MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Odessa Politeknik Üniversitesi (OPU)  Odessa Politeknik Üniversitesi (OPU)

Derecelendirme:
Şube Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Ukrayna / --- / Odessa
Kuruluş Tarihi 1918
Adres 1, Shevchenko ave, Odessa, 65044, Ukraine
Web www.opu.ua...
Mail opu@opu.ua
Tel +38 0482 225021
Fax +38 0482 344274

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

Odessa şehrinin en güzel caddelerinden birinde, aslen bir enstitü olarak 1918 yılında kurulan Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi, gelecekteki mühendislerin ve bilimsel personelin çalışmasını sağlayan en büyük Güney Ukrayna merkezidir.  Kampüsteki 13 bina içerisinde akademik departmanlar, laboratuarlar, 1 kütüphane, 5 okuma salonu yer alır. Üniversitenin spor kompleksi, 7 profesyonel spor salonu, yüzme havuzu, atış poligonu ve tenis kortlarından oluşmaktadır.
OPU eğitim potansiyelinin bu şekilde tanınması daha fazla gelişmeye yararlı olur ve dünya çapındaki diğer üniversitelerle uluslar arası bağlantılarını kuvvetlendirir. Ayrıca UNESCO, Avrupa Yüksek Öğrenim Merkezi ve Uluslararası Eğitim Programları Genel Acentası ile işbirliği içerisindedir.

Şu anda üniversitede öğrenim gören yaklaşık 9000 öğrencinin 400 kadarını 34 değişik ülkeden gelen yabancı öğrenciler oluşturur. Eğitim yılı şubat ve eylül başlangıçları ile iki dönemden oluşan okulun eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Öğrenciler Hazırlık Fakültesi’nde 1 sene Rusça veya Ukrayna’ca yabancı dil dersleri, gene seçtikleri dile göre bilimsel terminoloji ve doğa bilimleri üzerine temel disiplinleri görür.

Üniversite, eğitim ve araştırma programları olan TEMPUS ve COPERNICUS’ta yer alır; ayrıca Avrupa, Asya ve ABD’deki 28 yüksek okul ve üniversite ile işbirliği anlaşması vardır.

Yerleşim Yeri Özellikleri

Ayrıca, Karadeniz kıyısında Chayka isminde açık hava sporları ve sağlıklı yaşam merkezi bulunur. Yaklaşık 3000 öğrenci tatillerini burada geçirir. OPU Öğrenci Sarayı, ilginç bir konser seyredilebilecek veya kişinin kendi performansını sergileyebileceği, şehrin en modern kültür merkezlerinden biridir. Üniversite Öğrenci Tiyatrosu ise izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur. Üniversitenin Avrupa Üniversiteler Birliği ve Üniversiteler Uluslararası Birliği’ndeki üyeliği araştırmaların yönlendirilmesi ve modern eğitim sistemi olarak ele alınan öğrenme aktiviteleri içindeki gelişmenin arttırılmasına hizmet eder.

Okulun Sunduğu Programlar

Makine Yapımı Enstitüsü
Endüstri Teknolojileri Enstitüsü
Kimya Mühendisliği Fakültesi
Elektrik (ısı, su, fuel, nükleer güç) Mühendisliği Enstitüsü
Elektrik Mühendisliği Enstitüsü
Radyo-elektronik ve Telekomünikasyon Enstitüsü
İşletim Sistemleri Enstitüsü
İş, Ekonomi ve Enformasyon Teknolojileri Enstitüsü
İnsan Bilimleri Fakültesi


Yabancı dilde eğitim verilen bir bölüm bulunmamaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Temizlik hizmetlerinin verildiği, eğlence faaliyetlerinin ve sağlık merkezinin bulunduğu, 5000 kadar öğrencinin konaklayabileceği 8 öğrenci yurdu vardır.

Neden Tercih Edilmeli ?

OPU eğitim potansiyelinin bu şekilde tanınması daha fazla gelişmeye yararlı olur ve dünya çapındaki diğer üniversitelerle uluslar arası bağlantılarını kuvvetlendirir. Ayrıca UNESCO, Avrupa Yüksek Öğrenim Merkezi ve Uluslararası Eğitim Programları Genel Acentası ile işbirliği içerisindedir.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
Odessa Politeknik Üniversitesi (OPU) Odessa Politeknik Üniversitesi (OPU) Ukrayna --- Odessa