MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Sofya Lüben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi  Sofya Lüben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Derecelendirme:
Şube Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Bulgaristan / --- / Sofya
Kuruluş Tarihi 1938
Adres 175 Suhodolska Street 1373 Sofya
Web www.vsu.bg/...
Mail vsu@vsu.bg
Tel 80 29 100
Fax 80 29 101

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

Sofya Lüben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, uzun yıllardır inşaat ve mimarlık alanında çağdaş seviyede eğitim imkânları sunabilen okullardan biridir. Bulgaristan acısından önemi çok büyük olan üniversitede yaklaşık 300’ü yabancı, 5.100 öğrencisi ile uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır. Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi öğrencilerine lisans, mastır ve doktora eğitimi almalarına da imkân sunmaktadır. Üniversite bünyesinde uygulamalı eğitim sistemi uygulanmaktadır. Uluslararası ilişkilere önem verilmekte olup bu konuda önemli adımlar atılmıştır. Avrupa da öğretim görevlilerin değişimine ve öğrenci değişimine imkân veren programların üyesidir. Ayrıca üniversite bünyesinde, inşaat sektöründe başarılı olan işadamları davet edilerek öğrencilere tecrübelerini paylaşma imkânı sunulmakta ve üniversiteden mezun olan mühendisler ile yurtdışından başarılı mühendisler çağrılarak konferanslar düzenlenmektedir. Bununla beraber üniversite tarafından mezunlara iş bulmaları konusunda profesyonel destek sağlanmaktadır. Üniversite öğrencilerinin gelecekteki işverenleri ile komünikasyonu işverenlerle mühendisler arasında etkin bir mediyatör olan Bilgi ve Kariyer Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Yerleşim Yeri Özellikleri

VSU yerleşkesi, Bulgaristan başkenti Sofya'nın güney-batı kesiminde bulunur. Okul binaları Vitoşa ve Lülin dağlarına karşı fevkalade güzel bir manzarası olan 106 dönümlük bir bahçe içerisine inşa edilmiştir. Okulun kendi mahsus eğitim, yönetim, kültür, spor, yurt bina ve tesisleri vardır. İnşaat mühendisliği lisans eğitim süresi 4 yıl, mimarlık lisans eğitim süresi 4 yıl ve genel onarım, dış cephe ısı yalıtımı ve tasarımı lisans eğitim süresi ise 3,5 yıldır.

Okulun Sunduğu Programlar

Mimarlık
İnşaat Mühendisliği
Bina ve Tesis İnşaatı
Genel Onarım, Dış Cephe Isı Yalıtımı ve Tasarımı


Tüm bölümlerin İngilizce eğitimi olmakla birlikte bir yıl süreli İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. İngilizce yeterlilik sınavlarını geçen öğrenciler ise bu programlara kayıt yaptırmadan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Konaklama Seçenekleri

Bulgaristan başkenti Sofya'nın güney-batı kesiminde bulunur. Okul binaları Vitoşa ve Lülin dağlarına karşı fevkalade güzel bir manzarası olan 106 dönümlük bir bahçe içerisine inşa edilmiştir. Okulun kendi mahsus eğitim, yönetim, kültür, spor, yurt bina ve tesisleri vardır. Öğrenciler yurtta kalabilir, korumalı oto park yerini, fitness salonunu, yemekhaneyi, sinemayı, açık ve kapalı spor tesislerini, tenis alanlarını ve oyun tesislerini kullanabilir.

Neden Tercih Edilmeli ?

VSU, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olduğu için alınacak Avrupa Birliği diploması (EUA) ile tüm dünyada denklik ve geçerlik verilmektedir. Bununla beraber üniversite müfredat planlarında Avrupa kredi transferi sistemine (ECTS) uygun kredi sisteminin uygulanması ile YÖK tarafından da tanınması da gerçekleşmiştir.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
Sofya Lüben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Sofya Lüben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Bulgaristan --- Sofya