MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

LSI Christchurch Dil Okulu  LSI Christchurch Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir Yeni Zelanda / South Island / Christchurch
Kuruluş Tarihi 1997
Adres 114 Peterborough Street Floor 2 Christchurch 8001
Web www.lsi.edu...
Mail chc@lsi.edu
Tel +64 337 77 337
Fax ---

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

LSI Christchurch, “Bahçe Şehir”in merkezinde yer alır. Yeni Zelanda’nın ikinci en büyük şehrinin kozmopolit hayatını yaşamak için mükemmel konumdadır. Mükemmel tesisler; rahat bir öğrenci ortak odası, ücretsiz internet erişimli bilgisayarlar, özel çalışmalar ve internet kullanımı için bilgisayarlar ve bireysel çalışma materyalleri içerir.

İngiltere’nin dışındaki en İngiliz şehri olarak tanımlanan Christchurch, güzel mimari parklar ve ağaçlıklı banliyöler ile doludur. Bölgenin doğal güzelliği; doğuda deniz, batıda ormanlar, göller ve Güney Alpleri, kuzeyde engebeli tepeler ve geniş boş kumsallarla ünlüdür. Sosyal aktiviteleri bu yüzden çok çeşitlidir ve balık tutma, kayak ve Maori kültürünü öğrenmeyi içerir.

Okulda birçok farklı ülkeden gelen öğrenciler eğitim görmektedir;  Bu öğrenciler,15% Avrupa’dan, 15% Kore’den, 15% Japonya’dan, 15% Tayvan’dan, 20% Güney Amerika’dan ve 20% de Orta Doğu ve Pasifik ülkerindendir. Okulda yıl boyu ortalama 50 ile 90 arası öğrenci eğitim görür. Okulda öğrenim gören ortalama öğrenci yaşı 23-24’dür. Sınıflarda ortalama 8, maksimum 14 öğrenci eğitim alır. Okulda 9 modern sınıf, kişisel çalışmaya uygun 10 bilgisayar, kütüphane, yiyecek-içecek otomatı ve içinde mikrodalga fırın ve buzdolabı bulunan öğrenci lobisi bulunmaktadır. Tüm okulda kablosuz internet imkânı bulunmaktadır. Hocaların hepsi üniversite mezunu ve ESL/EFL sertifikalıdır, toplam 6-7öğretmen görev yapmaktadır.

Dersler sabah 09.00’da başlar, 12.45’de sona erer. Yoğun programa katılanların dersleri ise 15.30’a kadar sürer. Her ders 50 dakika sürer. Kurs sonunda en az yüzde 80 devamlılık gösterirseniz, kurs sonu katılım sertifikası alabilirsiniz. 12 hafta ve üzeri süreli kursa gidenlerin devam oranı sertifikalarında da belirtilir.

Yerleşim Yeri Özellikleri

Okul Christchurch'ün merkezindedir.

Okulun Sunduğu Programlar

» Standard 20 Genel İngilizce

» Intensive 30 Yoğun İngilizce

» Afternoon Course – Öğleden Sonra Kursları

» IELTS/ TOEIC Sınavlarına Hazırlık Kursları

» English for Nursing – Hemşirelere Yönelik İngilizce

» English for Teaching – Öğretmenlere Yönelik İngilizce

» International School Year Intensive 30 – Yoğun Akademik Yıl

» LSI 20 Cambridge Examination Courses (FCE)

Konaklama Seçenekleri

» Aile Yanı Konaklama,

» Öğrenci Yurdu

» Yemeksiz Apartman

» Paylaşımlı Daireler

» Stüdyo Tipi Daireler

» Hostel

» Ayrıca yine isteğe bağlı Otel konaklaması okul tarafından sunulan konaklama türleridir.

Neden Tercih Edilmeli ?

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler