MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

did Berlin Dil Okulu  did Berlin Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir Almanya / --- / Berlin
Kuruluş Tarihi 1991
Adres Berlin Mitte | Novalisstrasse 12
Web www.did.de ...
Mail info@berlin.did.de
Tel + 49 (0) 69 2400 456 0
Fax + 49 (0) 69 2400 456 6

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler

KAYIT YAPTIRAN HERKESE ÜCRETSİZ ALMANYA VİZE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERMEKTEYİZ!


Yıl Boyunca Uzun Dönemli Kurslarda %30'a Varan İndirimler
Eğer kursunuz 8 haftanın altında bir süre içinse, 02 Temmuz - 24 Ağustos 2018 yaz ayı süresince ilaveten haftalık 35 Euro sezon farkı ödemek gerekiyor.
Hafta Sayısı Haftalık Ders Sayısı / Saat Liste Fiyatı İndirimli Fiyat Kazancınız
04 Hafta 20 Ders / 15 Saat 800 EUR 740 EUR 60 EUR
08 Hafta 20 Ders / 15 Saat 1.600 EUR 1.460 EUR 140 EUR
12 Hafta 20 Ders / 15 Saat 2.400 EUR 1.920 EUR 480 EUR
24 Hafta 20 Ders / 15 Saat 4.800 EUR 3.300 EUR 1.500 EUR
36 Hafta 20 Ders / 15 Saat 7.200 EUR 4.680 EUR 2.520 EUR

Okul Hakkında Kısaca

Bugün Berlin Duvarına baktığınızda onun eski anlamını tahmin etmeniz zor olacaktır. Seneler önce bu renkli beton duvar iki Alman devletini ve hatta neredeyse bütün dünyayı ikiye ayırıyordu. Berlin Duvarı 1989 yılında yıkıldığından beri Berlin hızlı biçimde gelişti ve bir metropol haline geldi: Parlamento Binasıyla (Reichstag) etkileyici hükümet bölgesi, modern butikleri, Prenzlauer Berg'deki restore edilmiş arka bahçeler, Soykırım Anıtı (Holocaust- Mahnmal), Potsdamer Meydanı (Potsdamer Platz), Müzeler Adası (Museumsinsel)...

 

Ve bugün Berlin Duvarı'nda bile dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlar edinebilirsiniz. Öyleyse, dil kursunuzu bizimle eşsiz ve unutulmaz bir deneyime dönüştürün. Müthiş metropoldeki hayatı keşfedin, Almanya'nın başkentini keşfedin! Başkentin birçok yerinden farklı olarak, Oranienburger Straße geceleri çok hareketlidir. Gece hayatını sevenler Hackeschem Markt ve Friedrichstraße arasındaki bölgede dolaşırlar. Burada 40'tan fazla bar, cafe, sinema, tiyatro, alışveriş yeri ve galeri bulabilirsiniz. Hemen yanındaki caddedede bulunan did institute Berlin sizi Almanca öğrenmeye davet etmektedir. Enstitümüz 2. kattadır ve sınıflar aydınlık ve geniştir. Teneffüslerde kantindeki otomatlardan hazır yiyecek ve içecek alabilir, interneti kullanabilirsiniz. Veya kolanızı alıp teras çıkarak dersten sonra arkadaşlarınızla sohbet eder ve dinlenirsiniz. 

Yerleşim Yeri Özellikleri

Berlin' e gelmek ve şehri görmek için daha fazla beklemek istemiyor musunuz? Öyleyse, sadece 2 Euro'ya hemen gezmeye başlayın! Alexanderplatz sadece birkaç dakika uzaklıkta. Orada 100 numaralı otobüse binip Berlin turuna başlayın. Televizyon kulesinden (Fernsehturm) sonra Berlin Belediye Binasını (Berliner Rathaus) ve Müzeler Adasını (Museumsinsel) göreceksiniz. Berlin Katedraline, Devlet Opera Binasına ve Humbold Üniversitesine bakın... Ve devam.. Brandenburg Kapısı (Brandenburger Tor), Parlamento Binası (Reichstag), Kültürler Evi (Haus der Kulturen). Sonraki durak Tiergarten, Bellevue Sarayı (Schloss Bellevue) ve Zafer Anıtı (Siegessäule). Zoo Tren İstasyonu son duraktır. Daha fazlasını görmek istiyorsanız derslerden sonraki turlarımıza katılın!
 
