8-18 YAŞ YAZ OKULLARI


Yaz döneminde 8-18 yaş yaz okullarının programları 2 haftadan başlayıp öğrencilerin ve ailelerinin tercihlerine göre 8 haftaya kadar devam etmektedir. 8–18 yaş grubunun katılabileceği yaz dönemi kamp programları ile öğrencilerin yabancı dillerinin geliştirilmeleri, günlük konuşmalarda pratik kazanmaları, farklı bir kültürü tanımaları ve yaz tatillerini değişik aktivitelere katılarak eğlenceli bir şekilde geçirmeleri amaçlanır. Bir başka amaç ise öğrencinin farklı bir ortama uyumunun geliştirilerek özgüveninin artırılması ve çok çeşitli uluslardan çocuklarla kaynaşma sağlanmasıdır. Bireysel olarak gidilebileceği gibi Türkiye'de okulların bünyesinde oluşturulan gruplar ile de yaz okullarına katılmak mümkündür. Yaz dönemi kamp programlarında önceden planlanan tüm ayrıntılar amaca uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Geziler, spor aktiviteleri, oyunlar, kültürel faaliyetler, dersler bu programın içeriğini oluşturur.

Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa ve Malta gibi ülkelerin farklı şehirlerinde yer alan yaz okullarında düzenlenen yaz kursu programları genellikle paket programlar şeklindedir ve bu öğrenciye farklı planlar seçme imkânı sağlar. Vize işlemleri, uçak bileti, özel sağlık sigortası, havaalanı transferleri İdealsas'ın organizasyonu dahilindedir. Yaz okulu programları için farklı yaş aralıkları vardır. Öğrenciler belirtilen derslere, aktivitelere ve gezilere kendi yaş grubu ile katılırlar. İstenirse yaz okulu programlarına aile bireyleriyle birlikte de katılına bilir. Bu durumda anne veya baba da kendi seviyesine uygun bir sınıfta ders alabilir ve aktivitelere dahil olabilir ya da sadece öğrenciye eşlik edebilir.

Çocuğunuzun Yaz Okulundaki Güvenliği
Güvenlik çocuklarını yabancı bir ülkeye gönderen aileler için en önemli konu olarak dikkat çekmektedir. İdealsas anlaşmalı olduğu okulları sürekli kontrol ederek, öğrencilerin güvenliğine özel önem vermektedir. Özellikle yaz okulları hem eğitim veren okullar, hem de öğrencilerin yanlarında kaldığı aileler ya da yurtlar tarafından öğrencilerin 24 saat gözetilmesi ve denetlenmesi üzerine kuruludur. Yurtlar, rehber öğretmen gözetimi ve güvenlik görevlilerinin 24 saat sürekli denetimi altındadır. Aile yanında konaklayan öğrenciler ile ilgili ise, okul Konaklama Departmanları hem aileden, hem de öğrenciden sürekli geri bildirim alarak olabilecek herhangi bir soruna önceden müdahale ederek çözmektedir. Aynı şekilde aktivitelerde de, rehber öğretmenler sürekli yakından ilgilenerek aktivitelere katılımı ve olabilecek sorunları çözümünü sağlarlar.

Yaz Okulunun Çocuklarınıza Katkıları
Farklı ülkelerden öğrencilerle arkadaşlıkları geliştirmek, onlarla İngilizce iletişim kurabilmek, öğrencilerin İngilizce pratiklerini geliştirdiği gibi kültür alışverişi dolayısıyla bilgilerini de arttırmaktadır. Ayrıca birkaç haftayı ailelerinden uzak kendi yaş gruplarıyla beraber geçirmek öğrencilerin özgüvenlerinin artmasını sağlayacaktır. Bu olumlu gelişmenin eğlenceli bir ortamda yapılması, gezilerle, etkinliklerle desteklenmesi kurslara tatil havası vermektedir. Yaz okulu sayesinde öğrenciler bir yandan haftada 20 saate varan yabancı dil dersleri alıyor; diğer yandan da bulundukları ülkeyi gezerek yeni tanıştıkları arkadaşlarıyla öğrendikleri İngilizce’nin pratiğini yapma şansını bulabiliyorlar.

