sunulmaktadır.

 

Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

Carl Duisberg Centren ile uzun süreli bir almanca kursunu, bir Almanya turu haline getirme imkanına da sahipsiniz.

 

Bir kurs yerinde 4 hafta kaldıktan sonra, başka bir Carl Duisberg Centrum’una geçiş yapma olanağına da sahipsiniz.

 

Çeşitli kurs yerlerine (ve gerekirse konaklama yerlerine) asgari 4 hafta devam ediyorsunuz ve sadece bir sonraki kurs yerine gidiş ücretlerini karşılıyorsunuz.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler