MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

DVC Amerika  DVC Amerika

Derecelendirme:
Şube Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir ABD / California / Pleasant Hill
Kuruluş Tarihi 1949
Adres 321 Golf Club Road, Pleasant Hill, CA 94523
Web www.dvc.edu/...
Mail iec@dvc.edu
Tel +1 (925) 676-4600
Fax +1 (925) 676-4200

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

DVC, bir devlet kamu yüksekokuludur ve Batı Bölgesi Fakülte ve Yüksekokullar Derneği'nin (Western Association of Schools and Colleges: WASC) Kamu Okulları Komisyonu (Community Colleges Commission) tarafından onaylanmış bir eğitim kurumudur. Ayrıca Amerikalı öğrencilerin yanı sıra uluslararası öğrencilere de kaliteli eğitim olanağı sunmaktadır. Yaklaşık olarak 20.000 tam gün ve yarım gün öğrencisi vardır. Ayrıca 68 farklı ülkeden gelen 1000'den fazla öğrencisi vardır. DVC'nin tiyatro, dans, müzik, orkestra, topluluk önünde konuşma, işletme ve öğrenci yönetimi gibi çeşitli ilgi alanlarını kapsayan 30'dan fazla öğrenci kulübü vardır. DVC, sporla ilgilenen öğrencilere, erkekler ve kadınlar için olmak üzere beyzbol, basketbol, Amerikan futbolu, tenis, yüzme ve su polosu gibi 13 farklı dalda üniversite düzeyinde spor yapma olanağı sunmaktadır. Kampüse yürüyüş mesafesinde olan Amerikan ailelerinin evlerinde veya özel dairelerde kalabilirsiniz.

Yerleşim Yeri Özellikleri

•  San Francisco’nun kasabalarından biri olan Pleasant Hill, toplum bilinci yüksek olan 34.000 kişilik bir şehir olmasının yanı sıra her yıl binlerce ziyaretçinin ziyaret ettiği küçük ve ilgi çekici bir kenttir.
•  Pleasant Hill’de yılın yaklaşık 300 günü güneşli geçer ve bu şehrin ılıman bir iklimi vardır. 
•  Pleasant Hill’den San Francisco şehir merkezine, doğrudan giden trenle 38 dakikada ulaşılabilmektedir.
•  San Francisco, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilir ve dünya standartlarında müzeleri, restoranları ve mağazalarıyla oldukça ünlüdür. 
•  Hafta sonlarında yalnızca birkaç saat uzaklıktaki Sierra Nevada Dağları’nda kayağa gidebilir, Yosemite Ulusal Parkı’nda doğa yürüyüşüne çıkabilir, Napa Vadisi’nde şarap tadabilir ve Pasifik Okyanusu’nda sörf yapabilirsiniz. 

Okulun Sunduğu Programlar

Öğrenciler, 45 anabilim dalı ve 40 sertifika programı arasından seçim yapabilir. DVC, Güzel Sanatlar ve Fen Bilimleri Alanında Ön Lisans Eğitimi (Associate Degree) Programları, Başarı Sertifikası ve çok sayıda dört yıllık üniversiteye geçiş programlarına yönelik eğitim olanakları sunmaktadır.  Birleştirilmiş edebiyat ve beşeri ilimler ile Birleştirilmiş fen bilimleri yanında 4 yıllık üniversitelere transfer programları ve Başarı sertifikaları sunulmaktadır. IEC, altı farklı düzeyde İngilizce dil eğitimi olanağı sunmaktadır. Programlar, öğrencilerin İngilizce dil düzeylerinin iyileştirilmesi ve DVC veya diğer üniversitelerde akademik eğitime hazırlama amacını taşımaktadır. IEC tarafından düzenlenen gönüllü programlarına, konuşma arkadaşı programlarına ve birçok öğrenci etkinliğine ek olarak haftada 24 saat ders vardır.

Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler için aile yanı, öğrenci evleri ve yurt gibi çeşitli konaklama imkanları sunulmaktadır. Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz.

Neden Tercih Edilmeli ?

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
DVC Amerika DVC Amerika ABD California Pleasant Hill