Yaz Okulundaki Sosyal Aktiviteler ve Etkinlikler
Yaz okullarının en önemli tarafı, öğrencilere gezi ve bol bol sosyal aktivite yapabilme imkanı sağlamasıdır. Her gün ve hafta sonları uygulanan bir aktivite programı vardır. Sosyal aktiviteler, çocukların etkileşim içinde bulunarak dillerini geliştirebilmelerine, pratik yapmalarına olanak sağlaması açısından önemlidir. Düzenlenen etkinliklerde her grubun başına bir eğitmen atanır ve grubun sorumluluğunu üstlenir. Hafta içi yapılan gezilerde, yakın bölgeler seçilir. Daha çok müze, tarihi yerler, eğlence parkları ve alışveriş merkezlerine gidilir. Bunun dışında hafta sonları, yakın şehirlere daha uzun süreli geziler düzenlenir. Futbol, basketbol, yüzme, bowling gibi eğlenceli takım oyunlarına katılırlar. Düzenlenen piknikler ve mangal partilerinde öğrenciler, birbirleriyle kaynaşma ve bu sayede de pratik yapma imkanı bulurlar. Ayrıca farklı kültürleri de tanırlar.

Çocuğunuz Güvenli ellerde
Çocuğum için hangi yaz okulu? Çocuğumu bu yaz nereye gönderebilirim? Çocuk için en iyi yaz okulu? Çocuk için en iyi ülke? Çocuğum yabancı dili nerede öğreneiblir? Çocuklar için yaz kampları var mı? gibi sorularınıza İdealsas olarak cevap veriyoruz!
Çocuğunuzu uçağa bindirip yeni arkadaşlarına ve yeni hayatına  uğurladığınız andan itibaren hangi ülkeyi seçerseniz seçin onun yanındayız. Çocuğunuz için en önemli ilkelerimizden birincisi onun güvenliği ve ikincisi ise onun iyi davranışlar edinmesini sağlamaktır. 8-18 yaş yurtdışı yaz okullarında eğitim organizasyonumuzu tüm ülkelerde, bölgelerde, şehirlerde ve okullarda İdealsas'ın deneyimli ve profesyonel kadroları ile birlikte yürütmekteyiz. Tüm personelimiz her tür eğitimden geçirildikten sonra denenmiş ve bulunduğu bölgedeki okullar ile iyi ilişkiler içinde, çevresinde olup bitenden haberdar olan insanlardır. Herhangi bir soru ve sorununuzda danışmanlarımız yurt dışı eğitiminde size yardım edebilmek için ellerinden geleni yapacaklardır.
Çocuğunuzun her türlü soru ve sorununda direkt kontak kurabileceği yerel kişiler de mevcuttur. Tüm yerel danışmanlarımız çocuk eğitimi ve eğitim sistemleri konularında uzman kişilerden seçilmiştir. Yerel danışmanlarımız, aslında programımızdaki en önemli görevi yüklenmektedir. Çocuğunuzun okul ile ilişkileri, aile yanında konaklıyorsa aile ile ilişkileri, yurtta kalıyorsa arkadaşları ve çevresi ile ilişkileri sürekli olarak yerel danışmanlarımızca takip edilecek ve bu konuda periyodik olarak gelişmelerden haberdar olacaksınız. Unutmayın, çocuğunuzun güvenliği bizim için her şeyden önemlidir! Çocuğunuza verilecek özel kimlik kartı ve acil durum telefonları sayesinde her tür yardıma ulaşmaları mümkündür. Acil durum telefonlarından ulaşabileceğiniz acil durum personelimiz günde 24 saat haftada 7 gün çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu her tür yardımı ve tavsiyeyi vermeye hazırdır.

818-yas-yaz-okullari_7620df20-95b8-423f-9cf0-1043bec7207e.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın