MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Studio Cambridge Cambridge Dil Okulu  Studio Cambridge Cambridge Dil Okulu

Derecelendirme:
Şube Türü Dil Kursu
Ülke/Bölge/Şehir İngiltere / --- / Cambridge
Kuruluş Tarihi 1954
Adres Studio Cambridge, 6 Salisbury Villas, Station Road, Cambridge, CB1 2JF, United Kingdom
Web www.studiocambridge.co.uk...
Mail admissions@studiocambridge.co.uk
Tel + (44) 1223 369701
Fax ---

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler

KAYIT YAPTIRAN HERKESE ÜCRETSİZ İNGİLTERE VİZE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİYORUZ!


Son Başvuru Tarihi 21 Aralık 2017
2017 Yılı fiyatları ile 20 Derslik kursa kayıt olanlara, 28 Derslik Yoğun Programa Ücretsiz Geçiş İmkanı
Hafta Sayısı Haftalık Ders Sayısı / Saat Liste Fiyatı İndirimli Fiyat Kazancınız
04 Hafta 20 Ders / 15 Saat 1.140 GBP 960 GBP 180 GBP
08 Hafta 20 Ders / 15 Saat 2.160 GBP 1.800 GBP 360 GBP
12 Hafta 20 Ders / 15 Saat 3.240 GBP 2.700 GBP 540 GBP
24 Hafta 20 Ders / 15 Saat 5.160 GBP 4.800 GBP 360 GBP
36 Hafta 20 Ders / 15 Saat 6.120 GBP 5.940 GBP 180 GBP

Okul Hakkında Kısaca

Studio Cambridge İngiltere'nin Cambridge şehrindeki en eski ve en geniş dil okuludur. Okulumuz bağımsız bir okul olduğundan, herhangi bir okullar zincirinin parçası değildir. Okulumuz ününü kuruluş tarihinden bu yana 56 yıl boyunca sürdürdüğü yüksek standartlara borçludur. Her yıl dünyanın dört bir yanından okulumuza 4000'den fazla öğrenci kabul etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Okulumuzun ana merkezi 19. yüzyıla ait iki binadan oluşur ve demiryolu istasyonuna yalnızca 400 metre ve Cambridge şehir merkezine yürüyerek yalnızca 10 dakika uzaklıktadır.
 
Cambridge şehri 800 yıllık bir üniversiteye sahiptir ve dünyanın en büyük öğrenim merkezlerinden biri olması ile meşhur bir şehirdir. 120.000 insanın yaşadığı küçük bir şehir olmasına rağmen Londra'ya trenle 45 dakika uzaklıkta, kolay bir erişime sahiptir.
 

Yetişkinler için (16 yaş ve üzeri) Yoğun İngilizce Kurslarımız yıl boyunca ve 16 yaş altındaki gençler (10-19 yaş grupları) için yaz tatillerinde ve okulların tatil dönemlerinde devam etmekte olan Herşey Dahil Dil ve Aktivite kurslarımız devam etmektedir. 

Yerleşim Yeri Özellikleri

Okulumuzun kapalı olduğu saatlerde, acil durumlar için 24 saat yardım alabileceğiniz, alanında uzman çalışanlardan oluşan, Konaklama ve Öğrenci Refah merkezimiz okulumuz bünyesinde bulunmaktadır.  Ayrıca Studio Cambridge, İngiltere’nin eğitim kalitesiyle ün salmış en önemli şehirlerinden birinde bulunmakta ve bu tarihi ve küçük şehrin tam göbeğindeki binasında hizmet vermekte. Bunun dışında merkezi eğitim sistemine bağlı olarak Cambridgeshire’da bulunan Ely’de, Hertfordshire’da bulunan Bishop’s Stratford’da, Londra Richmond-upon-Thames bölgesinde ve de Kensington’da bulunan okullarıyla hizmet vermektedir.Cambridge’te birbirine 10 dak mesafede bulunan 2 merkeziyle, okul yaz dönemi yoğunluğunu karşılayabilmektedir.

Okulun Sunduğu Programlar

Yoğun İngilizce Kursları (16 Yaş ve üzeri)
Tüm İngilizce düzeylerini kapsayan, her hafta başlayıp bütün yıl boyunca devam eden iki temel kurs programı sunmaktayız. Bu kurslar, EFL 20 ve EFL 28 kurslarıdır. EFL 20 programı hafta içi Pazartesiden Cumaya sabah 09:15 ve 12:45 saatleri arasındaki Genel İngilizce kurslarıdır. EFL 28 programı ise yine aynı Genel İngilizce kursunu kapsamakla birlikte, Cuma günü öğleden sonraları hariç olmak üzere diğer günler öğleden sonra 13:45'ten 15:15'e kadar süren özel seçenekli kursları içermektedir.
 
Bu seçenekler,
•Dil Becerilerini (Dinleme, Okuma, Yazma, Gramer, Konuşma, Telaffuz vb.)
•Özel İlgi Alanlarını(İngiliz Kültürüne bakış, Tarih ve Medya)
•İş İngilizcesini
•Akademik İngilizceyi (IELTS sınavına hazırlık kursunu da içeren)
•Okuma ve Yazma Alıştırmalarını
•TOEIC sınavına hazırlık kurslarını kapsar.
 
Ayrıca yılın belirli dönemlerinde, yalnızca IELTS, Cambridge FCE ve CAE sınavlarına yönelik tam zamanlı tam zamanlı kurslarımız da mevcuttur.
 
Dil ve Aktivite Programları
Studio Cambridge, İngiltere'nin güneyinde ve Cambridge'de, farklı yaş gruplarının amaçlarına yönelik 8 Dil ve Aktivite programını uygulamaktadır. Bu programlar,
•Haftalık en az 15 saat (20 ders) İngilizce
•Özel Konaklama veya Aile Yanında Konaklama
•Bütün yemekler (günde en az üç öğün)
•Öğrencilerin derste olmadıkları zamanlarda, sosyal, kültürel ve spor aktivitelerinden oluşan programlar
•Öğrencilerin ilgilerini çeken yerlere her hafta düzenlenen bir veya iki günlük kısa geziler
•Londra'daki Heathrow veya Stansted Havaalanlarından gidiş-dönüş transferleri
•Sigorta
•Yüksek seviyeli denetimi kapsamaktadır.
 
Programa bağlı olarak, konaklama ya Aile Yanında Konaklama (yerel bir aile yanında) ya da okulun kampüsü içindeki veya kampüsün yakınındaki Özel Konaklama şeklinde, alanında uzman denetleyici görevlilerimiz tarafından ayarlanmaktadır.
 
Bütün öğrenciler, ilk gün sınava alınarak, kendilerine uygun İngilizce düzeyleri tespit edildikten sonra uygun sınıflara yerleştirilir. Her merkezimizdeki sınıflar öğrencilerin yaşlarına göre dinamik, etkileşimli, uygun ve etkili bir yapıya sahiptir.

 

Konaklama Seçenekleri

Okulumuz yıl boyunca, tek kişilik, yarım pansiyon Aile Yanında Konakalama imkanı sunabilmektedir.(16 yaş ve üzeri için). Bu seçenekte öğrencilerimiz bir aile yanında, kendilerine ait tek kişilik bir odada, diğer ihtiyaçlar ve banyo için aile ile birlikte paylaşarak konaklayabilmektedir. Üç farklı standarttan oluşan Aile Yanında Konaklama imkanı sunabiliyoruz. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen izimle iletişim kurunuz. Bizimle çalışan ailelerimizin hepsi Cambridge'de yaşamaktadırlar ve okulumuzdan 30 dakikayı aşmayacak seyahat mesafesindedirler.Ayrıca, 18 yaş ve üzeri yetişkinler için farklı özel konaklama imkanları da mevcuttur.  Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz. 

Neden Tercih Edilmeli ?

Dersler haricindeki zamanlardaki mutluluğunuz ve hayattan zevk alabilmeniz de bizim için dersleriniz kadar önemlidir. Bu yüzden, Studio Cambridge kurs ücretlerinize dahil olacak şekilde seçenekli aktivite programları sunmaktadır. Aktiviteler genellikle spor, sanat ve el sanatları, dil oyunları, film geceleri, nehirde sandal gezintisi ve akşam sosyal aktivitelerini içerir. Okulumuz ayrıca, ek bir ücretle, tam gün günü birlik geziler düzenlemektedir. Bu gezilerde Oxford, Warwick Kalesi, York, Londra, Bath gibi yerleri görebileceksiniz.  
 
Studio Cambridge, 50 yılı aşkın süredir eğitim veren bağımsız bir kurum olarak Cambridge Üniversitesi ile özel bir işbirkiği ilişkisi geliştirmiştir. Studio Cambridge, yaz aylarında Cambridge Üniversitesine ait göz alıcı tarihi binaların kullanım hakkına sahiptir ve çeşitli yaş grupları için Cambridge Üniversitesiyle ortak programlar düzenler.  
 
Studio Cambridge çok çeşitli kurs alternatifleriye de tercih edilen bir okuldur. Öncelikle genel ve yoğun İngilizce programlarıyla öne çıkmaktadır. Bunun dışında Cambridge Üniversitesi’nden aldığı izinle CELTA kursları vermekte. Bunun dışında çeşitli sınav hazırlık kursları da vermektedir. Ayrıca TOEIC sınav merkezi olarak hizmet veren bir okuldur. Okul, küçük yaş gruplarına hitaben hazırlamış olduğu “Language&Activity” pogramlarıyla da tercih edilmektedir.
 
Studio Cambridge British Council tarafından tanınmış ayırca yeni Visa Points Based sistemde en başta sponsorluk yetkisi verilen okullardan birisi olmuştur. Bunun dışında okul Education UK ve de English UK gibi kalite tescil kurumlarına da üyeliğini sürdürmektedir.
 
Okul 80’den fazla ülkeden eğitim almak üzere gelen öğrencileriyle tam olarak uluslar arası br ortam sunmakta ve de kültür zenginliği sunmakta.
 
Studio Cambridge Okulları öğrencilere istedikleri konforda konaklayabilecekleri mekanlar sağlamak konusunda çok titiz davranmaktadır. Yurt ve de aile yanı konaklama alternatiflerini kendi içinde de konfor seviyesine göre sınıflandırmıştır. Öğrenciler isterlerse 3 -4 ya da 5 yıldızlı konforda aile yanı konaklama tercihinde bulunabilmektedirler.
 
Okul yönetimi her konaklama türüyle ilgili öğencilerine güvenlik konusunda garanti vermektedir. Bununla beraber öğrenciler, konaklama aldıkları süre için otomatik olarak okul tarafından sağlık sigortaları da yapılmaktadır. Okulun ayrıca 24 saat güvenlik hattı herhangi bir durum için sürekli öğrencilere açıktır.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
Studio Cambridge Cambridge Dil Okulu Studio Cambridge Cambridge Dil Okulu İngiltere --- Cambridge