MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

NMU Amerika  NMU Amerika

Derecelendirme:
Şube Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir ABD / Michigan / Marquette
Kuruluş Tarihi 1899
Adres 1401 Presque Isle Avenue, Marquette, MI 49855
Web www.nmu.edu/...
Mail admiss@nmu.edu
Tel 800-682-9797
Fax ---

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

Michigan'ın eşsiz Yukarı Yarımadasında konumlanmış olan  Northern Michigan Üniversitesi, dinamik dört yıllık bir kamu üniversitesi olup yaklaşık 9400 lisans ve lisansüstü öğrencisine 180 adet derece programı sunmaktadır. Üniversite 1899 yılında Northern State Normal School olarak kurulmuş, 1963’te üniversite statüsü kazanmıştır.

 

Northern Michigan Üniversitesi, ABD’nin ilk üniversitelerinden biridir ve Michigan’da tüm kampüs kapsamında teknoloji programı  olan tek üniversitedir. NMU’nun Öğretim, Öğrenim ve İletişim Girişimi  kapsamında, tam zamanlı öğrencilere harç miktarının karşılığında birer ThinkPad diz üstü bilgisayar verilir (sanat öğrencilerine MacBook verilir). Kampüs içi yardım masası ve tamir hizmetleri öğrenciler için ücretsizdir. NMU, kampüste WiFi Internet erişimi sağlar. Kampüs dışındaki öğrenciler de ABD’de sadece bu üniversitede bulunan NMU’nun WiMAX (4G) ağı aracılığıyla bağlantı kurabilmektedir. ABD Başkanı Barack Obama, WIMAX kablosuz ağının genişbant olanakları adına önder bir örnek teşkil etmesini vurgulamak için Şubat 2011’de NMU’yu ziyaret etmiştir. Üniversite’nin 300’den fazla öğretim  üyesi olup çoğu kendi alanlarında en yüksek derecelere sahiptir. Hepsi, alanlarında alimler, araştırmacılar ve temsilcidirler. NMU deneyiminin belirgin bir özelliği de tam zamanlı öğretim üyelerinin, birinci sınıf programlarından lisansüstü programlarına kadar tüm seviyelere öğretmenlik yapması ve öğrencilere kişisel ilgi göstermesidir.

 

Northern, yılda yaklaşık 300 civarı öğrenci organizasyonunu desteklemektedir. Bu  organizasyonlar NMU öğrencilerine eğlence, arkadaşlık, anı ve deneyim sunar. Üniversite ayrıca ülkedeki dört olimpik merkezimizden bir olan Amerika Birleşik Devletleri Olimpik Eğitim Merkezi'ne (USOEC) sahiptir.

Yerleşim Yeri Özellikleri

Michigan, araba, tahıl, kiraz ve elma üretiminde liderdir. Michiganlıların lakapları "Wolverin"dir. 1908'de Detroit'te ilk gerçek karayolu inþa edildi. 1959'da Motown Kayıt Þirketi Detroit'te kuruldu.

 

Ünlü Michiganlılar Charles Lindbergh (havacı), Edna Ferber (roman yazarı), Henry Ford (otomobil üreticisi), Diana Ross (þarkıcı), Tom Selleck (aktör), Stevie Wonder (þarkıcı ve söz yazarı) ve Madonna'dır (þarkıcı ve aktrist).

Okulun Sunduğu Programlar

NMU, birçok konu alanında oldukça kabul gören  ön lisans dereceleri, bakalorya programları,  sertifikalar,  diplomalar,  honors programları, ikincil dereceler, ön-profesyonellik programları ve lisansüstü programları  sunmaktadır. Üniversite ayrıca ilk yıl deneyim programı Superior Edge, liderlik geliştirme programı Öğrenci Lider Birlik Programı ve işbirlikli araştırma ve yurtdışında eğitim fırsatları için, yeni gelen birinci sınıf öğrencilerini öğretim üyeleriyle eşleştiren birinci sınıf birlik programlarını sunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler için aile yanı, öğrenci evleri ve yurt gibi çeşitli konaklama imkanları sunulmaktadır. Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz.

Neden Tercih Edilmeli ?

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
NMU Amerika NMU Amerika ABD Michigan Marquette