MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi (ONMU)  Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi (ONMU)

Derecelendirme:
Şube Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Ukrayna / --- / Odessa
Kuruluş Tarihi 1930
Adres 16, Pastera str., Odessa, 65.026
Web www.onma.edu.ua/...
Mail info@onma.edu.ua
Tel +380 48 777 57 74
Fax +380 48 234 52 67

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

1930 Haziranında kurulmuş olan bu koklu üniversite modern eğitim faaliyetleri ve küresel eğitim statüsünde üst basamaklarda yerini alır. Ayrıca ISO 9001 sertifikasına sahip olmasıyla ve mezun olanların Avrupa’da dahi kolayca iş imkânı bulabilmeleri nedeniyle denizcilikle ilgili akademik eğitim almak isteyen, dünyanın yaklaşık her noktasından gelen öğrencilerin ilk seçeneği olması alışılmış bir durumdur.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, hidrolik mühendislik ve deniz taşımacılığı alanındaki bilimsel gelişmeleri araştırma Enstitüsü gibi büyük ve hiçte küçümsenmeyecek bir üssü bulunuyor.

Üniversitenin bünyesindeki profesör ve bilim adamları Ukrayna denizcilik politikası alanındaki sorunları çözmek için Merchant Shipping "tanker filosu", "2005 Deniz ve Ukrayna nehir taşımacılığı Ulusal Programı" adı altındaki bu devlet programlarının geliştirilmesinde yer aldı."

Ukrayna’daki tüm üniversite ve araştırma kurumlarını tek çatı altında buluşturan Ukrayna Ulaştırma Akademisi Güney Bilim Merkezinde Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde görev yapan uzmanlar ve bilim adamları hizmet etmektedir.
Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, benzersiz D havuzu, aerodinamik laboratuarları, makineleri, spor, konferans salonları, eğitim atölyeleri, kütüphane (800 bin adet üzerinde genel fon), araştırma laboratuarlarının toplam alanı 60.000 m karedir.300 bilgisayardan oluşan bilim ve teknoloji merkezi içerir.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi modern müfredatın getirmiş olduğu laboratuarları, ekipmanları, katedral ofisleri, eğitim atölyeleri ve programların teknik durumu, öğrencilerin pratik eğitimini sağlamak ve onları bilgisayar teknolojisinin yaygın kullanımıyla öğrencilerine en iyi eğitim koşullarını sunar.

Yerleşim Yeri Özellikleri

Üniversitenin hastanesi ücretsiz olarak sağlık hizmetleri vermektedir. Bunun dışında Ukrayna da okuyacak yabancı öğrencilerin kendilerine sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur. Sağlık sigortası ünivetsite’de kayıt sırasında yapılmaktadır. Akademi eğitim için modern malzeme ve teknik olarak ve bilimsel, içinde aşağıdaki hizmetler verilmektedir araştırmalar: bilimsel bir kütüphane, bir yayın merkezi, modern bilgisayarlar ve verimli baskı makineleri ile donatılmış; İnternet erişim 100'den fazla ürün sunuyor. Cadets 'ömrü: günlük rutin ve ders dışı faaliyetler. Akademi 7 akademik binalar ve 4 blok, bir spor kompleksi ve bir standart olimpik yüzme havuzu ile bir kampüs vardır; modern donanımları, 3 kafe, bir kulüp, kütüphane, çamaşırhane, öğrencisi için bir hastane ile 1.000 koltuk 'kantin sunan çeşitli sağlık hizmetleri. Karadeniz Sahil bir tesisi alanında, bir eğitim merkezi yelken, nerede Cadets filikaların ve yatlar kendi eğitim taahhüt's.

Eğitim Merkezi "Denizde zorlu koşullarda yaşamak"

Merkezi kişisel hayatta kalma tekniği, gemi unsinkability için mücadele Cadets matkap atanır.Bu sel ve yangın söndürme, ilk yardım render Doğum simülatörlerin bir kompleks içerir.Merkezi kurtarma ekipmanı kullanımı eğitimi dalış eğitim, kolektif ve bireysel sağlar.Merkezi modern tesislerinde, dünya standartlarına uygun donatılmıştır.Eğitim öğretim ve personel gemi ve denizde acil kurtarma operasyonları yürütmek için özel eğitim farklı türde büyük bir gemide deneyimi olan talimat tarafından yürütülmektedir.Merkezi askeri öğrenci olarak eğitim kursundan günü ilgili uluslararası sertifikaları.

Okulun Sunduğu Programlar

Akademi İngilizce eğitim çok önem veriyor. Böylece, "İngilizce dil" akademik konuda bir tercihi olarak kabul edilir. Eğitim sistemi STCW ve gereksinimleri - 78/95 Sözleşmesi ile uyum sağlanmıştır. 1 yıl hazırlık bölümü olmak üzere öğrenim yılı 5 yıldır. Ayrıca Lisans, Y. Lisans ve Doktora imkânı bulunmaktadır.


Gemi Mühendisliği Fakültesi
Uzmanlık          : Gemi Yapımı ve Okyanus Teknolojileri
Uzmanlık Alanı : Gemilerde Güç Ünitelerinin İşletimi
Mezunlar gemi mekanik ve güç ünitelerinin kullanımı alanında, organizasyon ve yönetim departmanlarında, tersanelerde, deniz taşımacılığı yapan firmalarda, filoların teknik bakımında, gemi ekipmanlarının tamiri ve bakımı gibi çok geniş bir yelpaze içerisinde çalışma imkânı bulmaktadırlar.

Taşımacılık Teknoloji ve Sistemleri Fakültesi

Uzmanlık          : Taşımacılık Teknolojileri
Uzmanlık Alanı : Taşımacılık Sistemleri, Taşımacılık Organizasyonu ve Yönetimi
Bu fakültenin mezunları limanlarda yükleme ve boşaltma elemanı olarak, kontrolör olarak, üretim teknikeri ya da kargo yöneticisi olarak çalışabilirler. Gümrük muayene memurluğu yapabilir ya da broker olarak çalışabilirler. Ayrıca bilimsel araştırmalara katılıp, denizcilik mühendisliği alanında akademik eğitim verebilirler.

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

Uzmanlık          : İşletme Ekonomisi
Uzmanlık Alanı : İş Ekonomisi, Firma Yönetimi
Mezunlar denizcilik firmalarında, deniz ve nehir limanlarında, tersanelerde, taşımacılık şirketlerinde, brokerlık acentalarında ve gümrüklerde her türlü yönetim ve araştırma kadrosunda çalışabilirler. Ayrıca denizcilik bankalarında ve diğer işletmelerin denizcilik bölümlerinde de çalışabilirler.

Su Taşımacılığı Fakültesi

Uzmanlık          : Su Taşımacılığı
Uzmanlık Alanı : Su Taşımacılığı Teknikleri, Hidroteknik Sistemler
Mezunlar liman yapımından, gemi kaldıraç sistemleri, kıyı tersaneleri, liman makineleri, hidroteknik sistemlerin üretimi ve kontrolüne kadar geniş bir alanda iş imkânına sahiptirler.

Gemi İnşaat Fakültesi

Uzmanlık          : Gemi İnşaat ve Okyanus Mühendisliği
Uzmanlık Alanı : Gemiler ve Okyanus Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri
Bu fakültenin mezunları tersanelerde her türlü sefere uygun gemi yapımında, bakım-onarım şirketlerinde ve eğitim merkezlerinde çalışabilirler. Ayrıca arama kurtarma operasyonlarında, deniz dibi enkaz çıkarma gibi alanlarda da görev alabilirler.

Deniz Hukuku Fakültesi
Uzmanlık          : Deniz Hukuku 
Uzmanlık Alanı : Hukuk Doktrini
Mezunlar modern, ulusal ve uluslararası platformlarda deniz hukuku bilgileri ile her türlü hukuk firmasında yada taşımacılık ve denizcilik firmalarında hukuki danışman olarak çalışabilirler. 

Liman Mekanizasyonu Fakültesi
Uzmanlık          : Mekanik Mühendisliği 
Uzmanlık Alanı : Makine ve Ekipman Üretimi ve Bakımı
Bu fakülteden mezun mühendisler, tersane ve limanlarda kullanılan her türde mekanik ekipmandan sorumlu olabilirler. Yükleme rampalarının üretimi ve bakımı, yükleme otomasyon ünitelerinin işletimi ve geliştirilmesinde çalışabilirler. 

Konaklama Seçenekleri

Neden Tercih Edilmeli ?

Üniversite Avrupa Birliği Eğitim Programları kapsamında başlatılan " Tempus Tacis " projesine 1995 yılından beri üyedir.  Ayrıca ONMU, 2003 senesinde uluslararası kalite yönetmeliği kriterlerini başarıyla yerine getirerek, bu tarihten itibaren  ISO 9001 : 2000 sertifikasına sahiptir.
Ülkeler arası üniversitelerde kalite güvencesini sağlamak amacı ile 19 Haziran 1999 tarihinde imzalanan Bologna Anlaşması'na dâhildir.
Okulun öğretim dili Rusça’dır. YÖK okulun ÖSYM kılavuzunda olmaması sebebiyle denkliği ilk etapta yok. Ancak mezuniyet sonrası Ankara’daki YÖK merkezine yapılan başvuru sonucunda çoğu kişi kabul ediliyor. Tabi ki Türkiye’deki farklı dersler olan Türkiye coğrafyası ve edebiyat gibi ülkeye özel olan dersleri tamamlamak şartıyla.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi (ONMU) Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi (ONMU) Ukrayna --- Odessa