MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

POLY Pasadena Dil Okulu  POLY Pasadena Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir ABD / California / Pasadena
Kuruluş Tarihi 1970
Adres E. Colorado Blvd. Pasadena, CA 91107
Web www.polylanguages.edu...
Mail infoPasadena@polylanguages.edu
Tel 626.449.4441
Fax 626.208.4406

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

POLY Languages Institute Güney Kaliforniya da Los Angeles, Irvine ve Pasadena daki kampüslerinde 1970 yılından beri İngilizce eğitim vermektedir. İkinci dil olarak yoğun İngilizce programı ve TOEFL hazırlık programı F-1 öğrenci vizesi ile ABD ye gidip kısa süreli eğitim almak isteyen ya da lisans/lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için dizayn edilmiştir. Pasedana daki kampüs San Gabriel Dağlarının eteklerinde konumlanmıştır ve Pasadena Los Angeles tan 15 dakikalık mesafededir. Okulda toplam 28 sınıf, 150 öğrenci bulunmaktadır.  

Yerleşim Yeri Özellikleri

Görkemli San Gabriel Dağları’nın eteğinde bulunan Pasadena, Los Angeles şehir merkezinden sadece 15 dakika uzaklıkta samimi ve rahatlatıcı bir ortam sunmaktadır. Yıl boyunca ziyaretçiler, 500 değişik restoranın, alışverişin, meşhur müzelerin, kentin meşhur göz alıcı gül bahçelerinin tadını çıkarırlar. Pasadena aynı zamanda eğitim olanaklarıyla da ünlüdür ve POLY merkezi, Pasadena City College ve dünyanın lider araştırma ve eğitim üniversitelerinden biri olan, Amerika’nın sekizinci büyük koleji California Institute of Technology (Caltech)’ye yakın bir yerde konumlanmıştır. Tasarım ve görsel sanatlar konusunda dünyanın en iyi programlarından birine sahip olan, Art Center College of Design da okulun bulunduğu bölgeye yakındır. 

Okulun Sunduğu Programlar

Yoğun Program
Öğrenciler haftada 25 saat ders alarak dönem boyunca toplam 100 saat öğrenim görmektedir.  Program, test hazırlıkları, dilbilgisi ya da seçmeli kurslarla takip edilen dinleme / konuşma, okuma / yazma ve dilbilgisi kurslarından oluşmaktadır.
 
Yarı Yoğun Program
Öğrenciler haftada 20 saat ders alarak dönem boyunca toplam 80 saat öğrenim görmektedir.  Program, test hazırlıkları ile takip edilen dinleme / konuşma, okuma / yazma kurslarından oluşmaktadır.
 
Test Hazırlık Kursları
TOEFL ( TP 701 , 702 )
GMAT (GM 801 , 802 )

GRE ( gr 801 , 802 ) 

Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler için aile yanı, öğrenci evleri ve yurt gibi çeşitli konaklama imkanları sunulmaktadır. Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

POLY Languages Institute 1970 yılında California eyaletinin Pasedena şehrinde kurulmuş ve daha sonra yine California’da Los Angeles ve Irvine merkezlerini bünyesine eklemiştir. Bu merkezler her bir sezon boyunca yaklaşık 150 öğrenciye hizmet vermekte olup, bu öğrencilerin de büyük bir çoğunluğu POLY ESL programlarını tamamlamalarını takiben doğrudan kolej ve üniversitelere başlayabilmektedir. POLY ESL programının tamamlanması pek çok kolej ve mesleki okul tarafından TOEFL vb. standart ingilizce yeterlilik testlerinden biri olarak kabul edilmektedir.
 

POLY Languages Institute’un misyonu Amerikan kolej ve üniversitelerinin sıkı ve bilimsel müfredatlarının gerektirdiği akıcılıkta ingilizce seviyesine ulaşmaya odaklanmış öğrencilere tam kapsamlı bir ingilizce eğitimi sağlamaktır. Bu nedenle öğrencileri yapıcı, birbiriyle ilişkili ve bilimsel bir ortamda, kendilerini çalışmaya zorlayacak standartlarda hazırlanmış sınavlar ile özverili bir çaba gösterecekleri bir ortam beklemektedir.  

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler