MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

UNH Amerika  UNH Amerika

Derecelendirme:
Şube Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir ABD / Connecticut / New Haven
Kuruluş Tarihi 1920
Adres 300 Boston Post Road, West Haven,CT 06516
Web www.newhaven.edu/...
Mail gradinfo@newhaven.edu
Tel 1-800-342-5864
Fax ---

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

New Haven Üniversitesi, New Haven şehrinin yanındaki West Haven, CT’de bulunmaktadır. New Haven Üniversitesi, rasyonel bir eğitim ve kültür merkezi olma geleneği ile tanınır. Tarihi New Haven, prestijli Yale University’ye ve ücretsiz birçok müzik konseri ve New Haven Jazz Festvali’nin yapıldığı New Haven Green’e ev sahipliği yapar. UNH, West Haven’in kıyı şeridi Sandy Point’den sadece 10 dakika uzaklıkta ve New York ve Boston’a kolayca ulaşılabilir bir konumdadır. Öğrenci evi (kampus dışında) veya aile yanı konaklama için ayarlanabilmektedir. New Haven College 1966 yılında lisans programları için New England Association of Schools and Colleges’dan tam akreditasyon aldı. 1969’daysa okul lisansüstü eğitim veren bölümlerin eklenmesiyle çok büyük bir adım atmış oldu. Lisans üstü bölümler hızla genişledi ve bugün 30 master programı lisans öğrencilerine çeşitli lisansüstü sertifikaları da dahil olmak üzere eğitim sunmaktadır. 1970 yılında, 50. yıl dönümünde, New Haven College sunduğu alanlardaki artışı ve akademik programlardaki çeşitliliği de yansıtan University of New Haven adını aldı. Bugün okul altı fakülte altında 70’ten fazla lisans ve 30 lisansüstü programı sunmaktadır.

Yerleşim Yeri Özellikleri

New Haven Üniversitesi, Connecticut eyaletinin New Haven şehrindeki kampüsünde eğitim vermektedir. Yale Üniversitesi’nin sunduklarının yanı sıra pek çok restoran, kulüp, müze; the Long Wharf, Edgerton Park’taki Shakespear On Stage gibi ünlü tiyatrolar, New Haven Green’deki sanat festivalleri ve daha pek çok kültürel aktiviteye kolayca ulaşabilirsiniz.

Okulun Sunduğu Programlar

Lisans Düzeyinde Eğitim Programları: Sanat, Biyoloji, Biyoteknoloji, Kimya, İletişim, Ağız Sağlığı, İngilizce, Çevre Bilimleri, Grafik Dizayn, Tarih, İç Dizayn, Deniz Biyolojisi, Matematik, Müzik, Müzik Endüstrisi, Müzik ve Ses Kaydı, Beslenme ve Diyetisyenlik, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Muhasebe, İşletme Yönetimi, Business Economics, İktisat, International Business, Spor Endüstrisi Yönetimi, Pazarlama ve Elektronik Alışveriş, Kimya Mühendisliği, Civil Engineering, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektrik Mühendisliği, General Engineering, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Teknolojisi, Makine Mühendisliği, Otel ve Restoran Yönetimi, Turizm ve Hospitality Administration, Kriminoloji, Yangın ve İş yeri Güvenliği, Fire Science, Fire Protection Engineering, Forensic Science, Human Services, Legal Studies, İş Yeri Güvenliği ve Sağlığı Yönetimi, İş Yeri Güvenliği ve Sağlığı Teknolojisi. 

 

Sertifika Programları: Grafik Dizayn, İç Dizayn, Gazetecilik, Public Policy, Kitlesel İletişim, Bilgisayar Programcılığı, Lojistik, Otel ve Restoran Yönetimi, Suç Analizi, Fire/Arson İnceleme, Fire Prevention, Forensic Computer Investigation, Zararlı Maddeler, Endüstriyel Yangından Korunma, Koruma ve Güvenlik Bilgisi, Yasa Enforcement Bilimi, İş Yeri Güvenliği ve Sağlığı, Paralegal Studies, Private Security, Victim Services. 


Lisansüstü Düzeyde Eğitim Programları: İşletme Yönetimi, Hücresel ve Moleküler Biyoloji, Toplum Psikolojisi, Bilgisayar Bilimi, Kriminoloji, Eğitim Bilimleri, Elektrik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Çevre Bilimi, Executive, Executive Engineering Management, Executive Tourism & Hospitality Management, Fire Science, Forensic Science, Health Care Administration, Beslenme, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Temizliği, Endüstri/Organizasyon Psikolojisi, İş İlişkileri, Spor Endüstrisi Yönetimi, Makine Mühendisliği, Ulusal Güvenlik ve Toplum Güvenliği, İş Yeri Güvenliği ve Sağlığı Yönetimi, Operations Research, Profesyonel Danışmanlık, Public Administration.

 

Yoğun İngilizce Programı: Akademik açıdan uygun fakat İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler New Haven Üniversitesi tarafından onaylanan bir yoğun İngilizce programına katılabilirler.

Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler için aile yanı, öğrenci evleri ve yurt gibi çeşitli konaklama imkanları sunulmaktadır. Konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen sorunuz.

Neden Tercih Edilmeli ?

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
UNH Amerika UNH Amerika ABD Connecticut New Haven