Öğrenci Sayısı: 100 (Düşük sezon) | 200 (Yüksek sezon) 
Sosyal Faaliyetler: Şehir turları, spor ve kültür faaliyetleri
Ulaşım: U6 Metro | Oranienburger Tor İstasyonu
Merkeze Uzaklık: Brandenburger Tor'a 15 dakika
 
İmkanlar
 
Modern öğrenme araçlarına sahip Bireysel Öğrenme Merkezi 
6 bilgisayarlı Multimedia salonu 
10 bilgisayarlı Internet cafe (kayıt ücreti alınır.) 
Laptop kablosu ve kablosuz internet erişimi 
Öğrenci kimlik kartları, şehir haritaları, vs. sağlayan Öğrenci bürosu 
İçecek ve hazır yiyecek otomatı olan bir kantin 
Geniş bir teras 

Okulun Sunduğu Programlar

Standart Kurs- Haftada 20 ders
Yoğun Kurs-Haftada 24 ders
Hızlandırılmış Kurs- Haftada 28 ders
TestDaF Sınav ve Hazırlık Kursları
Birebir Özel eğitim
İş Almancası
Öğretmenler için Almanca
 
Faaliyet rehberlerimizle yapılan geziler zorunlu değildir; ancak bazılarını kesinlikle kaçırmamalısınız! Başkentin tarihi merkezindeki yürüyüş turları sırasında keşfedilemeye değer yerleri göreceksiniz. Örneğin; Tacheles adlı alternatif kültür merkezi, Friedrichstadtpalast kültür evi, muhteşem sinagog ve Hackescher Markt'ın canlı arka bahçeleri. Rehberimiz size Berlin Duvarının kalıntılarını gösterecek, Reichstag'ın Federal Parlemento 1999'da bu binaya taşınmadan önceki geçmişini anlatacak ve Potsdamer Platz'ın 2. Dünya Savaşı öncesinde ve sonrasında nasıl göründüğüyle ilgili bilgi verecektir.

Konaklama Seçenekleri

Berlin'de kişisel tercihlerinize göre birçok konaklama olanağından birini seçebilirsiniz. Örneğin, aile yanında kalıp Almancanızı ders dışında devamlı olarak geliştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, kahvaltı dâhil veya yarım pansiyon aile konaklamalarından birini seçin. Öte yandan, kendinize özel bir oda isterseniz yine bir aile yanında alabilirsiniz ve ihtiyaçlarınızdan kendiniz sorumlu olursunuz. Eğer Berlin'de bağımsız biçimde yaşamak istiyorsanız otel veya gençlik oteli seçenekleri size uygun olacaktır. Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

Nitelikler
did deutsch-institut Berlin'deki bütün öğretmenler Almanca'yı ana dili olarak konuşurlar ve üniversite mezunudurlar. 
 
Düzenli Ekip
did deutsch-institut Berlin'deki bütün öğretmenler deneyimlidir ve uzun yıllardır birlikte uyumlu çalışırlar. Birçoğunun bizimle düzenli olarak çalışıyor olması devamlılığın garantisidir. 
 
Deneyimin getirdiği Güven 
did deutsch-institut Berlin'deki öğretmenler öğrencileri yeterince anlar ve empati kurabilirler; çünkü çoğunun yurtdışı deneyimi vardır. Bu nedenle, kültürel farklılıklar karşısında anlayışlıdırlar ve güvenli bir ortam yaratırlar. 
 
Devamlı İletişim
did deutsch-institut Berlin'deki öğretmenler samimi ve rahat öğrenme ortamı yaratırlar. Bu katılımcılarla canlı ve doğal bir iletişimi beraberinde getirecektir.
 
Dil Çeşitliliği
did deutsch-institut Berlin'deki öğretmenler Almanya'nın çok çeşitli yerlerinden gelirler ve Alman mentalitesinin ve dil özelliklerinin çeşitliliğini yansıtır.
 
İdari Denetleme
did deutsch-institut Berlin'deki öğretmenler deneyimli idarenin denetimi altında çalışırlar. Öğretimin devamlı olarak denetlenmesi yüksek kaliteli ve devamlı eğitimi garanti eder.
 
Mesleki Eğitim
did deutsch-institut Berlin'deki öğretmenler düzenli olarak içerden ve dışardan mesleki eğitim alırlar.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler