MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Dilit Roma Dil Okulu  Dilit Roma Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir İtalya / --- / Roma
Kuruluş Tarihi 1974
Adres DI.L.IT. Divulgazione Lingua Italiana Soc. Coop.va r.l. Via Marghera 22 • 00185 Roma Italia
Web www.dilit.it ...
Mail info@dilit.it
Tel +39 06 4462593
Fax +39 06 4440888

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler

KAYIT YAPTIRAN HERKESE ÜCRETSİZ İTALYA VİZE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİYORUZ!


Kampanyalı Fiyatlar 2018 Yılı Boyunca Geçerlidir
Kampanyalı Fiyatlar 2018 Yılı Boyunca Geçerlidir
Hafta Sayısı Haftalık Ders Sayısı / Saat Liste Fiyatı İndirimli Fiyat Kazancınız
04 Hafta 20 Ders / 15 Saat 920 EUR 700 EUR 220 EUR
08 Hafta 20 Ders / 15 Saat 1.840 EUR 1.300 EUR 540 EUR
12 Hafta 20 Ders / 15 Saat 2.760 EUR 1.780 EUR 980 EUR
24 Hafta 20 Ders / 15 Saat 5.520 EUR 3.950 EUR 1.570 EUR
36 Hafta 20 Ders / 15 Saat 8.280 EUR 5.800 EUR 2.480 EUR

Okul Hakkında Kısaca

Dilit,Italya Eğitim Bakanlığınca onaylı olup 1974’te kurulmuştur. Dünya genelinde 120 adet dil okulunu içine alan International House Organizasyonunun üyesidir.Okulda görevli 24 öğretmen, 10 yıldır Dilit’te eğitim vermektedirler. Dilit’te İtalyanca düzeyleri,yabancı diller için belirlenen standart bir skala kullanmaktadır.Bu skala,yabancı dil seviyesini A1-C2 arası altı düzeyde tanımlamaktadır.Böylece yabancı dil seviyesinin belirlenmesi kolaylaşmaktadır. Dilit yukarıdaki skala doğrultusunda her düzeyde Genel İtalyanca kursu vermekte ve ayrıca Kombine programlar,Internship programları,Yaz kampları da sunmaktadır. Ayrıca konaklama hizmeti okul tarafından sunulur. Dilit IH yabancılara italyanca öğretme konusunda 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olup, EAQUALS üyesidir ve The Roman Board ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Ayrıca İtalyan Egitim Bakanlığı tarafından da resmi olarak tanınmaktadır.
 
Okulumuz Roma’nın merkezinde, ana tren istasyonundan kısa bir yürüme mesafesinde ve şık bir villada hizmet vermektedir. Dilit IH italyanca öğretiminde tamamen konuşmaya ve iletişime dayalı eğitim metodunu ilk uygulamaya geçiren okullardandır ve bu sistemimiz sürekli kendini yenilemektedir. Yabancı dil öğretimindeki standartların sürekli gelişim içinde olduğunu gözönünde bulunduran araştırma ve öğretmen eğitimi departmanımız dünyanın bir çok yerinden öğretmenin de katıldığı kurslar ve konferanslar düzenlemektedir. Okulumuzun bütün öğretmenleri üniversite mezunu olup, titizlikle hazırlanan eğitim kurslarının en iyi mezunları arasından seçilmektedir. Genç öğrenciler, yöneticiler ve 50 yaş üstü için, başlangıçtan ileri düzeye kadar her seviyeye uygun çeşitli kurslar bulunmaktadır. 

Yerleşim Yeri Özellikleri

“Ebedi Şehir” Roma italyan kültürünü yakından tanımak isteyen herkes için en doğru adrestir. Sanat, tarih, klasik ve modern müzik, opera, tiyatro, moda ve italyan mutfağının merkezi olan Roma, sıcak ve canayakın atmosferiyle hem uzun dönem hem de kısa dönem dil kursları için ideal bir ortam sunar.  Şehir, tarihi eserleri ve zengin kültürü ile boş zamanınızı en iyi şekilde değerlendirme fırsatı sunmaktadır.
 
Okul Roma’nın ana metro terminali olanTermini’ye kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Bu metro hattından Roma’daki birçok önemli tarihi ve eğlence noktalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vatikan, İspanyol merdivenleri, Aşk çeşmesi, Navona meyhanı ve daha birçok tarihi mekan ve eğlencenin uğrak yerleri ders dışı zamanlarda sizi bekliyor olacak. Dilit International House, şehrin merkezinde, merkez tren istasyonuna kısa bir yürüyüş mesafesinde, şehrin her yerine ulaşım bakımından elverişli bir konumda bulunan zarif, modern villa tarzı bir binada eğitim vermektedir. Bu binada 10 tam donanımlı sınıf ve birkaç adım mesafede bulunan diğer ana binada da 15 sınıf mevcuttur.  Okulda hafta içi her gün 09.00 - 20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz Video ve DVD imkanlarının bulunduğu dil laboratuarı, internet erişimi, İtalyan filmlerini seçebileceğiniz film kütüphanesi, derslerden sonra rahatlayabileceğiniz arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebileceğiniz TV ve bir piyanonun bulunduğu öğrenci kulübü, sıcak yemek ve içecek servisi olan cafe ve güzel bir teras cafe bulunmaktadır.
 
Hafta içi her gün devam eden kurslarda maksimum sınıf mevcudu 14 öğrencidir. Katılım için minimum yaş ise 16’dır. Öğrencilerin %25’ini 21-25 yaş, %25’ini 16-20 yaş, %24’ünü 26-35 yaş, %13’ünü 36-50 yaş ve %12’sini diğer yaş grupları oluşturmaktadır. Okula %48’i Avrupa, %5’i Rusya, %6’sı Amerika, %7’si Latin Amerika ve %34’ü diğer milletlerden olan öğrenciler gelmektedir.  

Okulun Sunduğu Programlar

İtalyanca Dil Kursları
Yıl boyunca başlangıç seviyesinden ileri seviyede olanlara kadar herkese uygun kurslar mevcuttur. Minimum katılım yaşının 16 olduğu bu kurslarda sınıf mevcutları maksimum 14 kişidir. Küçük gruplar için bu sayı 6’dır. Biraz İtalyancası olan öğrenciler kurs başlangıç tarihlerinden ayrı olarak da başlayabilirler. Okula vardığınızda dil seviyesiniz tespit edilir ve sonuca göre size en uygun olan sınıfa yerleştirilirsiniz.
 
Yoğun İtalyanca Kursu (Haftada 15-20-25-30 Ders)
Pazartesi’den Cuma’ya süren bu kursun her 4 haftada bir başlangıcı vardır. Minimum katılım süresi 2 haftadır. Haftalık 15 ders içeren kursa katılım süresi 2-52 hafta, 20 ders içeren kursa katılım süresi 2-40 hafta, 25 ders içeren kursa katılım süresi 2-32 hafta, 30 ders içeren kursa katılım süresi 2-28 haftadır.
 
Kişiye Yönelik İtalya Kursu
Özellikle çalışanlar ve mesleği olan insanlar için tasarlanan bu programda gruplar 2-4 kişiliktir. Belirli bir yönde dil ihtiyacı olan kişiler katılabilirler. Minimum katılımın 1 hafta olduğu bu kursta, haftalık ders saati 15-30 olarak seçilebilir. Yılın her zamanında katılım mümkündür.
 
Kombine Kurslar
Öğrenciler günde 4 saat grup derslerine katılırlar, 2 saat ise bire-bir dersler alırlar. Bu program özellikle hem genel hem de kişisel İtalyanca dil ihtiyacı olan kişiler için idealdir. Kasım ayı hariç her ay başlangıç vardır. 

Konaklama Seçenekleri

Dilit IH ücretsiz internet girişi, özel etüd ve çalışma odaları, öğrenci kulübü, küçük bir bahçe ve iki terasa sahiptir.
Okulumuzun ayrıca sürekli düzenlemekte olduğu programlar, rehber eşliğindeki turlar, çeşitli geziler, seminerler ve partileri vardır. Her türlü konaklama imkanını sunmaktayız. Aile yanında, tek kişilik veya çift kişilik odalar, özel apartman daireleri veya oteller isteğinize uygun olarak ayarlanabilmektedir.
 
Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

Dilit International House Roma’da her hafta ders saatleri dışında düzenlenen Edebiyat, Tarih, İtalyan Sanat Tarihi, İtalyan Kasabaları ve Bölgeleri, İtalyan Sineması, İtalyan Yemeği ve İtalyan Şarabı konulu seminerlere katılabilirsiniz.
 

Okulumuzda; film, sinema, gezi, konser, opera, şehir turu, okulun snack barında partiler ve sportif aktiviteler organize edilmektedir. Aktivite, gezi ve eğlencelere öğrenciler ücretli ya da ücretsiz olarak katılabilmektedir. 

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
Dilit Roma Dil Okulu Dilit Roma Dil Okulu İtalya --- Roma