MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Ecole des Roches Yaz Okulu  Ecole des Roches Yaz Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir Fransa / --- / Paris
Kuruluş Tarihi 1899
Adres 295 Avenue Edmond Demolins, 27130 Verneuil-sur-Avre, France
Web www.ecoledesroches.com...
Mail ecoledesroches@ecoledesroches.com
Tel 00 33 (0)2 32 60 40 16
Fax 00 33 (0)2 32 32 25 28

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

Fransa’nın en iyi özel okullarından biri olan Ecole des Roches 1899 yılında  kurulmuştur. Okul Paris’e 2 saat uzaklıkta olan Verneuil sur Avre’dedir. Ecole des Roches kaliteli eğitmen kadrosu ve başarılı eğitim sistemi sayesinde öğrencilere en kaliteli Fransızca eğitimini pratik hayata uygulayarak öğretme olanağını  sağlamaktadır. 1899 yılında kurulmuş olan Ecole des Roches, Fransa'nın en ünlü okullarından biridir. 

 

Fransa’nın ünlü yatılı okullarından birisi olan Ecole des Roches yaz aylarında 8-18 yaş arası öğrencileri ise Normandiya’da bulunan kampüsünde ağırlar. Fransızca dil derslerinin yanısıra geziler ve çeşitli aktiviteler ile süslenen program Fransız kültürünü ve yaşam tarzınu keşfetmek isteyenler için idealdir.  Her yaz dünyanın bir çok ülkesinden gelen yabancı öğrenciler Fransızca eğitim almak için Ecole Des Roches’i seçmektedirler.148 dönüm alana kurulu olan kampüste öğrenciler birçok sportif imkanlardan yararlanabilmektedir. Öğrenciler sınıflarda aldıkları Fransızca eğitimlerinin yanısıra birçok kültürel ve sportif aktiviteye de katılırlar.  

Yerleşim Yeri Özellikleri

Paris'e 115 km, Verneuil Sur Avre'a 3 km mesafedeki Normandy'de bulunan Ecole Des Roches Yaz Okulu, 60 hektarlık bir kampüs üzerine kurulmuştur. Normandiya’da bulunan okulu kampüsü 60 hektar büyüklüğünde yeşillikler ile çevrelenmiştir. Okul binalarının yanısıra, spor salonları ve öğrenci yurtları da bu çok özel park içinde bulunur. Bununla beraber Paris kolaylıkla erişilebilecek bir mesafededir ve okul denizden ve Loire Vadisinin çok özel şatolarından sadece 90 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

 
Okulun Tesisleri:
20 ile 40 öğrenci kapasiteli Norman tarzı konaklarda bulunan öğrenci yurtları
25 derslikli okul binası
Dil, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarları
Seminer ve çalışma odaları
Kütüphane ve konferans salonu
Multimedia tesisleri; Video  ve film merkezi, tiyatro, sinema
Isıtılabilir yüzme havuzu
Jimnastik salonu
9 tane tenis kortu
Binicilik / manej
Çamaşırhane 

Okulun Sunduğu Programlar

Haftada 20 ders , 12 kişilik sınıflarda Fransızca dil eğitimi verilmektedir. Dersler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma tam gün olmak üzere Cumartesi günü de öğlene kadar yapılmaktadır. Salı, Perşembe ve Pazar günleri turistik gezilere ayrılmıştır. Öğrenciler düzenlenen gezilerle Paris'in tarihini, Versailles'ın ihtişamını,"Chateaux de la Loire" 'ın mimarisini ve Disneyland'ın sihirini, Normandiya kıyılarının güzelliğini keşfetme imkanı bulmaktadırlar. (Parc Asterix ve Disneyland gezileri ekstra ücrete tabidir.) 

 

Okul, öğrencilere kampüs içinde sevdikleri sporları yapma imkanı sunmaktadır. Kampüste yüzme havuzu, at binme alanı, iki kapalı beş açık tenis kortu,basketbol sahası, masa tenisi odaları, badminton kortu, stadyum, vücut geliştirme salonu, golf alanı bulunmaktadır. Spor etkinlikleri dışında dans, karaoke, krep pişirme, Miss ve Mr Roches yarışması, doğum günü partileri gibi eğlenceli etkinlikler de düzenlenmektedir.

 

Öğrenciler okula vardıklarının ertesi sabahı bir seviye testine tabi tutulup 15 kişilik sınıflara ayrılırlar. Haftada 20 ders Fransızca eğitimi verilir. Her ders 45 dakika sürmektedir. Kurs öncesi seviye belirleme sınavı. Maksimum 15 kişilik sınıflar. Haftada 3,5 gün olmak üzere toplam 21 saat Fransızca eğitim. Haftada 4 saat konuşma dersleri için 7-8 kişilik küçük gruplar. Düzenli yazılı kontroller, kurs sonunda sertifika ve bireysel değerlendirme. 14 yaşından büyükler için, resmi TCF (Test de Connaissance du Français) sınavına extra ücret karşılığında kampus dahilinde katılma imkanı. Ders yılı öncesi seviye güçlendirme kursu da verilmektedir.

Konaklama Seçenekleri

Kız ve erkek öğrenciler ayrı binalarda kalırlar. Odalar 4-8 kişiliktir. Duş ve tuvaletler odalarla aynı kattadır. Öğrencilerin odalara ve binalara yerleşimi okul tarafından ayarlanır. Genellikle aynı ülkeden gelen öğrenciler aynı binada ve odalarda konaklamaktadır. Görevliler öğrencilerle aynı katlarda kalmaktadır. Konaklama tam pansiyon esasına göredir. Tam gün gezilerde, okul dışında geçen öğünler için öğrencilere piknik çantası verilir. Odalar 4 - 8 yataklıdır. Duş ve tuvaletler ortak kullanımlıdır. Her binada görevliler bulunmakta ve öğrencilerle aynı katlarda kalmaktadır. Konaklama tam pansiyondur. Tam gün gezilerde, okul dışında geçen öğünler için öğrencilere piknik çantası verilir Kampüs içinde 9 öğrenci yurdu Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

Her yaz ( Haziran, Temmuz, Ağustos) Ecole des Roches 'un 11-18 yaşlarındaki öğrenciler için düzenlediği yaz okulunda öğrenciler bir yandan lisanlarını geliştirirken diğer yandan kültürel geziler, spor etkinlikleri ile keyifli bir eğitim süreci geçirmektedirler.
 
Okul, Paris'e 1 saat uzaklıktaki Normandiya bölgesinde bulunmaktadır. Resimlere konu olacak güzellikteki Verneuil-sur-Avre kasabasına 3 km uzaklıkta bulunan okul ,konumu itibariyle öğrencilerin zengin Fransız kültürünü tanımalarına olanak sağlamaktadır.  
 
Tüm aktivitelerde ilgili koçların yanısıra öğretmenlerin de katılımı. Her hafta başı ve her gün açıklanan aktivite ve/veya turnuvalardan istenilenlere katılma imkanı sunulmaktadır. Bunlar, Tenis, yüzme, aerobik, dans, futbol, hentbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton. Geziler ise, Paris, Versailles, Chambord, Chantilly, Rouen, Le Mans, Le Mont Saint Michel, Caen, Disneyland.
 
Ayrıca kampus dahilinde grup oyunları ve animasyonları ise, gazete veya fotoroman çıkarılması, maske, takı yapımı, Fransız mutfağı kursu, Bay ve Bayan “Roches” yarışmaları, disko, barbekü eğlenceleridir.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
Ecole des Roches Yaz Okulu Ecole des Roches Yaz Okulu Fransa --- Paris