MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

inlingua Munich Dil Okulu  inlingua Munich Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir Almanya / --- / Münih
Kuruluş Tarihi 1897
Adres inlingua language school inlingua Sprachschule U.u.C. Bernau GmbH Sendlinger-Tor-Platz 6 D-80336 München
Web www.inlingua-muenchen.de...
Mail info@inlingua-muenchen.de
Tel 0049 89 231 15 30
Fax 0049 89 260 99 20

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

1897 yılında kurulmuş köklü bir okuldur. Inlingua Münih dünyanın en büyük dil organizasyonlarından birine üyedir ve aynı zamanda Alman Özel Okullar topluluğuna aittir. Okul Münih şehir merkezinde yer almaktadır. İnlingua Dil Eğitim Merkezlerinde kısa sürede kaliteli ve en iyi derecede Almanca öğrenmek ve  sizlere bu süreçte en güvenilir desteği sağlamak için yanınızdayız.  

 

Almanya’nın Berlin ve Hamburg’tan sonra 1.3 milyon nüfusuyla üçüncü büyük şehri olan Münih, Bavyera eyaletinin başkentidir. Kültürel yaşamı, sportif aktiviteleri, tiyatro, müze, opera, konser gibi sanatsal faaliyetleri ile Almanya’nın en ilgi çekici ve kültürel hareketliliği en yoğun olan şehirlerindendir. Münih her yıl 6,5 milyon kişinin ziyaret ettiği Ekim Festivali ile de tanınmaktadır.

 

Üniversite eğitimine hazırlanırken  hem Almancayı hem de Alman kültürünü yerinde  öğrenecek ve dünyaya başka bir pencereden bakma şansınıda elde edeceksiniz.  Gerek eğitim  ve gerekse iş hayatımızın için  ve giderek globalleşen dünyamızın gerektirdiği günümüz koşullarında da ikinci ve hatta üçüncü dil bilme giderek aranan kriterlerden biri olmuştur. Sizlerde hem eğitiminizin hazırlık aşamasında hem de İş alanında  gereken dil bilginizi daha iyi bir seviyeye getirmek istiyorsanız ve Almancayı yerinde öğrenmek istiyorsanız yapacağınız tek şey  bizimle iletişime geçmek olacaktır. Herhangibir ülkede başlanılan bir dil eğitimine başka bir ülkede kaldığınız yerden ve aynı kitaptan devam edebilme fırsatını Inlingua International dil okullarında yakalayabilirsiniz.  

Yerleşim Yeri Özellikleri

Şehir merkezinde bulunan okulumuzdan şehrin her köşesine toplu taşıma araçları ile ulaşım oldukça kolaydır. Okulda 40 adet modern ve aydınlık sınıf, internet erişimli bilgisayar odası ve bir kafeterya bulunmaktadır. Sınıf mevcudu 6–15 kişilik olup, minimum yaş sınırı 16’dır. Okulun yaş ortalaması 25 ile 31 arasındadır.  
 
Kısaca;
48 sınıf
Sigara içilmeyen kafeteryası
Yeşil okul avlusu

Kişisel erişim merkezli kütüphanesi ve ücretsiz internet erişimi 

Okulun Sunduğu Programlar

Yoğun Grup Kursları
 
Yoğun Kurslar
 
Yoğun Kurslar ve Kültürel Aktivite Programı
 
CIP 120 Crash Intensity programı
 
MIP 720 Maksimum Intensity Programı
 
Sınav Hazırlık Kursları

 

Birebir yoğun almanca kurslarıdır

 

Almanca Dil Sertifikası ve Yabancı Dilde Almanca testi (TesTDAF) sınavına hazırlık programı 

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Okula 45 dakikalık yürüyüş mesafesindedir otobüsle. Tek kişilik veya çift kişilik oda ve kahvaltı ya da yarım pansiyon seçeneği ile yüksek standartlardaki banyolu oda ve kahvaltı seçeneğini de seçebilirsiniz.
 
Yurtlar: Diğer uluslardan öğrencilerle aynı yerde yaşama fırsatı! Münih merkezde yer almaktadır ve okula 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Kendi yemeğini pişirme olanağı mevcuttur
 
Misafir Evleri: Okula 35 dakikalık otobüs mesafesindedir. Kahvaltı veya kahvaltısız tek kişilik odalar. 16 yaş ve üzeri için uygundur.
 
Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

inlingua metodu dil eğitimindeki tecrübeler sonucu oluşmuştur ve metodun geçerliliği merkezlerimizdeki uygulamalarla kanıtlanmıştır. inlingua metodu geleneksel öğretim tekniklerinden farklıdır. Amaç iletişim kurmada özgüveni arttırmak olduğundan metot hedeflenen dili konuşmaya yöneliktir. Metotla öğrencinin yazma ve okuma becerileri çarpıcı şekilde gelişse de en fazla gelişme konuşma becerisinde görülür. Eğitim süresince sadece hedeflenen dilde konuşulur.
 inlingua metodunun esas amacı öğrencinin hedeflenen dilde iletişim kurmasını (konuşma ve anlama) sağlamaktır.
 
inlingua metodu hedeflenen dili öğrenmeden önce kullanmanızı sağlar. Direkt metot ile öğrenci ilk dersten itibaren yeni dili konuşmaya başlar ve konuşma becerisini eğitim süresince %60 oranında kullanır. Dersler konuşmada akıcılığı sağlayan blok yapılarla ilerler. Tartışmalar, soru-cevap oyunları, rol oyunları, jestler-mimikler ve medya araçları teorik tanımlar ve alıştırmalara oranla dille ve içeriğiyle daha aktif biçimde yüzleşmeyi sağlar. Öğrencilerin derse aktif katılımları doğru kullanım ve anlamayı sağlayan alıştırmalarla pekiştirilir. Öğretmen tarafından aşama aşama sunulan seri konuşma alıştırmaları ile eğitim amacına ulaşılır. 
 
Öğretmen dersi sadece yabancı dilde işler. Öğrenci en kısa zamanda yabancı dilde düşünmeye başlamalıdır. Çeviri yapmak karışıklığa neden olur ve zaman kaybettirir.
 
Öğretmen ders esnasında öğrenciye konuşması için olabildiğince fazla fırsat verir. Öğrencinin bir dili öğrenmesinin tek yolu o dili konuşarak öğrenmesidir aynen golf öğrenmeye başlayan bir kişinin golf topuna golf sopasıyla vurması gibi.
 
Öğretmen dersin büyük bir kısmını sözel olarak ve kitaplar kapalı bir şekilde işler. Dilin kullanılarak ve duyarak öğrenildiği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle dersler esnasında öğrenci gözlerini daha az kullanmalıdır.
 
Öğretmen tek tek kelime öğretmektense dilbilgisi yapılarını öğretmek (örneğin kelimelerin nasıl bir araya getirildiğini) üzerine yoğunlaşır. Dil bir kelimeler topluluğu değildir. Ancak kelime topluluklarının bir sistemidir.
 
Öğretmen, kendi öğretim tekniğine öylesine hakimdir ki öğrencinin ürettiği cümlelerin çoğu doğru olur.
 
Öğretmen, bir yönteme karar vermeden veya bir çözüm bulmadan önce öğrencinin bilgi derecesini tespit eder. Öğretmen, öğrencinin bilgisi üzerine inşa etmeli ve eksikliklerini en kısa zamanda doldurmalıdır.
 
Öğretmen, teorik açıklamaları asgari düzeyde tutar. Otomobil kullanmak için motorun nasıl çalıştığını bilmek gereksizdir. Öğrenci, örneklerden kuralı çıkarabilmelidir.
 
Öğretmen, öğrenim sürecinde yaratıcı bir rol alması için öğrenciyi teşvik eder. Öğrencinin yabancı dilin kullanımında yapıcı ve yaratıcı olması için dili kullanması gerekir. Bir gün ihtiyacı olur düşüncesiyle sayısız cümle ve sözcük gruplarını ezberlemek imkansızdır.
 
Öğretmen uygulamalı psikoloji ilkelerini gözlemler. inlingua yönteminin amacı dil öğrenimini olabildiğince verimli ve eğlenceli hale getirmektir.Yöntem, öğretmene öğrencinin bireysel ihtiyaçlarına göre kendi yaşamını adapte etme esnekliği verir. Dilbilimsel yetenek, motivasyon, açıklık ve kültürel özellikler gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.
 
Öğretmen dil öğretiminde yapısal ve işlevsel yaklaşımları birleştirir. Dil öğreniminde "yapısal yaklaşım" dilbilgisi ve dilin yapılarının öğrenilmesini vurgular. "İşlevsel yaklaşım" ise günlük hayatta karşılaşılan durumlarda kişinin kendini nasıl ifade edebileceğini vurgular. En verimli öğretim yöntemi her iki yaklaşımın birleşimidir. inlingua yöntemi işlevsel durumlara dayanarak yapıyı öğretir.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
inlingua Munich Dil Okulu inlingua Munich Dil Okulu Almanya --- Münih
inlingua Malta Dil Okulu inlingua Malta Dil Okulu Malta --- Sliema