MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Dil ve Çalışma Programları

Yurtdışında Çalışarak Dil Eğitimi Alabileceğiniz Programlar

>> Au-Pair Programı >> Work And Holiday >> Demi-Pair Programı >> H2B Programı

Yurtdışında Dil Eğitimi

Yabancı dil nedir?
Yabancı dil, insanların yaşadıkları ülkede konuşulmayan, ana dillerinin dışında kalan diğer ülkelerin dilleridir. Ülkeler arasında iletişimin devamı için, ortak bir dil belirlenmeli ya da her iki topluluk da birbirlerinin dillerini öğrenmelidir. Her dil, konuşulduğu ülkenin kültürünü ve alışkanlıklarını da içerdiğinden, yabancı dil eğitimi, her dilin konuşulduğu ülkede alınırsa daha faydalı olacaktır. Bunun için İdealsas, yabancı dilleri yurtdışında öğrenmek isteyenlere danışmanlık yapmakta ve onlar için en iyisini hedeflemektedir.


İdealsas İle Dil Eğitimi


Yurtdışında Dil Eğitimi İçin Dikkat Edilecek 4 Nokta

  • Hangi ülkeyi seçtiğinize dikkat edin! O ülkenin verecekleri ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılamıyorsa, dil eğitiminiz çok başarılı geçmeyebilir.
  • Mümkün olduğunca konaklamayı aile yanında almaya çalışın! Yurt veya kendi başınıza bir tutacağınız bir daire dilinizin gelişimi açısındanyararlı olmayabilir. Aile hem size oradaki yaşamın anahtarı, hem de aldığınızeğitimin pratiğini yapabilmenizi sağlayacaktır.
  • Okul seçiminde danışmanızla tam bir işbirliği içinde olun! Sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, maddi olanaklarınıza uyacak ve beklentilerinizi en iyi gerçekleştirilebilecek uygun seçenekler size sunulacaktır.
  • Eğitim süresiniz boyunca kendi ülkenizden insanlarla çok az görüşün! Böylece daha disiplinli bir dil eğitimi alabilirsiniz.


Öğrenci İzlenimleri

  1. İdealsas
    Çağla Arıç 17.11.2016

    İngilizce öğretmeni olarak İngiltere'de “Teacher Training” programına katıldım...Yurtdışında Çalışma Ve Dil Eğitimi

Yurtdışında Çalışma

Yurtdışında Dil Eğitimi

Çalış Ve Öğren

Dil Eğitimi Gör Ve Çalış