MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

GLS Berlin Dil Okulu  GLS Berlin Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir Almanya / --- / Berlin
Kuruluş Tarihi 1983
Adres Kastanienallee 82 | 10435 Berlin | Germany
Web www.gls-berlin.de ...
Mail german@gls-berlin.de
Tel (0049 30) 780089 - 12
Fax (0049 30) 787 41 92

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler

KAYIT YAPTIRAN HERKESE ÜCRETSİZ ALMANYA VİZE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİYORUZ!

 

Aile Yanı Tek kişilik Oda, Yarım Pansiyon Konaklama 4 Haftalık: 1.215 Euro Sonraki her hafta 301 Euro

(+) 24 Haziran - 18 Ağustos 2018 yaz döneminde, konaklama ücretlerine ilaveten haftalık 80 euro sezon farkı alınır.


2018 Yılı Boyunca Tüm Kurslarda Özel İndirimler
Kurs Başvuru Ücreti Alınmamaktadır ve 25 Haziran - 17 Ağustos 2018 yaz döneminde, kurs ücretlerine ilaveten haftalık 40 euro sezon farkı alınır.
Hafta Sayısı Haftalık Ders Sayısı / Saat Liste Fiyatı İndirimli Fiyat Kazancınız
04 Hafta 20 Ders / 15 Saat 780 EUR 640 EUR 140 EUR
08 Hafta 20 Ders / 15 Saat 1.560 EUR 1.200 EUR 360 EUR
12 Hafta 20 Ders / 15 Saat 2.340 EUR 1.680 EUR 660 EUR
24 Hafta 20 Ders / 15 Saat 4.680 EUR 3.120 EUR 1.560 EUR
36 Hafta 20 Ders / 15 Saat 7.020 EUR 4.680 EUR 2.340 EUR

Okul Hakkında Kısaca

Almanya'da Almanca öğrenme - ve Almanya`yı keşfedin!
 
Almancanızı sadece aldığınız Almanca kursuyla değil- aynı zamanda almanca kursunuz sonrası Berlin içinde yapılan aktivitelerle de geliştirme fırsatı bulursunuz. GLS, German Language School demektir. GLS 1983'te Barbara Jaeschke tarafından kurulmuştur. GLS yetişkinler için Berlin'de GLS kampüsünü ve gençler için Berlin ve Münih yakınlarında Almanca yaz kamplarını yönetmektedir. Ekim 2010 de, GLS Berlin Almanya´nın yıldız dil okulu seçildi. Yani 60 dan fazla ülkedeki seyahat turizmi firmasi profosyonelleri tarafından Almanya´nın en iyi dil okulu seçildi. Oylama LTM (Dil Seyahat Magazini) tarafından koordine edildi.LTM Lonra´da bulunan ve Dil Okulları - Dil Seyahat Acentaları için yayın yapan lider bir yayın kuruluşudur. 
 
Her sene yaklaşık 60'a aşkın ülkeden gelen 5.000 öğrenci GLS'de Almanca eğitimi almasının yanı sıra  ayrıca, Motorola veya Deutsche Welle TV gibi şirketlerin görevlileri GLS'de eğitim alırlar. GLS Berlin senatosu, İsveç Eğitim Bakanlığı ve birçok Amerikan üniversiteler tarafından akredite olmuştur. Goethe Enstitüsündeki gibi GLS'de de Zertifikat Deutsch (ZD) sınavına girilebilir.

Yerleşim Yeri Özellikleri

Okul, Berlin`nin tam merkezinde,Berlinin en hareketli semti olan Prenzlauerberg/Kastanienallee caddesinde bulunmaktadır.(Yollar ve Çevre hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız). GLS Dil okulu Berlin tarihinden izler taşıyan mimarisiyle 5 binadan oluşmaktadır.
 
