MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

inlingua Malta Dil Okulu  inlingua Malta Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir Malta / --- / Sliema
Kuruluş Tarihi 1980
Adres inlingua Malta 9, Guzi Fava Street, Off Bisazza Street, Sliema, SLM 1632
Web www.inlinguamalta.com ...
Mail info@inlinguamalta.com
Tel (+356) 2010 2000
Fax (+356) 2133 6419

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

Dünya genelinde 350 okulu bulunan Inlingua’nın Malta okulu 1980 yılından bu yana faaliyet göstermekte olup FELTOM (Malta İngilizce Dil Eğitim Organizasyon Federasyonu) kurucu üyesidir ve Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Inlingua, biri Malta adasında diğeri ise Gozo adasında olmak üzere iki okulda faaliyet göstermektedir. Inlingua Malta Dil Okulu; cafesi, restaurantları ve alışveriş merkezleri ile ünlü Malta’nın en merkezi ve popüler yeri olan Sliema ‘da bulunmaktadır. Inlingua Malta Dil Okulu;Malta’da kurulmuş ilk İngilizce dil eğitimi veren okul olma özelliğini taşımaktadır. Malta dil okullarından sadece iki tanesinin sahip olduğu Cambridge sınav merkezi yetkisinin birisi Inlingua Malta Dil Okuluna aittir. Herhangi bir ülkede başlanılan bir dil eğitimine başka bir ülkede kaldığınız yerden ve aynı kitaptan devam edebilme fırsatını Inlingua International dil okullarında yakalayabilirsiniz.

 

Inlingua Malta Dil Okulu , avantajı ile Avrupa’nın her yerinden gelen öğrencilerin buluştuğu bu atmosferde kurumsal olmanın ve kaliteli bir eğitim sunmanın gururunu yaşamaktadır. Profesyonel eğitim kadrosu ile mükemmel bir İngilizce Dil eğitimi alacağınız Inlingua Malta Dil Okulu’nda İngilizce öğretmenleri; İngilizce öğretmek için özel olarak yetiştirilmiş İngilizce öğretmenleri sertifikasına (EFL) sahiptirler. En güncel ve verimli metotlarla mükemmel bir İngilizce Dil Eğitimi alacağınız Inlingua Malta Dil Okulu’nda sürekli olarak öğretmenlerle diyaloglarda bulunabilir, ders dışında da kütüphane,video odaları ve diğer hizmetlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. 

Yerleşim Yeri Özellikleri

Malta'nın eğlence başkenti St. Julians - Paceville'e yakın olması okulu daha cazip hale getirmiştir. Alışveriş cenneti ve nezihliği ile ün yapmış Slieama'nın merkezinde kurulmuş okul denize yürüyüş mesafesindedir Maksimum mevcudu 12 olan, klimalı 44 sınıfı bulunan okulun eğitim kadrosunda görevli tüm öğretmenler, İngilizce eğitim teknikleri üzerine eğitim almışlardır. Okulda, internet kafe, kütüphane, multimedia laboratuarları da bulunmaktadır. Inlingua Malta Dil Okulu modern binası, okul kütüphanesi, giriş katındaki İnternet kafesiyle öğrencilerine rahat ve konforlu bir eğitim olanağı sunmaktadır.  

Okulun Sunduğu Programlar

Kursların başlama tarihi herhangi bir Pazartesi günü olup, öğrenciler okula geldiği ilk gün bir seviye belirleme sınavına alınır ve öğrenci seviyesine uygun sınıfa yerleştirilir. Kendine özgü eğitim metotlarına sahip kadrosu ile Inlingua her yaşa ve seviyeye uygun İngilizce eğitimini vermektedir. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Birebir Özel Ders, Konuşma Grupları, İş İngilizcesi şeklinde öğrencilerin isteklerine yönelik olarak düzenlenmiş farklı alternatiflere sahip olan kurslar mevcuttur. 1 ders 45 dakikadır ve Inlingua’ya gelen her öğrenci, okulun ilk günü yapılan tanışma partisine davetlidir.
 
• İş İngilizcesi kursları
• Junior Kurslar
• Genel ve Yoğun İngilizce Kursları
• Sınavlara hazırlık Kursları (Cambridge; IELTS)
• Birebir Kurs
• Akademik Dönem Kursları
 

Inlingua Malta dil okulu programlarında öğrencilerin İngilizce dil seviyelerini geliştirmek için gramer, yeni kelime bilgisi, aksan, konuşma, dinleme, okuma ve yazma konularına odaklanılır. Ders kitabı dışında gazete, dergi ve zengin okul kütüphanesindeki kitaplar İngilizce dil eğitiminin parçası olmaktadır.  

Konaklama Seçenekleri

Aile yanında konaklama, Malta kültürünü ve yaşam tarzını yakından tanımak ve konuşma pratiği yapmak için idealdir. St Julians’ta bulunan Öğrenci yurdu, Inlingua okuluna 10 dakika otobüs mesafesindedir. Yurdun çevresinde kafeteryalar, restoranlar, barlar ve marketler bulunur. Yurtta kablosuz internet erişim imkanı bulunmaktadır. Odalar özel banyoludur ve yurtta ortak kullanımlı mutfak vardır.

 

Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

inlingua metodu dil eğitimindeki tecrübeler sonucu oluşmuştur ve metodun geçerliliği merkezlerimizdeki uygulamalarla kanıtlanmıştır. inlingua metodu geleneksel öğretim tekniklerinden farklıdır. Amaç iletişim kurmada özgüveni arttırmak olduğundan metot hedeflenen dili konuşmaya yöneliktir. Metotla öğrencinin yazma ve okuma becerileri çarpıcı şekilde gelişse de en fazla gelişme konuşma becerisinde görülür. Eğitim süresince sadece hedeflenen dilde konuşulur.
 inlingua metodunun esas amacı öğrencinin hedeflenen dilde iletişim kurmasını (konuşma ve anlama) sağlamaktır.
 
inlingua metodu hedeflenen dili öğrenmeden önce kullanmanızı sağlar. Direkt metot ile öğrenci ilk dersten itibaren yeni dili konuşmaya başlar ve konuşma becerisini eğitim süresince %60 oranında kullanır. Dersler konuşmada akıcılığı sağlayan blok yapılarla ilerler. Tartışmalar, soru-cevap oyunları, rol oyunları, jestler-mimikler ve medya araçları teorik tanımlar ve alıştırmalara oranla dille ve içeriğiyle daha aktif biçimde yüzleşmeyi sağlar. Öğrencilerin derse aktif katılımları doğru kullanım ve anlamayı sağlayan alıştırmalarla pekiştirilir. Öğretmen tarafından aşama aşama sunulan seri konuşma alıştırmaları ile eğitim amacına ulaşılır. 
 
Öğretmen dersi sadece yabancı dilde işler. Öğrenci en kısa zamanda yabancı dilde düşünmeye başlamalıdır. Çeviri yapmak karışıklığa neden olur ve zaman kaybettirir.
 
Öğretmen ders esnasında öğrenciye konuşması için olabildiğince fazla fırsat verir. Öğrencinin bir dili öğrenmesinin tek yolu o dili konuşarak öğrenmesidir aynen golf öğrenmeye başlayan bir kişinin golf topuna golf sopasıyla vurması gibi.
 
Öğretmen dersin büyük bir kısmını sözel olarak ve kitaplar kapalı bir şekilde işler. Dilin kullanılarak ve duyarak öğrenildiği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle dersler esnasında öğrenci gözlerini daha az kullanmalıdır.
 
Öğretmen tek tek kelime öğretmektense dilbilgisi yapılarını öğretmek (örneğin kelimelerin nasıl bir araya getirildiğini) üzerine yoğunlaşır. Dil bir kelimeler topluluğu değildir. Ancak kelime topluluklarının bir sistemidir.
 
Öğretmen, kendi öğretim tekniğine öylesine hakimdir ki öğrencinin ürettiği cümlelerin çoğu doğru olur.
 
Öğretmen, bir yönteme karar vermeden veya bir çözüm bulmadan önce öğrencinin bilgi derecesini tespit eder. Öğretmen, öğrencinin bilgisi üzerine inşa etmeli ve eksikliklerini en kısa zamanda doldurmalıdır.
 
Öğretmen, teorik açıklamaları asgari düzeyde tutar. Otomobil kullanmak için motorun nasıl çalıştığını bilmek gereksizdir. Öğrenci, örneklerden kuralı çıkarabilmelidir.
 
Öğretmen, öğrenim sürecinde yaratıcı bir rol alması için öğrenciyi teşvik eder. Öğrencinin yabancı dilin kullanımında yapıcı ve yaratıcı olması için dili kullanması gerekir. Bir gün ihtiyacı olur düşüncesiyle sayısız cümle ve sözcük gruplarını ezberlemek imkansızdır.
 
Öğretmen uygulamalı psikoloji ilkelerini gözlemler. inlingua yönteminin amacı dil öğrenimini olabildiğince verimli ve eğlenceli hale getirmektir.Yöntem, öğretmene öğrencinin bireysel ihtiyaçlarına göre kendi yaşamını adapte etme esnekliği verir. Dilbilimsel yetenek, motivasyon, açıklık ve kültürel özellikler gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.
 

Öğretmen dil öğretiminde yapısal ve işlevsel yaklaşımları birleştirir. Dil öğreniminde "yapısal yaklaşım" dilbilgisi ve dilin yapılarının öğrenilmesini vurgular. "İşlevsel yaklaşım" ise günlük hayatta karşılaşılan durumlarda kişinin kendini nasıl ifade edebileceğini vurgular. En verimli öğretim yöntemi her iki yaklaşımın birleşimidir. inlingua yöntemi işlevsel durumlara dayanarak yapıyı öğretir. 

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
inlingua Munich Dil Okulu inlingua Munich Dil Okulu Almanya --- Münih
inlingua Malta Dil Okulu inlingua Malta Dil Okulu Malta --- Sliema