MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Kiev Politeknik Üniversitesi (KPI)  Kiev Politeknik Üniversitesi (KPI)

Derecelendirme:
Şube Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Ukrayna / --- / Kiev
Kuruluş Tarihi 1898
Adres 37, Prospect Peremohy, 03056, Kyiv-56, Ukraine
Web www.ntu-kpi.kiev.ua...
Mail webmaster@mf.ntu-kpi.kiev.ua
Tel +380 (44) 236-79-89
Fax +(38) (044) 2365932

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

Kiev Politeknik Üniversitesi yaklaşık 200 profesör, 1800 doçent ve öğretim üyesi 40000 öğrenciye eğitim vermektedir. Bunların içinden 1300 kadar öğrenci yabancı ülkelerden olup burada öğrenim görmektedir. Üniversite’de 21 öğretim fakültesi, 8 bilimsel araştırma enstitüsü, 13 araştırma enstitüsü, ve 10 mühendislik merkezi. Bu teknik fakültelerin yanında üniversitemizde ekonomi ve sosyal bölümler üzerine de fakültelerimiz: işletme ve pazarlama, hukuk, yabancı diller fakültesi, sosyoloji, jimnastik ve spor akademileri mevcuttur. Üniversite’de üç dilde eğitim verilmektedir.

Ukrayna'da eğitim ve yaşamak için gerekli giderler diğer Avrupa, Kuzey Amerika, Avustralya gibi ülkelerine göre daha ucuzdur. "K.P.I."de Dünya'n 112 farklı ülkesinden, 1898 yılından beri 6000 aşkın yabancı öğrenci öğrenimini tamamlayıp diplomasını almıştır.

Yerleşim Yeri Özellikleri

Üniversite bünyesinde yabancı öğrencilere yönelik hazırlık eğitim fakültesi bulunmaktadır. Yabancı Dil Eğitim Hazırlık Bölümü'nde eğitim dilleri Ukraynaca, Rusça ve İngilizce'dir. Eğitim Süresi 10 ay'dır. Ana fakültelerde eğitim 1-15 Eylül arası bir tarihte başlarken, Hazırlık fakültesinde ise 1 eylül- 30 Ekim tarihlerinde yeterli sayıya ulaşan sınıflarda eğitime başlanır ve müteakip yılın Haziran-Temmuz aylarına kadar devam eder.

Okulun Sunduğu Programlar

Konaklama Seçenekleri

Yurt imkanı vardır ve yıllık ücreti 300$-600 $ civarındadır.

Neden Tercih Edilmeli ?

Kiev Politeknik Üniversitesi, Ukrayna'da YÖK tarafından tanınan üç üniversiteden biri olma özelliği taşıyor.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
Kiev Politeknik Üniversitesi (KPI) Kiev Politeknik Üniversitesi (KPI) Ukrayna --- Kiev