GLS Dil okulu tarihi yansıtan beş binadan oluşmaktadır. En eskisi 1876 yılına aittir. En yeni bina ise 1960 yılında ikinci dünya savaşından arta kalan enkazların üzerine inşaaedilmiştir. Bu 5 bina,İmparator 2.Wilhelm'in zamanında, Hitler'in zamanında ve ikinci dünya savaşından sonra da Doğu Almanya'da sürekli okul olarak kullanılmıştır. 2005 yılında Berlin Senatosu bu beş evide GLS'ye satmıştır. GLS bunları restore edip kendine ait konuk evli olan muhteşem bir dil okul yaratmıştır. 
 
GLS Cafeterya
GLS'in cafeteryası 1 numaralı binada sınıfların altında bulunmaktadır ve 100 kişilik kapasitesile hizmet vermektedir. Yazın havanın güzel olduğu günlerde dışarda 100 kişilik yer vardır. Cafeterya saat 8.00'den 16.00'ya kadar açıktır, Alman ve çeşitli geleneksel yemek servisi yapmaktadır.
 
GLS`in Restoranı 
Tipik bir Berlin Restoranıdır: Şef aşçı John Eobaldt özel hafif Alman Mutfağına ait yemekler pişirmektedir. Restoran okulun zemi katındadır ve saat 11.00`den 24.00`de kadar açıktır. Aşağıda menü planından bir örnek, tabi bunların yanında salata ve pasta gibi küçük şeyler de vardır.
 
GLS Kitabevi
Kitabevi, GLS Dil Okulunun Lobisin bulunduğu yerdedir.Buradan Kartpostal,Roman,Albüm,Sözlük,Ansiklopedi ya da Dilbilgisi kitapları kolayca temin edebilirsiniz. Eğer istediğiniz kitap arşivimizde yoksa, hemen ısmarlanır ve size ertesi gün ulaştırılır. Kurs için kullanacağınız ders kitaplarını temin etmek zorunda değilsiniz, bunlar kurs ücretine dahildir.Tek bir istisna: Dil sertifikasına hazırlayan sertifika kursları.
 
GLS'nin bulunduğu Kastanienallee 82 sokağı birçok film ve fotoğraf çekimleri yapıldığı için buraya 'casting ally' adı verilmiştir. 40'ı aşkın Cafe, Bar ve tanınmış tasarımcılar hemen GLS yakınlarında bulunmaktadır.
Örneğin: 
• Dock 11 GLS'nin yan tarafında bulunan ve her türlü etkinliker hazırlayan bir dans stüdyosudur.
• Kulturbrauerei, eskiden bira fabrikası iken bugün kültür ver eğlence merkezi olarak kullanılımaktadır - (GLS'ye 5 dakika uzaklıktadır)
• Eisdieler Berlinli bir modacıdır - (GLS'ye 3 dakika uzaklıktadır)
• Thatchers bir modacı dükkanıdır ve GLS'nin tam karşısında bulunmaktadır.
• Volksbühne Berlin'in önemli ve ünlü bir tiyatrosudur - (GLS'ye 15 dakika uzaklıktadır)

Okulun Sunduğu Programlar

Almanya'da almanca kurslari GLS Campus Berlin her Pazartesi 18 ile 80 yaş grubunda olanlar için başlar. Ders malzemeleri ücrete dahildir. Öğretmenlerimiz ile ilgili bilgiyi burada bulabilirsiniz. Almanca ve Uluslararası edebiyatı bilgilerini GLS'nin kitabevinde bulunmaktadır. Bir ders tam olarak 45 dakika sürmektedir.Bütün kurslar ders sonrası ve haftasonu programları ile tamamlanmaktadır.
 
Günlük Almanca: Temel Almanca 
Almanya'da almanca kurslari GLS Campus Berlin her Pazartesi 18 ile 80 yaş grubunda olanlar için başlar. Ders malzemeleri ücrete dahildir. Öğretmenlerimiz ile ilgili bilgiyi burada bulabilirsiniz. Almanca ve Uluslararası edebiyatı bilgilerini GLS'nin kitabevinde bulunmaktadır. Bir ders tam olarak 45 dakika sürmektedir. Bütün kurslar ders sonrası ve haftasonu programları ile tamamlanmaktadır. 
 
Almanca Kursları "Standard"
Pazartesi'den Cuma'ya kadar saat 9.00 ile 12.30 arası | haftada 20 ders | 6, en fazla 12 kişilik gruplarla | her Pazartesi başlar 
 
Almanca Kursları "Intensiv"
Standart dil kursu + haftada 10 ders; 3, en fazla 6 kişilik gruplarla 
 
Almanca kursları "Crash"
Standart dil kursu + haftada tekkişilik (bire bir) kurslar - 10 ders 
 
Meslek için Almanca 
GLS Kampüsü profesyoneller için Business Class bir ortam sunmaktadır-Superior Stüdyolarında kalma ya da okulunun alt katında bulunan restorantın modern ve hafif Alman yemeklerinden vazgeçemiyeceksiniz. GLS müşterilerinden bazıları Deutsche Welle TV, Ebay, the German Ministry of Finances, Lufthansa, Motorola ve Siemens’dır. 
 
Berlin’de İş Almancası 
Haftada 45 dakikalık 30 ya da 40 ders= En fazla 12 öğrenci ile 20 ders genel Almanca + bire bir 10 ya da 20 ders:
•Her Meslek için Almanca
•Hukukcular icin Almanca kurs icerigi
•Hukukcular icin almanca kurs icerigi
•Ögretmenler icin almanca kurs icerigi
 
Her Meslek için Almanca
Hangi alanda çalışırsanız çalışın,mimarlık,yönetim,mühendislik ya da işletme farketmez- eğer bu alanlarda Almanca’ya ihtiyacınız varsa bu kurs sizin için çok ideal.Bu kurs size almanca konuşarak iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır: örneğin telefonda konuşma,yazılı iletişimde,toplantılarda,sunumlarda,rapor aktarımında ya da tartışmalarda yeterli Almanca bilgisine sahip olmanıza sağlar.Belirli bir mesleğe odaklanılmamıştır,her iş alanında kullanılabilecek terimler öğretilecektir.
 
Hukukcular icin Almanca kurs icerigi
Bu kursda sizlere, agirlikli olarak avrupa ve alman hukugunu isleyeceginiz dersler verilir. Hukukí terimleri almanca anlamayi okumayi ve formüle etmeyi bu kursda ögreneceksiniz; bu suretle ihtiyac duydugunuzda almanca olan hukuki bir problem karsisinda basarili olabileceksiniz. Istege göre alman hukukcularla da görüsmeler düzenliyoruz. Hukukcular icin almanca kurs icerigi ise, sizlere en önemli almanca yazili medya ,radyo ve televizyon araclarini ve de multimedya kuruluslarini sunuyoruz.Böylece bu meslekde dille ilgili tüm telefonlasma,arastirma,okuma ve de yazma hünerlerinizi calistiracaksiniz.Dilerseniz sizlere alman hukukcularla görusmeler de düzenliyoruz.. 
 
Ögretmenler icin almanca kurs icerigi
Bu kursda sizelere yabanci dil olarak almancadaki en yeni gelismeleri veriyoruz,böylece siz de bugünkü ders uygulamalarini sekillendirebileceksiniz.Siz almancada son cilayi atarken, ayni zamanda da literatürü taniyacak , ve özellikle DaF dersi icin gelistirilen,cok sayida ögrenme materyali deneyeceksiniz. Ilginiz üzerine sizler icin almanca ögretmenlerle görusmeler ya da alman ögretim yerlerine geziler de düzenliyoruz.
 
Sınavlara Hazırlık: TestDaF & Goethe 
GLS sizi en önemli Almanca sertifikalarına hazırlamaktadır. 
GLS TestDaF için bir test merkezidir ver Goethe Enstitüsü ile iş birliği içindedir:Goethe hazırlık kursları GLS olmaktadır, sınavlar ise GI’de yapılmaktadır. Sınava hazırlık kursları 4 hafta sürmekte,Pazartesi'den Cuma'ya hergün 6 dersden oluşmaktadır.Bu 6 dersen sabah yapılan 4 ders Almanca dilinde genel çalışmalar,öğlen geriye kalan 2 ders ise (daha önce sorulmuş ya da sorulması beklenen) hazırlık yapılan sınav gözönüne alınarak yapılan çalışmalardır.
 
Almanca Dil sertifikası 
Aldığınız Almanca eğitiminin sonunda,size Almanca Dil Seviyenizi gösteren bir GLS Sertifikası verilecektir. Bu sertifika herhangi bir sınav gözetmeksizin size teslim edilir. 
 
Goethe B1: Müzik ve Sanat alanında üniversite öğrenimi için
Goethe B2: Birçok iş veren tarafından kabul edilmektedir 
Goethe C1: Tüm iş verenler tarafından kabul edilmektedir
TestDaF: Üniversite öğrenimleri için, Goethe C1 seviyesi gibidir, sadece üniversitede tercih edilen alanla ilgili Almanca terimlere odaklanılmıştır
Goethe C2: Almanca öğretmenleri içindir 
 
Berlin'de Staj - Almanya'da staj
Berlin'de parasız staj yeri bulmanıza aracı oluyoruz - Sadece: Staja başlamadan önce en az dört haftalık bir Almanca kursuna katılmış olmanız gerekiyor. Staj örnekleri, Bundestag (Resım), Literaturfestival Berlin'de,mimarlık bürosunda. Daha çok İş tecrübe alanlarında. Her yıl 80-100 staj ayarlamaktayız. Berlin'de staj süresi 6,8 veya 12 haftadır. Almanca kursu bittikten sonra başlar. 
 
Stajınızı göreceğiniz alanlar:
•Yönetim-İdarecilik
•Reklamcılık
•Mimarlık
•Danışmanlık
•Kültür ve Kültürel Kuruluşlar
•Ekoloji
•Event Management
•Grafik & Design
•IT & Kominikasyon Teknolojisi
•Hukuk
•Marketing
•Polıtık Organızasyonlar (NGOs)
•PR Kamu Bağlantıları
•Real Estate
•Kamu İşleri
•Turizm
 
Sertifikalar:
 Elinize iki sertifika geçecektir:Bunlardan biri dil kursu,diğeri ise size konuk şirketinizden tarafından verilecektir.CV için kaçırılmaz bir şans!

Konaklama Seçenekleri

Apartman GLS Campus: Kampüste apartmanlar-dil okulunun hemen arkasında ki bahçededirler.
 
Apartman Brandenburg Gate: Berlinin simgesi Brandenburg Kapısında ki Apartmanlar - hemen Berlin duvarının yanında 
 
Paylaşılan Evler: Yerli Berlinlilerle oda arkadaşı olarak yaşama
 
Ev sahipliği yapan Aile: Alman bir aile ile yaşama,kahvaltı ve akşam yemeği dahil
 

Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

Resmi ZD Zertifikat Deutsch sınavı test merkezi,
 
8-12 kişi arası sınıf mevcudu,
 
Alman liselerine yerleştirme programı ve buprogramdaki 15 yıllık tecrübesi ile bu alandaki sayılı
okullardan biri,
 
Okulun aynı kampuste Alman öğrenciler için farklı yabancı dil programları sunması ve okulun Berlin halkına da açık olan restoranının Berlinliler tarafından tercih edilmesi, uluslar arası öğrencilerin anadili Almanca olan kişiler ile daha sık karşılaşmalarını sağlamaktadır.
 
Haftada 3 (yaz mevsiminde 5) ders sonrası programı vardır.
 
Haftasonlarının bir gününde günübirlik gezi hazırlanır.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
GLS Berlin Dil Okulu GLS Berlin Dil Okulu Almanya --- Berlin