İSPANYA DİL OKULLARI


İspanya Dil Okulu

Kültürel ve tarihi olarak mükemmel bir zenginlik barındıran İspanya, kaliteli bir eğitim ile dil yetkinliği kazanmak için tercih edebileceğiniz popüler ülkelerden biri. Nitekim İspanyolca öğrenmek için dünya üzerinde daha iyi bir destinasyon olduğu da söylenemez! Ayrıca Türkiye ile benzer bir iklime sahip olduğundan, Türkiye’den gidecek öğrencilerin herhangi bir uyum sorunu yaşaması da söz konusu değil. Peki İspanya’da dil eğitimi almanın avantajları neler ve bu ülkedeki eğitim olanakları ne şekilde?

İspanya’da Dil Okumanın Avantajları

İspanya’da dil okumanın en temel avantajı, bir anadil ortamında bulunuyor olmanızdır. Dolayısıyla yabancı dilinizi hem doğal hem de hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. İspanyolca konuşulan bir ortamda bulunuyor olmak sürekli olarak pratik yapmanızı sağlar ve bu da dil yetkinliğinin gelişmesine yardımcı olur. İspanya’da dil eğitimi almanın öne çıkan diğer avantajları ise şu şekildedir:

  • İspanya yüksek eğitim standartlarına sahiptir ve bu yüzden nitelikli bir eğitim alacağınızdan emin olabilirsiniz,
  • Diğer Avrupa ülkeleri ile mukayese edildiğinde standart ve hatta bazen standart altı fiyatlarla karşılaşmak mümkündür,
  • Dil eğitiminin yanında çok sayıda kültürel aktiviteye katılma imkânı bulunur,
  • Uluslararası kariyer fırsatları yakalamak için şans yaratır.

İspanya dil eğitimi almak isterseniz farklı eğitim sürelerine ve farklı ödeme seçeneklerine sahip çok sayıda program arasından bir seçim yapabilirsiniz.

İspanya Dil Eğitimi Programları

İspanya’da Barcelona, Madrid, Malaga, Valencia, Sevilla ve Salamanca başta olmak üzere çeşitli şehirlerde dil eğitimi alabilirsiniz. En yaygın tercih edilen program ise genel İspanyolca kursudur. Bu kursta haftalık ders saati genellikle 20’dir. Fakat daha yoğun bir program isterseniz haftalık 25 ya da 30 saat ders alabileceğiniz programları da tercih edebilirsiniz.

İspanya’da DELE sınavı, İspanyolca seviyenizi belgelemek için girmeniz gereken sınavdır. Minimum yaş sınırı 18 olan bu sınavda A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere tüm testlere katılabilirsiniz. Eğer üniversite eğitimini İspanya’da alacaksanız, üniversiteye hazırlık programları da sizin için iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca dil eğitiminiz sırasında bire bir özel derslere katılabilir ya da iş İspanyolcası öğrenebileceğiniz programlara dahil olabilirsiniz.

İspanya’da Konaklama Seçenekleri

İspanya’da dil eğitimi alırken konaklama için en çok tercih edilen seçenekler aile yanı konaklama ve öğrenci yurtlarıdır. Fakat bu iki konaklama seçeneğinin kontenjanları genellikle sınırlıdır. Bu yüzden diğer öğrenciler ile kalabileceğiniz ortak kullanımlı apartman dairelerini, otelleri ya da hostelleri de tercih edebilirsiniz.

İspanya dil okulu için tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve başvurunun doğru bir şekilde hazırlanması gerekir. Bu süreçte bir danışman ile çalışmak süreci sizin için kolaylaştırır. Siz de okul seçimi, kayıt işlemleri, konaklama, ulaşım ve vize işlemleri sürecini sizin için yönetmemizi isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ispanyada-dil-egitimi_82eeb4b1-9ea2-4bc5-830e-e61222e40384.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın